Okładka książki - Pandemonium

Pandemonium

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012-10-03
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7515-222-7
Liczba stron: 376
Dodał/a recenzje: Sylwia Szymkiewicz - Borowska

Ocena: 4.93 (28 głosów)

[Miłość]

 

Miłość to choroba, która wyniszcza człowieka od środka. To ona jest przyczyną wszystkich ludzkich dolegliwości, wojen, buntów i krzywd, których człowiek doznaje. Jest tylko jeden sposób, by zyskać spokój – leczenie. Jeden zastrzyk i po kłopocie… O ile się go przeżyje. Jest strach, jest obawa, ale… nie ma wyboru – przychodzą osiemnaste urodziny i trzeba poddać się terapii, o ile nie ucieknie się do Dziczy. Tak właśnie skończyła się pierwsza część serii. Zakochana po uszy Lena Halowey po tym, gdy dowiedziała się się, że bliscy okłamywali ją odnośnie do śmierci matki, podejmuje się przekroczenia granicy. Niestety, nie wszystko idzie po jej myśli.

 

Druga część przygód Leny, Pandemonium, rozpoczyna się w chwili, gdy dziewczyna trafia poza granice cywilizacji. Jest ranna, wykończona i zrozpaczona. Idzie sama, choć powinien towarzyszyć jej Alex. Zupełnie nie wie, w którą stronę powinna wędrować. Czuje tylko, że musi uciekać. Im dalej i szybciej – tym lepiej. Gdy dochodzi do granic własnej wytrzymałości – pada na i wie, że to już koniec, że nie ma ciągu dalszego. Zaraz skończy się jej męczarnia i znów zobaczy Alexa. Jednak, gdy otwiera oczy, widzi co prawda pewną postać, ale niestety nie jest to jej ukochany. Nie może jednak stwierdzić, kim jest ta tajemnicza osoba, bo ponownie traci przytomność. W ten sposób ponownie trafiamy do świata, w którym miłość jest zwalczana i zakazana. Teraz jednak dowiadujemy się, jak do tej kwestii podchodzą ci, którzy zbuntowali się przeciw odgórnie ustalonym regułom i zamieszkali w Dziczy. Jak sobie radzą? Gdzie mieszkają? Jak traktują obcych i czy ktoś im pomaga w codziennym życiu? Kim są sympatycy? Jak i czy w ogóle kontaktują się z Odmieńcami? Gdzie mieszkają Hieny i jakie są ich plany? Tego, ale również wielu innych rzeczy dowiedzieć się można za sprawą najnowszej powieści Lauren Oliver, zatytułowanej Pandemonium.

 

Powieść nie zawodzi. Choć początkowo trudno uwierzyć w finał sytuacji na pograniczu, po przyjęciu do wiadomości przebiegu akcji powieść czyta się błyskawicznie. Pandemonium napisane zostało, podobnie jak poprzednia część serii, porywającym, lecz przystępnym językiem. Akcja toczy się wartko, autorka nie traci czasu na zbędne opisy. Opowieść pędzi do przodu w zawrotnym tempie, nie dając czytelnikom nawet chwili wytchnienia.

 

Lena w Pandemonium daje się poznać jako zupełnie inna osoba. Staje się dużo twardsza i bardziej wytrwała. Choć początkowo jest jej niezmiernie trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości, dziewczyna dość szybko zaczyna rozumieć, co musi zrobić, by zostać zaakceptowaną przez otaczający ją teraz świat i ludzi, którzy go zamieszkują. Jednak w "nowej" Lenie wciąż tkwi dziewczyna, która pozostawiła po tamtej stronie ludzi, których kochała. To ją skłania ją do działania. Dzięki temu jest w stanie robić rzeczy, których w dawnym życiu by się nie podjęła. I radzi sobie dobrze.

 

Ta historia porusza, jest przekonująca i sprawia, że chce się poznać jej finał. Z tym większą niecierpliwością czytelnicy czekać będą na ostatni tom serii. A po Pandemonium sięgnąć po prostu warto. Polecam tę powieść.

