Okładka książki - Po prostu żyć. Wielka księga duchowości i sztuki życia

Po prostu żyć. Wielka księga duchowości i sztuki życia

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-07-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-414-5
Liczba stron: 328
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 0 (0 głosów)

Zwykła, szara codzienność każdego z nas to przeplatające się z sobą chwile radości i smutku, szczęścia i bólu, nadziei na spełnienie oraz cierpliwego docierania do celu. By nie zatrzymywać się w połowie drogi, konieczne jest nie tylko poznanie samego siebie i dostosowanie do posiadanych umiejętności czy możliwości, ale – przede wszystkim – skupienie się na własnym wnętrzu, otwarcie na piękno otaczającego świata oraz "dostrojenie" sposobu postrzegania rzeczywistości do wymogów serca. Tytuł oddanej do rąk czytelnika książki jest łatwy i przystępny: Po prostu żyć – nic więcej. Zwykła sprawa – wystarczy kroczyć przez życie z podniesioną głową i nadzieją na dobrą przyszłość. Lektura Wielkiej księgi duchowości i sztuki życia nauczy, jak tego dokonać.


Całość podzielona jest na trzy zasadnicze części. Znany benedyktyński zakonnik, ojciec Anselm Grün, w ciekawy i przystępny sposób dzieli się refleksją na tematy bliskie każdemu z czytelników. Uczy przeżywania następujących po sobie chwil, dzieląc czas na wszystkie miesiące całego roku, analizując kolejne etapy ludzkiego życia, a także snując rozważania skupiające się wokół poszczególnych świąt i okresów liturgicznych. Tak więc W rytmie roku, W cyklu życia oraz W świątecznym kręgu zbawienia to wzajemnie uzupełniające się elementy, tworzące nierozdzielną całość ludzkiej egzystencji.


Autor dowodzi, że życie prawdziwe, w harmonii z naturą, polegające na prostocie, szczerości, przejrzystości i jednoznaczności, prowadzi do spokoju i radości, a także pozwala rozpoznać rytm i ład własnej duszy, czyniąc tym samym ludzki czas autentycznym i błogosławionym. Prowadząc czytelnika przez poszczególne miesiące, Anselm Grün pokazuje wagę przebudzenia, rodzącego się życia i jego tajemnicy, miłości, piękna, ciepła, wolności, radości i dojrzewania, po czym przechodzi do czasu zbiorów i podziękowań, ciemności i światła, a także do oczekiwania i przybywania. Taki podział zarysowuje się w życiu każdego człowieka, uwzględniając kolejne etapy jego rozwoju. Wszystko to znajduje zwieńczenie w rozciągłości roku liturgicznego, zwanego kościelnym systemem terapeutycznym.


Książka Po prostu żyć przeznaczona jest dla wszystkich. Każdy – wykonując czynności codzienne – potrzebuje nieustannego wsparcia. Najlepszym sposobem na odnawianie swoich sił jest trwanie w obecności Chrystusa, w którego osobie wypełniają się ludzkie tęsknoty. Lektura zaproponowanej przez wydawnictwo Jedność publikacji nauczy czytelnika, że związek duchowości i sztuki życia dzięki prostocie to przymierze doskonałe. Wystarczy z podanych refleksji wychwycić to, co jest najważniejsze, a potem już tylko… Po prostu żyć!

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Nasz mały cud
Anselm Grün0
Okładka ksiązki - Nasz mały cud

Najserdeczniejsze życzenia z okazji narodzin dziecka. Piękny i praktyczny upominek na wyjątkową okazję. Nieszablonowe myśli Anselma Grüna, cenionego...

Żyć prosto. Inspiracje na każdy dzień
Anselm Grün0
Okładka ksiązki - Żyć prosto. Inspiracje na każdy dzień

Wyrusz w każdy dzień z myślą, która będzie cię niosła, słowem, które będzie ci towarzyszyło i oddziaływało w ciszy. Każdego dnia zatrzymaj...

Reklamy