Okładka książki - Niezapomniane smaki i smaczki

Niezapomniane smaki i smaczki

Wydawnictwo: Seven
Data wydania: 2013-05-15
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-87153-64-9
Liczba stron: 144
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Dobra gospodyni ma to do siebie, że przygotowane przez nią potrawy są smaczne i zdrowe, a ich zewnętrzny wygląd cieszy oko głodomora. Mianem dobrej gospodyni cieszyły się nasze prababcie i babcie, a i obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do ich zacnego grona. Książka Niezapomniane smaki i smaczki (dalszy ciąg Moich ulubionych przepisów) jest pozycją wyjątkową, pomagającą połączyć kulinarne efekty z indywidualną przyjemnością ich osiągania. Przypominając do złudzenia gruby zeszyt z najlepszymi przepisami, zaprasza do przewracania kolejnych kartek.


Całość stanowi nieodzowny element wyposażenia dobrej gospodyni. Już pierwsza strona lektury inspiruje do "radosnej twórczości kulinarnej”: wierne odbitki rozrzuconych, luźnych kartek z odręcznie zapisanymi przepisami są zachętą do kontynuowania dawno rozpoczętego dzieła. Obok szesnastu gotowych przepisów znalazły się puste kartki, składające się na całość wspaniałej lektury. Puste – wcale nie znaczy bezsensowne, bowiem przeznaczenie ich jest jednoznaczne: wyraźnie wyrysowane linie pozwalają na zamieszczenie kulinarnych przepisów, które od tej chwili już na stałe będą zgromadzone w jednym miejscu. Ponieważ najlepsze są przepisy sprawdzone i przechodzące z pokolenia na pokolenie, oddana do rąk czytelnika pozycja bez wątpienia doskonale sprawdzi się w kontynuowaniu tego dzieła.


Wnętrze książki utrzymane jest w tonacji beżowo-kremowej, z powtarzającymi się kulinarnymi detalami, natomiast twarda okładka feerią barw i układem prostych, babcino–kuchennych rysunków zaprasza do sięgnięcia po lekturę. Każda strona posiada gotowy układ graficzny, pozwalający na zachowanie przejrzystości zanotowanych przepisów. Stałe miejsce mają takie elementy jak: nazwa potrawy, składniki oraz sposób wykonania. Każdą stronę zdobią niewielkie grafiki przedmiotów, bez których funkcjonowanie byłoby znacznie utrudnione, natomiast przytulny klimat kuchni pozostawałby w sferze tęsknot (czajnik, młynek do kawy, filiżanka ze spodeczkiem). Rysunek luźno zwisającego ręcznika oraz ręcznej ubijaczki oddziela poszczególne części kulinarnej notatki. Żółta wstążeczka pozwala na zaznaczenie przepisu cieszącego się szczególnym upodobaniem gospodyni.


Opublikowane nakładem Wydawnictwa Seven Niezapomniane smaki i smaczki pozwalają cieszyć się słodkimi okruchami, pozostawionymi przez bliskie nam osoby. Najlepsze przepisy dodane przez nas samych stworzą nowe dzieło, po które bardzo chętnie sięgnie następne pokolenie. Dzięki zawartym w książce kulinarnym propozycjom nawet najbardziej wybredne podniebienie można doprowadzić do zachwytu. I to by było na tyle. Pozostaje już tylko – samym sobie i tym, którzy po naszą kulinarną książkę sięgną – życzyć smacznego!

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - jurata
jurata
Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Przygody misia Bruno nr. 1 Sklep z zabawkami
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Przygody misia Bruno nr. 1 Sklep z zabawkami

1 Przygoda + 2 figurki + 1 składanka. Czytanka, zabawianka, malowanka, zgadywanka, mruczanka....

Berlitz. Rozmówki francuskie z przewodnikiem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Berlitz. Rozmówki francuskie z przewodnikiem

Rozmówki z przewodnikiem to wyjątkowe połączenie praktycznych rozmówek Berlitz z przewodnikiem po krajach. W ofercie najpopularniejsze kierunki wakacyjnych...

Reklamy