 

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Pandemonium to druga część bardzo udanej serii dla młodzieży. Jej główna bohaterka, Lena, żyje w świecie, w którym miłość postrzegana jest jako straszna choroba. To ona jest źródłem cierpienia, czasem tak wielkiego, że człowiek popełnia samobójstwo. Na szczęście wynaleziono zabieg, dzięki któremu ludzie mogą się przed nią uchronić. Raz przeprowadzony, sprawia, że człowiek już nigdy więcej nie dozna tego niebezpiecznego uczucia, będzie doskonale obojętny na drugiego człowieka. Lenę również ma spotkać taki zabieg, jednak zanim do tego dochodzi, poznaje Aleksa. Między tą dwójką szybko rodzi się uczucie, skrzętnie skrywane przed innymi. Na krótko przed terminem zabiegu Leny, para decyduje się uciec. Niestety, najwidoczniej nie jest im pisane być razem. Jedynie dziewczynie udaje się wymknąć z Portland. Aleksa pogrążają płomienie...W drugiej części przyjdzie czytelnikom śledzić poczynania Leny w Głuszy, pośród Odmieńców. Nawiązuje ona pierwsze znajomości, próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, wciąż bardzo cierpiąc z powodu utraty Aleksa. Życie w Głuszy nie jest proste, często brakuje nawet najbardziej podstawowych środków do życia, ale przynajmniej pozbawione jest wszechobecnej kontroli. Dziewczyna wstępuje do ruchu oporu. Pod nowym nazwiskiem, z nowym życiorysem, pragnie walczyć o życie pełne emocji i miłości. Los sprawia, że jej drogi krzyżują ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - candylove27
candylove27
Przeczytane:,
[pandemonium] to druga część trylogii o świecie bez miłości. Mimo tego jednak po powieść sięgnąć mogą również czytelnicy, którzy nie czytali tomu pierwszego - [delirium]. Bardzo łatwo odnaleźć się można w przedstawionych wydarzeniach, bardzo łatwo odnaleźć się w świecie stworzonym przez Lauren Oliver. W świecie, który z pewnością sprawi, że wielu czytelników sięgnie również po pozostałe części cyklu.   W świecie bez miłości tym właśnie są dla siebie ludzie: wymiernymi korzyściami, zobowiązaniami, liczbami i danymi. Mamy ciężar, mamy rozmiary, mamy wymiar ilościowy, tyle że sam człowiek nie znaczy nic. Lena budzi się w nieznanym sobie miejscu. Nękają ją sny, w których widzi zabijanego chłopaka, Aleksa. I te sny, i wspomnienia powracają do niej co noc. Ocalili ją Odmieńcy - ci, którzy sprzeciwili się remedium. Razem z nimi zamieszkała, a później się przesiedliła. Zaprzyjaźniła się z nimi, a nawet została przyjęta do ich rodziny. Naprzemiennie mamy okazję czytać o czasach: WTEDY - kiedy Lena przeszła przez granicę i dołączyła do ruchu oporu oraz TERAZ - gdy Lena razem z Raven i Trackiem mieszka w mieście i ma za zadanie śledzić losy organizacji AWD. Nie wie, dlaczego ma się tym zajmować i nie zna konkretnego planu. Jednak swoje zadanie wykonuje znakomicie.  Jeśli nam coś zabierzecie, odbierzemy wam to siłą. Spróbujcie nam coś skraść, a i tak to ...
(czytaj dalej)

