Nie ten czas

Tom 6 cyklu Seksowni dranie

Są książki mroczne i są książki takie jak ta, które ciężko przypasować do konkretnej kategorii. Bo ta bez wątpienia jest mroczna ale osiągnęła w tym nowy, bardzo zaawansowany wręcz poziom.

Nie czytałam wcześniej książek tej autorki ale ostrzeżenia przed nią mnie zaintrygowały. Zastanawiałam się czego powinnam się bać, musiałam się o tym przekonać . Wiem teraz, że "Nie ten czas" nie jest dla każdego. Nie tylko nie każdemu się spodoba ale też nie każdy da radę ją skończyć przez to ile zawiera drastycznych scen , opisów, brutalności, okrucieństwa... To jest książka dla osób o mocnych nerwach, nie tych zbyt wrażliwych, bo może się skończyć nie tylko koszmarami.

To ile potworności zawiera , aż trudno określić. I przeraża to jak bardzo jest to co w niej zawarte , niestety realne. Bo jednak może i to fikcja literacka - tu - ale gdzieś takie sceny są rzeczywistością. Nie mamy pojęcia ilu takich Nikolajów chodzi po świecie. Ile dzieci przechodzi przez to co on w dzieciństwie i ile osób wyrosło na potwory jego pokroju po podobnych doświadczeniach. Książka daje do myślenia, rzekłabym wręcz dość prosto, że robi kocioł w głowie , bo nie ma wątpliwości , że nasz główny bohater to osoba okrutna , przerażająca , zrobił w swoim życiu wiele złego i zasłużył na miano potwora ale... Czy nie zasłużył też na zrozumienie ? Współczucie? Sami się przekonajcie. Bo bez wątpienia spojrzycie na niego z nie jednej perspektywy. Nie wszystko jest tu oczywiste.

Początek tej książki dezorientuje, tak naprawdę nie mamy pewności o kim czytamy na starcie. Dla mnie było to intrygujące . Od pierwszych stron można dostać gęsiej skórki i już po nich przekonacie się czy dacie radę czytać dalej. Bo jak to już będzie dla Was za wiele , to uprzedzam , że później nie będzie lepiej.

Dzieje się wiele, nasza główna para dostarcza emocji i wrażeń, bałam się o nich oboje praktycznie przez całą książkę. I zakończenie szokuje, załamuje , chce się krzyczeć na autorkę i pytać "dlaczego?" I - przynajmniej ja - miałam chęć od razu przeczytać to ponownie. Na pewno to zrobię ale za jakiś czas.

W mojej ocenie, ta książka w całej swojej brutalności jest piękna. Pokazuje najmroczniejsze oblicza człowieka, to że nawet w potworze może kryć się osoba zraniona. Ktoś kto wydaje nam się nieludzki, może mieć ku temu powody, mógł stać się tym kim jest bo doświadczył rzeczy tak strasznych, że aż nie do pojęcia . W trakcie czytania targało mną tyle emocji , że nie uroniłam ani łezki bo nie mogłam się oderwać , nie mogłam zrobić przerwy. Ale gdy przewróciłam ostatnią stronę tama pękła. Gwarantuję Wam, że jeśli zdecydujecie się na tę lekturę , nie zapomnicie jej prędko i zakorzeni się w Waszym umyśle na długo.

To książka, której nie mogę nie polecić i gorąco namawiam , tych o mocnych nerwach , do jej przeczytania. A autorce gratuluję bo to jedna z najlepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym roku .

mniej

Informacje dodatkowe o Nie ten czas:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-01
ISBN: 978-83-66821-08-8
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: Nikolaj

Zobacz opinie o książce Nie ten czas

Kup książkę Nie ten czas

„On to po prostu uwielbiał! Upajał się okrzykami bólu, słabnącymi jękami, widokiem czerwonej posoki, bezbronności i zbrukanej niewinności. Doprowadzał go do stanu, który mógł porównać z orgazmem. »

Bo tylko czarne oczy...
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Bo tylko czarne oczy...

Julia zostaje porwana przez seksownego i tajemniczego Javiera. Zostaje uwięziona na jego wyspie i... Jeśli spodziewacie się super romansu, gdzie on to...

Tysiąc odcieni bieli
Agnieszka Kowalska - Bojar 0
Okładka ksiązki - Tysiąc odcieni bieli

Tysiąc odcieni bieli to historia zależności emocjonalnej pomiędzy dwojgiem ludzi o zupełnie odmiennych charakterach i poglądach na życie. Zależności, która...