Recenzja książki: Plaster na troski

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Życie każdego człowieka to przedziwna plątanina radości i smutków, śmiechu i łez, pożądanych chwil bezproblemowych i niechcianych kłopotów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem różnice w osobowości i zachowaniu powodują, że ludzkie reakcje na to, co dzieje się wokół, są przyczyną różnorodnych (nie zawsze pochwalanych) emocji. Niewielka książeczka Plaster na troski ma pomóc pokonać przeciwności, przywracając tym samym wewnętrzny pokój i dobre samopoczucie.

Uświadamiając czytelnikowi stałą i niezmienną obecność niechcianych trudności dnia codziennego, George Lehmacher proponuje spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Jako myśli przewodnie wylicza: pocieszenie, radość, szczęście, uleczenie, nadzieję i odwagę. Przyporządkowując im konkretne przemyślenia, kieruje w stronę zatroskanych umysłów i serc słowa kojące, które przy odrobinie dobrej woli są w stanie dokonać niejednego cudu. Ponieważ każdemu z nas zależy na przeżywaniu beztroskich chwil, warto przyjrzeć się rozważaniom wielkich świętych, przemyśleniom ludzi bardziej lub mniej znanych oraz mądrości zawartej w przysłowiach. Ukryty w nich głęboki sens bez wątpienia pocieszy, wspomoże, wesprze i podtrzyma na duchu.

Stosując się do podanych propozycji, czytelnik może bardzo wiele zyskać. Na jego ustach rozkwitnie uśmiech. Radość uwidoczni się nawet w oczach. Jego dotychczasowym poczynaniom zaczną towarzyszyć pewny krok i świadome działanie. By wszystko to mogło stać się udziałem tego, kto świadomie rezygnuje z trosk, wystarczy wczytać się w słowa przytoczone przez autora książeczki. Głębia rozważań bez wątpienia jest godna skrupulatnej uwagi.

Proste, jednokolorowe ilustracje autorstwa Laury Lehmacher są ściśle dopasowane do konkretnych przemyśleń. Całość utrzymana jest w tonacji pastelowej, co wpływa kojąco na wzburzone i niespokojne myśli. Dzięki małemu formatowi (80x110mm) książeczka zmieści się nawet w kieszeni. Twarda i gładka okładka (będąc równocześnie przyjemną w dotyku), pozwoli sięgać do zamieszczonych w lekturze mądrości bez obawy szybkiego zniszczenia.

Książeczka Plaster na troski została opublikowana nakładem Wydawnictwa Semen. Przeznaczona dla tych, którym zależy na szybkim (najlepiej natychmiastowym) zlikwidowaniu codziennych kłopotów, z powodzeniem może być traktowana jako poradnik. Napisana językiem najprostszym z możliwych, pomoże przetrwać chwile trudne oraz pobudzi do działania zniechęcone zmysły, co umożliwi pokonanie największego nawet kryzysu. Świat stanie się wtedy piękniejszy, a życie bogatsze.

Kup książkę Plaster na troski

Zobacz opinie o książce Plaster na troski
Plaster na troski
Georg Lehmacher