Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz

Recenzja również na: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/
"Zostawił mnie samego, a ja nigdy bym mu nie zrobił czegoś w tym stylu bez względu na to, jak bardzo bym się wściekł."
 Co byś zrobił, gdybyś po pamiętnej imprezie, zastał w łóżku martwego przyjaciela? Przyjaciela, który popełnił samobójstwo, z niewiadomych ci przyczyn? I który pozostawił dla ciebie Playlistę, wyjaśniającą jego postępowanie?
 Czy byłbyś w stanie rozwiązać zagadkę, przy pomocy piosenek?
 Hayden i Sam byli najlepszymi przyjaciółmi. Wspólnie oglądali "Imperium kontratakuje", "Gwiezdne Wojny", grali w "Mage Warfare", słuchali tej samej muzyki, mieli wspólne zainteresowania. Nie byli otwarci na świat zewnętrzny, mieli problem z otworzeniem się do innych ludzi. Wyróżniali się wśród ludzi.
 Obaj pochodzili z dwóch różnych światów. Hayden z bogatej rodziny, która miała w nosie życie syna, liczyła się dla nich dobra reputacja. Sam, z kochającej rodziny, która może i nie była idealna, ale tworzyła jedność.
 Jednak pewnego dnia coś w życiu Haydena się zmieniło, nie chciał spotykać się z Samem i popełnił samobójstwo.
 Po śmierci przyjaciela, Sam zaczyna odkrywać sekrety, o których istnieniu nie miał pojęcia. Na jego drodze staje Astrid, dziewczyna, którą znał jego przyjaciel oraz tajemniczy Arcymag_Ged, postać, w którą wcielał się Hayden w grze. Arcymag pragnie pomścić oprawców nieżyjącego chłopaka.  Sam, w końcu już sam nie wie, czy istnieje on naprawdę, czy to tylko jego wyobraźnia.
 Czy Arcymag okaże się prawdziwy? A może to tylko halucynacje?

" - Ale popatrz na nas: obaj o wiele więcej uczymy się na własną rękę niż w szkole i znacznie bardziej interesują nas rzeczy, które sami odkrywamy.
- Dlatego jesteśmy takimi dziwakami - podsumował Hayden ze śmiechem."
Książka już od pierwszej strony zachęca do jej przeczytania. Styl autorki jest niesamowicie lekki i pisze tak, jakby przychodziło jej to z niebywałą lekkością.  Do książki wprowadza nas bezpośrednio, bez owijania w bawełnę, krótko i na temat. Czytając mam wrażenie, że płynę z książką.
 Widać, że zrobiona jest z pomysłem, ma wciągającą fabułę, jakiej jeszcze nie było oraz niesamowitą akcję. Ciągle coś się dzieje, przez co nie da się przy niej nudzić. Zaskakuje zwrotami akcji, pokazuje świat widziany oczami dwóch, trochę wyobcowanych samotników.
 Książka w gruncie rzeczy nie jest łatwą historią. Jest pomieszaniem kryminału, z fantastyką i wątkiem miłosnym. Czyli jedna, wielka mieszanka wybuchowa, którą świetnie się czyta.
 Momentami może nudzić, ze względu na sporą listę tytułów piosenek, nazw zespołów, elementów gry i świata sci-fi, fantastyki. Jednak jak dla mnie była idealna i bardzo szybko mi się ją czytało.

Historia tak naprawdę przedstawia realia współczesnego świata, tłum fałszywych ludzi, którzy otaczają nas dookoła, problemy, przez które ludzie, a zwłaszcza młodzi, popełniają samobójstwa, znieczulica ludzka, obojętność rodziców i ich wymagania, znęcanie się na młodszych osobach oraz "innych", mających własny świat, inne hobby, zainteresowania.
 Z całą pewnością jest to książka pouczająca, która daje do myślenia i mimo tego, że ma zaledwie 271 stron, przekazuje sobą wiele mądrości i ma moc.

"Nie przejmuj się tymi ludźmi z pogrzebu - powiedziała. Ci, którzy na to zasługują, pewnego dnia dostaną za swoje. To kwestia karmy."
"Nawet niezdarne podchody miłosne są lepsze niż manewry wojenne."

Informacje dodatkowe o Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz:

Kup książkę Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz

Pod presją
Michelle Falkoff0
Okładka ksiązki - Pod presją

Pewnego dnia na twarzy Kary rośnie pryszcz. Dziewczyna za nic nie chce się przyznać do tego przed przyjaciółkami. Ukrywa też przed nimi zżerający ją nieustannie...