Recenzja książki: Pamiętniki wampirów Pamiętnik Stefano t.3 Pragnienie

Recenzuje: Justyna Gul

Krwawe przymierze

Klaus. Imię przeklęte. To jeden z pierwszych wampirów, szalony potwór i uosobienie zła. Służą mu inne stare wampiry, a jego istnienie związane jest z klątwą - dolą wiecznego nocnego włóczęgi. Jaki jednak związek ma ów demon z czeluści piekieł z Katherine - tą, za której sprawą dwaj bracia nie tylko stali się wampirami, ale i zaciekłymi wrogami?

Pamiętnik Stefano. Tom 3. Pragnienie to kolejna już część serii powstałej na podstawie powieści L. J. Smith i serialu telewizyjnego Kevina Williamsa i Julie Plec. Książka opisuje historię miłosnego trójkąta, krwawych zbrodni i nienawiści, która przepełnia Damona. I choć do specjalnie ambitnych nie należy, nie porywa ani nie zadziwia, to jednak jestem pewna, że losy dwóch przystojnych braci Salvatore z pewnością przyciągną niczym magnes rzesze fanek.

Tym razem Stefano postanawia raz na zawsze odciąć się od brata. W Nowym Orleanie zachłysnął się mocą, ale to Damon niszczył ludzi tak, jakby ich życie nie było nic warte. Zadał także ostateczny cios Callie. Zamieniając brata w wampira, Stefano odebrał mu życie, a w zamian za to ten odebrał mu to, co mógł – nową miłość. Nic dziwnego, że Stefano wyrusza do Nowego Jorku, by w tłumie odciąć się od Damona i uniknąć tej ciemnej i krwawej drogi, jaką obrał. Kiedy na dodatek w parku ratuje życie pięknej Bridget, córce Winfielda T. Sutherlanda, właściciela  ogromnego majątku, może być dumny, że okazał coś, czego typowy wampir nie posiada - miłosierdzie. Tyle tylko, że wszystko okazuje się misternie skonstruowanym przez Damona planem.

Damon zdążył się już bowiem rozpanoszyć w Nowym Jorku i rzucić czar na całą rodzinę Sutherlandów, w tym na jedną z trzech sióstr - Lydię. Jego plan zdobycia rodowego majątku jest tym bardziej perfidny, że Damon żąda od Stefano poślubienia najmłodszej z sióstr - tej, którą ocalił. W przeciwnym wypadku wampir nie będzie miał skrupułów, by zmieść szacowną rodzinę z powierzchni ziemi i, urządzając krwawą jatkę, pokazać Stefano swoją siłę. Bracia nie spodziewają się jednak, że ich śladem podąża ktoś o mocy większej, niż można przypuszczać i niesłychanej żądzy zniszczenia. Ktoś, kto pragnie ich ukarać za śmierć Katherine. Czy rodzeństwo Salvatore jest gotowe przezwyciężyć wzajemną niechęć i zjednoczyć się w walce z wrogiem?

Pamiętnik Stefano to wyprawa w krwawy świat wampirów i ich zmagań, choć brak tu głębszej analizy emocji targających braćmi. Jestem przekonana, że Damon pod maską twardziela, mordercy kryje lęk przed tym, kim stał się za sprawą brata, zaś Stefano, choć szlachetny i prawy, został tu zdegradowany do roli cienia (mówiąc brutalnie - mięczaka). I choć zdecydowanie nie zostałam fanką tej serii, mam nadzieję, że w kolejnych tomach zobaczę Stefano - mężczyznę, a nie Stefano - lękliwego brata pełnego charyzmy Damona.

Kup książkę Pamiętniki wampirów Pamiętnik Stefano t.3 Pragnienie

Zobacz opinie o książce Pamiętniki wampirów Pamiętnik Stefano t.3 Pragnienie
Autor
Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek
L. J. Smith0
Okładka ksiązki - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. Tom 1: Początek

Polskie czytelniczki czekają na Pamiętnik Stefano i deklarują na forach, że nie mogą doczekać się książki!   Pamiętnik Stefano przenosi akcję o...

Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. tom 1,2,3
L. J. Smith0
Okładka ksiązki - Pamiętniki wampirów. Pamiętnik Stefano. tom 1,2,3

Na życzenie czytelników trzy części w jednym tomie.Pamiętnik Stefano przenosi akcję o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta...