Okładka książki - Piąta pora roku

Piąta pora roku

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2016-11-23
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379246984
Liczba stron: 440
Tytuł oryginału: Fifth Season
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: joannaz

Ocena: 4.75 (12 głosów)

Wiosna, Lato, Jesień, Zima; Śmierć jest piąta, wszystko spina.

— Nora K. Jemisin

 

Po raz kolejny nadchodzi koniec świata. W Bezruchu ‒ świecie, w którym mieszkańcy przyzwyczajeni są do katastrof ‒ rozpoczyna się czas końca. Pojawia się wielka czerwona wyrwa, biegnąca przez środek kontynentu, plująca ogniem i pożerająca swoje ofiary. W miejscu, w którym nie ma litości, wojnę podsycają zdrada i nienawiść. 

 

Essun, której zabrano wszystko, na czym jej zależało, za nic ma zagładę. Jedno z jej dzieci zostało zabite przez ojca, drugie zaś ‒ porwane. Pogrążona w rozpaczy i wiedziona chęcią zemsty, nie cofnie się przed niczym, dopóki nie odnajdzie swojej córki.

 

Damaya, dziewczynka o potężnych mocach, odtrącona przez swoją rodzinę, zostaje oddana do tajemniczej akademii, w której uczą się tacy jak ona. Pomimo krzywdy, jaką wyrządzili jej rodzice, dziecko zdaje sobie sprawę, że los potraktował ją łaskawie.

           

Sjenit, młoda adeptka akademii, zmuszona do spłodzenia kolejnej sobie podobnej istoty wyrusza na misję z mężczyzną, w którego ramiona została rzucona.

           

Trzy różne historie, trzy odmienne kobiety i koniec świata. Bezruch, który z każdym dniem staje w ogniu i szykuje się na zagładę oraz jego mieszkańcy i nadprzyrodzone moce, które bywają zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

           

Nora K. Jemisin tworzy świat pełen nienawiści, przemocy i intryg, który pochłania czytelników od pierwszych stron. Tajemnicze przedmioty, miejsca oraz istoty pojawiające się w każdym rozdziale dodają książce mistyczności. Nietypowa narracja przykuwa uwagę i jednocześnie zmusza do refleksji. Autorka nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów, dodatkowo przyciągając uwagę i szokując bezpośrednim stylem przekazania.

           

Piąta Pora Roku jest pozycją, którą powinien przeczytać każdy miłośnik fantastyki. Historia zapewni niezapomniane wrażenia oraz pozostawi czytelników z niedosytem w oczekiwaniu na kontynuację powieści.

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy