Okładka książki - Zwierzaki świata

Zwierzaki świata

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7596-508-7
Liczba stron: 165
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Zwierzęta są największym i najbardziej zróżnicowanym gatunkowo królestwem organizmów. Istniejąc od sześciuset trzydziestu milionów lat, zamieszkują tereny wokół nas. Ich różnorodność i liczba (prawie półtora miliona współczesnych gatunków), doskonalenie metod badawczych oraz wyniki prowadzonych badań przyczyniają się do coraz bardziej szczegółowej wiedzy z dziedziny zoologii. Celem opublikowanej pod patronatem National Geographic bogato ilustrowanej książki Zwierzaki świata jest nie tylko wprowadzenie młodego czytelnika w tajemniczy świat czworonogów, ale również rozbudzenie w nim głębokiej troski o przyszłość planety, na której żyjemy.


Znana dziennikarka i niestrudzona podróżniczka Martyna Wojciechowska zwraca się bezpośrednio do dzieci. Towarzyszące jej sympatyczne zwierzaki – hipopotamowa gwiazda Jessika, Happy – szczęśliwy orangutan z leżącej w odległości dziesięć tysięcy kilometrów od Polski wyspy Borneo, dzielny słonik z Kenii Fusi, biały szczur z Indii o odstających wąsach i wdzięcznym imieniu Balgir oraz mieszkający w Wenezueli sympatyczny mrówkojad Carlito skutecznie wciągają w niesamowite przygody. A przyznać trzeba, że jest się nad czym zastanowić, bowiem młody czytelnik dzięki Zwierzakom świata ma okazję udać się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie sięgnąć po propozycję tak prestiżowego wydawnictwa?


Informacje dotyczące poszczególnych zwierząt są szczegółowe i przedstawione w sposób interesujący. Podana zostaje ich ogólna charakterystyka, systematyka, miejsca występowania, sposoby odżywiania oraz ciekawostki. Pomocne w utrwalaniu świeżo nabytej wiedzy okazują się zamieszczone na końcu każdego rozdziału Tematy do rozmowy. Książka jest prawdziwą skarbnicą wiedzy z zakresu zoologii. Zostały w niej zebrane wiadomości znacznie wykraczające poza obowiązującą podstawę programową z dziedziny przyrody. Tak więc, przewracając kolejne kartki, młody czytelnik dowie się, ile razy na minutę mrówkojad potrafi wysunąć swój długi, sześćdziesięciocentymetrowy język; w jaki sposób orangutany odstraszają inne zwierzęta i przywołują samice; w co wierzy człowiek głaszczący mieszkającego w Świątyni Szczurów białego Balgira; dlaczego słonie mogą przemieszczać się bezszelestnie, a oczy, uszy i nos hipopotamów umieszczone są w jednej linii. Na te - i na wiele jeszcze innych pytań - czytelnik odnajdzie wyczerpujące odpowiedzi w Zwierzakach świata.


Oprócz informacji typowo zoologicznych, w publikacji nie brakuje ciekawostek geograficznych (wraz z mapkami), rytuałów religijnych, faktów kulturowych oraz nowinek modowych oraz kulinarnych. Znaleźć można w niej również adresy stron internetowych, które umożliwiają adopcję zwierząt. Propozycję National Geographic z powodzeniem można nazwać przewodnikiem w wydaniu albumowym: ogromna ilość przepięknych zdjęć dodaje niepowtarzalnego uroku lekturze, dzięki której fascynujący świat zwierząt stanie się bliższy i bardziej przyjazny człowiekowi. Humorystyczny sposób przekazu sprawia, że dziecko będzie wracać do lektury wielokrotnie.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie

Martyna Wojciechowska jest moją ulubioną autorką książek podróżniczych. Z wielką chęcią oglądam jej program w telewizji - "Kobieta na krańcu świata". Rozdziały zostały podzielone na pięć krótkich prawdziwych historii, w których narratorem jest któreś ze zwierząt. Książki Martyny napisane są językiem dla dzieci, prostym , barwnym, pozwalają przeżywać przygody poszczególnych zwierzęcych bohaterów jak swoich najlepszych przyjaciół. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2013-05-30, Ocena: 5, Przeczytałem,
Od małego kochałam zwierzaki i uwielbiałam czytać o nich wszelkie książki. Mama zawsze musiała mi kupować każdą encyklopedię, którą tylko zobaczyłam. Miałam po prostu jakąś manię, ale nie uważam tego za nic złego
Link do opinii
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Avatar użytkownika - iwaka
iwaka
Przeczytane:2013-06-07, Przeczytałam, Przeczytane,
Inne książki autora
Lien, lotos z zatoki Ha Long
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Lien, lotos z zatoki Ha Long

Wyobraźcie sobie, że mieszkacie w domu zbudowanym na tratwie. I pływacie, dokąd tylko wam się zamarzy. Kąpiecie się od rana do wieczora i bujacie w hamaku...

Przesunąć horyzont
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Przesunąć horyzont

Popularna dziennikarka telewizyjna wchodzi na najwyższą górę Ziemi. Czy poza medialnym szumem wynika z tego coś jeszcze? Czy ekstremalne osiągnięcia innych...

Reklamy