Opinie

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-05-31, Ocena: 4, Przeczytałem, 2017, gimnazjum,
Wybitna nie jest, ale denna też nie. Uczucia po jej przeczytaniu mam takie sobie i chyba nie dodałabym jej do listy wartych polecenia znajomym. Po prostu lektura do przeczytania i zapomnienia, bo nie zasługuje na wiele więcej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dominika_pyza
dominika_pyza
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Lena dostała się do Głuszy. Jest jednak pewien problem. Musi żyć tam sama. Jej ukochany Alex ją opuścił, a Lena nie jest przyzwyczajona do dość trudnych warunków panujących po drugiej stronie żelaznego płotu. Jest bliska śmierci, kiedy w dziczy odnajduje ją Raven. To dziewczyna niewiele starsza od niej, a już zarządzą jednym z obozów tam mieszkających. Lena przyłącza się do nich. Od teraz wiedzie zupełnie inne życie, a w środku jej duszy cały czas żyje Alex, które nie daje jej o sobie zapomnieć. Dziewczyna przekonuje się, jaka jest naprawdę słaba. A życie w głuszy to nie przelewki. Od teraz trzeba walczyć, żeby przeżyć następny dzień. Lena Morgan Jones to członkini AWD. Bo nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. Możemy jedynie próbować, szukając po omacku drogi przez tunele, starając się oświetlić je pochodnią. Uważa remedium za rzecz oczywistą, a ludźmi, którzy mają delirię gardzi. Ale Jones to nasza Lena Haloway. Dostała specjalne zadanie. Ma obserwować Juliana Finemana. Jest to syn najważniejszej osoby, która zarządza AWD. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ Julian jest z wyższych sfer, a Lena Morgan Jones jest jak najbardziej pospolitą nastolatką po wyleczeniu. Dość ciekawa sytuacja do ich zbliżenia dochodzi podczas ataku na manifestacji. Lenę i Juliana porywają Hieny. Brutale niewyleczeni, którzy uważają przemoc za najlepsze rozwiązanie. Ani chłopak, ani tym bardziej Lena nie wiedzą czemu zostali uprowadzeni. Prawdą jest jednak to, że Jul ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
"Bo nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. Możemy jedynie próbować, szukając po omacku drogi przez tunele, starając się oświetlić je pochodnią"."Pandemonium" to druga część trylogii "Delirium". Głównym wątkiem jest miłość, która przedstawiona jest z zupełnie innego punktu widzenia. Autorka pokazuje iż, miłość to choroba, a nie leczona może prowadzić do zguby. Dlatego też każdy mieszkaniec ukończywszy pełnoletność musi zostać poddany próbie wyleczenia.Przypominam, że Lena, główna bohaterka zakochała się przed zabiegiem, następnie uciekła z miłością swojego życia.Strażnicy jednak nie ułatwili im zadania, ponieważ dziewczyna dociera do głuszy sama, bez Aleksa. W tym momencie rozpoczyna się drugi tom trylogii. Lena pozostaje w ciężkim szoku, wie, że Aleksa nie zobaczy już nigdy więcej. Musi się przystosować do nowego życia, z pozostałymi mieszkańcami głuszy. Łatwo nie jest, ograniczona ilość pożywienia, środków czystości, każda pozyskana rzecz okazuje się bardzo cenna. Dziewczyna walczy o przetrwanie i wstępuje do Ruchu Oporu. Następnie poznaje tajemniczego Juliana, z którym zaczyna łączyć ją coraz więcej, a to uczucie może kolejny raz skończyć się katastrofą."Świat bez miłości jest także światem bez ryzyka".Autorka w tej części stanęła na wysokości zadania. Operuje bardzo dobrym warsztatem literackim. Umie budować napięcie, dawkować emocje. Ponadto "Pandemonium" zostało podzielone na dwie części "wt ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - dariaa_13
dariaa_13
Przeczytane:2016-06-06, Ocena: 6, Przeczytałem,
Druga część o wiele bardziej do mnie przemówiła. Pochłonęłam ją w jeden dzień, chociaż momentami (zwłaszcza w opisach walki) wydawała się powtarzalna, co nie zmienia faktu, że jest naprawdę świetna. Poza tym znowu to wywiercające dziurę w brzuchu zakończenie, które sprawia, że po prostu MUSZĘ przeczytać 3 część.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2016-01-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Skończywszy ,,Delirium" nie mogłam się doczekać aż zacznę kolejną część. Bo jak można skończyć jedynie na pierwszej części, kiedy zakończenie jest takie, że chce się więcej? Dlatego też, po przeczytaniu ,,Śnieżynek" wzięłam się za ,,Pandemonium" - bo tak Lauren Oliver zatytułowała drugi tom trylogii. Druga część jest specyficznie skonstruowana. Mamy tu poprzeplatane wydarzenia z życia Leny: WTEDY i TERAZ. Rozdziały WTEDY mają miejsce zaraz po opuszczeniu przez Lenę Portland i samotnym przedostaniu się do Głuszy. W tych częściach Lena cierpli po stracie ukochanego i stara się zaaklimatyzować w Głuszy. Poznaje tam jej mieszkańców, ich zwyczaje i obawy. Nie wydaje się tam być szczęśliwą dziewczyną. Czasami żałuje, że uciekła z domu. Należy również wspomnieć, że w Głuszy nie ma stwierdzenie ,,przedtem". Mieszkańcy nie mogą mówić o tym, co się z nimi działo, kim byli przed przyjściem do Głuszy. Natomiast WTEDY to nowe życie naszej bohaterki. Nie ma już tu Leny Haloway, która poddawała się systemowi i ślepo wszystkim wierzyła. Jest natomiast Lena Morgan Jones - odważna, samodzielna dziewczyna, twarda wojowniczka, członkini ruchu oporu, fałszywie wyleczona. Można zaryzykować stwierdzenie, że Lena przechodzi metamorfozę. Akcja WTEDY przenosi się do Nowego Jorku, gdzie dziewczyna walczy z rygorem państwa, które dla rzekomengo bezpieczeństwa, chce stworzyć ze swoich obywateli posłusznych robotów bez uczuć. Dziewczyna bierze udział w zgromadzeniach AWD - Ameryki ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - zuz08zuz
zuz08zuz
Przeczytane:2015-02-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
W tej części powtarza sie schemat z poprzedniej, czyli przez pierwsze 30% nie jest zbyt interesująca... Dlatego tak dużo czasu zajęło mi czytanie jej (także z powodu ferii i wyjazdów)... Ale potem robi się bardzo ciekawie - do tego w tej książce jest ciekawa przeplatana narracja - to co było wcześniej przeplata się z tym, co jest teraz. Jak zawsze w takich sytuacjach wątki zmieniają sie zawsze w najciekawszym momencie, przez co czytaniu towarzyszy wiele emocji :). Zakończenie jest równie zaskakujące jak w części pierwszej tylko już nie "smutne" ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-10-20, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki w 2014,
Lena długo nie może się otrząsnąć po śmierci ukochanego. Mieszkańcy Głuszy zaopiekowali się nią. Kiedy wraca do sił stara się im pomagać, okazuje się, że życie poza miastem wiąże się z ciężką pracą. Niedługo jednak Lena może mieszkać w lesie, gdyż nadchodzi niespodziewany atak i wszyscy muszą uciekać. Po ucieczce dziewczyna wstępuje do ruchu oporu, jej zadaniem jej obserwacja chłopca, który jest poważnym wrogiem "Odmieńców". "Pandemonium" jest drugim tomem trylogii "Delirium". Przypadł mi do gustu bardziej niż pierwszy dzięki wartkiej akcji. Jednak to co je łączy to wciąż wciągająca historia i zakończenie sprawiające, że odczuwa się wręcz konieczność, by sięgnąć po kolejną część.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ruczek
Ruczek
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Ale dawna Lena również umarła. Pogrzebałam ją. Zostawiłam ją za tamtym ogrodzeniem, za ścianą dymu i ognia. Drugi tom niesamowitej trylogii o chorobie zwanej miłością. Lena trafiła do Głuszy. Sama. Było to już kilka miesięcy temu, a teraz odnajdujemy ją jako Lenę Morgan Jones, członkinię organizacji AWD - Ameryka Wolna od Delirii. Na najbliższej manifestacji tego ruchu ma do wykonania pewne zadanie - obserwację twarzy tej organizacji, Juliana Finemana. Jednak coś idzie nie tak, jak powinno i oboje zostają porwani. Czy będą potrafili zjednoczyć siły, aby odzyskać wolność? Czy taki zagorzały zwolennik remedium znajdzie wspólny język z równie zagorzałą przeciwniczką? Czy połączy ich coś więcej niż pragnienie wolności? Przekonajcie się. Muszę przyznać, że ta część odrobinę mnie irytowała. Niby do Juliana nic nie mam, a jednak niezbyt go lubię. Może to przez to, że czuję jakby nagle podkradł miejsce Aleksowi, którego zdążyłam pokochać w pierwszej części? Sama nie wiem. Ale faktem jest, że przez pół książki zgrzytałam zębami na nowego bohatera. To nie jest tak, że chciałabym żeby całkowicie zniknął, ale po prostu trzymał się na większą odległość od Leny :) Fabuła jest prowadzona dwutorowo - "Teraz" i "Wtedy", co jest bardzo ciekawym zabiegiem. "Teraz" pokazuje Lenę już po przystosowaniu się do społeczności poza granicami miasta, posiadającą fałszywą tożsamość i wykonującą jedno ze zleconych jej zadań. "Wtedy" ukazuje czytelnikowi czas, zaraz po ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - natasha92
natasha92
Przeczytane:2013-03-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2013, Mam, Wyzwanie - fantastyka,
„Świat bez miłości jest także światem bez ryzyka.”   Następnego dnia po przeczytaniu „Delirium” nie mogłam się powstrzymać przed zakupem drugiej części serii, czyli „Pandemonium”. I bacząc na to, że zabrałam się już za książkę Steve'a Barry'ego pod tytułem „Przepowiednia dla Romanowów” z marszu rozpoczęłam swoją dalszą przygodę z Leną. „Jeśli jesteś mądry, troszczysz się o innych. A jeśli się troszczysz, to kochasz.” Pomimo, że zakończenie pierwszej części bardzo zraniło moje delikatne i wrażliwe serce, w głębi duszy tliła się wciąż nadzieja, że autorka jeszcze mnie zaskoczy i zagoi głębokie rany. Jednak za czym to nastąpiło, przyznam szczerze, że oporniej szło mi czytanie drugiej serii cyklu, tak uwielbianego przez wielu czytelników. Być może to dlatego, że brakowało w nim mojej ulubionej postaci? Z każdą stronę pragnęłam ujrzeć chociaż jedno zdanie przez nią wypowiedzianą. Czy się doczekałam? Przekonajcie się sami. „Przyszłość można jednak zbudować z czegokolwiek, z niczego. Wystarczy jakiś odłamek czy impuls. Wystarczy pragnienie, by iść dalej, powoli: najpierw jedna noga, potem druga. Wiem już, że da się odbudować miasto z ruin.” Główna bohaterka z każdą chwilą coraz bardziej mi się podoba. Staje się coraz mądrzejsza, odważniejsza i pewna siebie. Ze wszystkich sił próbuje poradzić sobie w nowej sytuacji, w nowym życiu... W każdym momencie jest poddawana ciężkim ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - kjakksiazka
kjakksiazka
Przeczytane:,
Każdy kto przeczytał pierwszą część trylogii Lauren Oliver, która ukazuję najbardziej zabójczą chorobę świata- Amor Deliria Nervosa, powinien sięgnąć  po ‘Pandemonium’. Fanom całego cyklu nie trzeba mówić, jak ważny dla całej trylogii jest drugi tom. To dopełnienie, które nie może zostać pominięte w żaden sposób.   Czy emocje towarzyszące  dramatycznemu zakończeniu ‘Delirium’ dalej podtrzymują czytelnika w niepewności?  Oczywiście, że tak. Druga odsłona trylogii poświęcona jest całemu społeczeństwu, które walczy z system państwa, ryzykując życie, zdrowie i kontakt z najbliższymi.  Wszystko po to by pokazać, że świat bez miłości jest nijaki, przerażający i zimny.   Dzięki temu, że w ’Pandemonium’  autorka skupia się na całym narodzie, akcja nabiera tępa, rozkręca się, a czytelnik ma szanse poznać historię innych bohaterów,  niewierzących jak i wierzących w panujący ustrój. Konspiracje i manifestacje dodają książce bojowego charakteru, którego szczerze mówiąc wymagałam od pozycji. Skoro ’Delirium’ ukazuję, drastyczne skutki panującego systemu, od kontynuacji domagałam się przejawów buntu oraz walki o możliwość życia z szybciej bijącym sercem. Moje oczekiwania zostały w pełni spełnione, co sprawiło mi ogromną przyjemność.   Lauren Oliver zadbała również o to, żeby ‘Pandemonium’ był ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Czytałam pierwszą część tej serii i bardzo mi się spodobało, w najbliższym czasie mam zamiar zacząć drugą część.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-04-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013, Wyzwanie - fantastyka,
"Pandemonium" to kontynuacja "Delirium". Po ucieczce z Portland Lena wycieńczona trafia do Głuszy. Niestety Alex został. Teraz dziewczyna jest w Głuszy i uczy się tam funkcjonować. Próbuje zapomnieć o tym, co się stało. Wstępuje też do Ruchu Oporu. Ponadto udaje członkinię AWD(Ameryka Wolna od Delirii) i poznaje Juliana... W pierwszej części brakowało mi trochę akcji, bo autorka skupiła się na wprowadzaniu czytelnika w świat książki. Natomiast w tej części wszystko ruszyło i już od samego początku jest bardzo dynamicznie i taki poziom utrzymuje się do samego końca. Nie potrafiłam się oderwać i odłożyłam książkę dopiero jak skończyłam. Książka podzielona jest na "Teraz" i "Wtedy". Fragmenty przeplatają się ze sobą, więc jednocześnie możemy dowiedzieć się o tym, co działo się po zakończeniu pierwszej części i po kilku miesiącach. "Teraz" to opowieść o życiu Leny w Nowym Jorku, członkini Ruchu Oporu. Lena w tej części trochę się zmieniła. Przede wszystkim stała się odważniejsza, ale i ostrożniejsza. Nie była już taka naiwna. Dodatkowo w książce pojawiło się sporo nowych bohaterów m.in Julian, który idealny nie był, bo miał i wady i zalety. Jest on przeciwieństwem Aleksa. Bardzo go polubiłam. "Pandemonium" podobało mi się jeszcze bardziej niż część pierwsza. Już się nie mogę doczekać aż w końcu przeczytam trzecią część. Nie ukrywam, że mam duże oczekiwania. Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/05/lauren-oliver-pandemonium.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - lauraw12
lauraw12
Przeczytane:2013-01-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Kocham ją
Link do opinii
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla młodzieży, Dystopia, Mam,
Avatar użytkownika - kinguszka
kinguszka
Przeczytane:2016-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Avatar użytkownika - Karou22
Karou22
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - oklaskim
oklaskim
Przeczytane:2015-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, E-półka, Ulubione,
Avatar użytkownika - Arancione
Arancione
Przeczytane:2015-05-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - maleenstwoo
maleenstwoo
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Ulubione,
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2015-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-07-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - bitterlady
bitterlady
Przeczytane:2014-06-29, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Styrana
Styrana
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-10-22, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jenny777
jenny777
Przeczytane:2013-10-15, Ocena: 4, Przeczytałam, młodzieżowa, sagi i cykle,
Avatar użytkownika - Candice
Candice
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - madziusia
madziusia
Przeczytane:2012-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - koral
koral
Przeczytane:2012-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ufo1651
ufo1651
Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Panika
Lauren Oliver0
Okładka ksiązki - Panika

Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko. Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego. Wyobraź sobie grę...

Delirium
Lauren Oliver0
Okładka ksiązki - Delirium

„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa. Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna. I zawsze im wierzyłam. Do dziś. Teraz wszystko...

Reklamy