Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Pamiętaj, kim jesteś. Życiowe historie inspirujące serce i umysł

Daisy Wademan

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2006-07-04
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-246-0516-9
Liczba stron: 184
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Magdalena Goik

Biznes to dziedzina, która niestety rzadko kojarzy się z takim cechami jak altruizm, dobroć, głębokie relacje z ludźmi. W coraz szybciej pędzącym świecie zapominamy o sobie i innych, o tym kim jesteśmy poza pracą i obowiązkami. Jesteśmy zagonieni i zmęczeni, trochę na własne życzenie. Potrzebujemy wytchnienia, spokoju, potrzebujemy się zatrzymać.

 

„Pamiętaj kim jesteś. Życiowe historie inspirujące serce i umysł” to książka, która pozwala na chwilę zwolnić, i nawet nie zastanawiać się wcale nad niczym, tylko posłuchać opowieści profesorów i wykładowców Harwardzkiej Szkoły Biznesu. Na pierwszy rzut oka te opowiadania wydają się całkiem zwyczajne, po prostu – historie z życia wzięte. Jednak dotykają one spraw najważniejszych, istoty rzeczy, samego sedna naszego działania w świecie. Nie znajdzie tutaj nic ktoś, kto szuka porad jak szybko i łatwo zarobić albo rozkręcić własny biznes.

 

Książka zainspiruje jednak tych, którzy poszukują własnej drogi, ścieżki nierzadko trudnej i wyboistej. Te wspierające historie mówią właśnie o tym, że nie wszystko w naszym życiu jest proste, a osiąganie celów wcale nie przychodzi z łatwością, że sens nie w tym, aby nie upadać, lecz w tym, żeby z upadków się podnosić, bo to daje nam siłę, wytrwałość i wiarę we własne siły. O tym, że należy się cieszyć tym co mamy i że trzeba żyć teraźniejszością, wiemy doskonale, jednak rzadko z tej wiedzy korzystamy. Frances Frei, autorka opowiadania, które najbardziej do mnie przemawia zachęca, aby pamiętając o ulotności każdej chwili dostrzegać jej wartość i korzystać z możliwości, które z sobą niesie. Proponuje, aby wysokie oczekiwania wobec wykonywanej przez nas pracy traktować jako zaszczyt:

 

„Daj innym podarunek wysokich oczekiwań – inspiruj ich do tego, żeby sięgali wysoko i dążyli do sukcesu; niech zmagają się z przeciwnościami, niech pokażą do czego są zdolni. Robiąc to pomożesz im zrozumieć ulotność chwili, uświadomisz im, że należy cieszyć się z każdego udanego rzutu do kosza, z każdych zajęć, z każdego projektu, z każdej okazji do udoskonalania swoich umiejętności… Pozwól, żeby stali się częścią każdej chwili”.

 

Oprócz sensów niesionych przez poszczególne historie zawarte w tej książce, ważne jest jeszcze to, że przypomina ona jak istotne jest dzielenie się z innymi swoimi własnymi przeżyciami i opowieściami z życia, jak ważne jest słuchanie cudzych opowiadań. Można bowiem wśród nich znaleźć prawdę, wydarzenie czy symbol, które będzie wskazówką jak sami powinniśmy postąpić, jak wybrać to co dla nas najlepsze. Ludzkie zmagania w dążeniu do celu są podobne, choć każdy robi to na swój sposób. Najważniejsze, byśmy pamiętali o wszystkich tych niezmiennych wartościach, które sprawiają, że życie nie tylko nabiera głębszego wymiaru, ale jawi się jako ciągły proces, obejmujące minione i przyszłe pokolenia. Jeśli z uwagą będziemy wsłuchiwać się w siebie, spoglądać w przeszłość, ale i myśleć o przyszłości z pewnością zawsze będziemy pamiętać kim jesteśmy.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
marian51015 Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
kiki94kms Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów