Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Po zmroku

Jayne Castle

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-11-30
Kategoria: Romans
ISBN: 9788324138159
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Pararezonerka w akcji

Pół roku temu w Wymarłym Mieście miała miejsce katastrofa, która nie tylko zniweczyła uniwersytecką karierę Lidii Smith i zrujnowała finanse, ale znacząco wpłynęła na jej psychikę. W Zaginiony Weekend kobieta straciła kontrolę i dała się owładnąć wplecionym w pułapki koszmarom obcej rasy i choć, w przeciwieństwie do innych przedstawicieli jej profesji, nie wylądowała w szpitalu psychiatrycznym, to jednak w jej kartotece lekarskiej pojawiły się takie określenia jak „psychiczny dysonans” czy „paratrauma”. Nic dziwnego, że po wyjściu z pułapki iluzji, kobieta chce odbudować swoje życie. Praca dla Domu Pradawnej Grozy Shrimptona nie jest zbyt satysfakcjonującym zajęciem, dlatego też Lidia marzy o własnej firmie konsultingowej.

Wbrew pozorom, opowieść o pannie Smith, pararezonerce energii efemerycznej, czyli „splataczu”, nie jest fabułą kolejnej książki fantasy, ale …paranormalnego romansu. Znana wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej Jayne Ann Krentz tym razem postanowiła wziąć „na warsztat” parapsychiczne zdolności i uczucia pomiędzy osobnikami obdarzonymi nieziemskimi mocami. To, czy autorka w tym wcieleniu również się sprawdziła, jest sprawą dyskusyjną (osobiście wolę ją jako Amandę Quick z romansami historycznymi w zanadrzu), pewne jest natomiast to, że Jayne Castle sprzedawać się będzie. Jej najnowsza książka „Po zmroku” zadowoli bowiem zarówno zwolenników widzenia aury, jak i miłośników płomiennych romansów.

Co prawda gorące uczucie Emmetta Londona, bogatego biznesmena z Rezonansu, może być skutkiem ubocznym manipulowania energią dysonansu, pewne jest jednak, że pomiędzy pierwszym klientem jej firmy a Lidią istnieje silny pociąg seksualny. Ten żar tłamsi nieco zadanie, jakie rezonerka musi wykonać. London zlecił jej bowiem odnalezienie pewnej rodzinnej pamiątki z jego kolekcji, cennego artefaktu z czasów przedkolonialnych, z Ziemi. Rzeźbione ręcznie pudełko z dziesiątkami sekretnych szufladek, zwane sekretarzykiem osobliwości, ukradł siostrzeniec Emmeta, a zastawione w lombardzie, bardzo szybko zwabiło kolekcjonerów. Jako rzecz ze Starego Świata, pamiątka jest warta fortunę, co wiąże się z pewnym ryzykiem dla jego poszukiwaczy. Pasjonaci są gotowi zabić, by dołączyć taki przedmiot do swojej kolekcji, a Lidii przyjdzie walczyć z NiZOED-ami, duchami i ich łowcami.

Dodatkowo w sprawę z podejrzaną gorliwością angażuje się Mercer Watt, szef Gildii z Rezonansu, który ma zamiar zejść z przestępczej drogi i stanąć na czele legalnej organizacji. Czy Lidii uda się wypełnić swoje pierwsze zadanie jako bizneswoman? Czy nie zrazi jej prawda o Londonie? I wreszcie – czy to zmysłowe napięcie miedzy nimi znajdzie ujście?

Jayne Castle z całą mocą dostrojonego bursztynu ujawni nam sekrety książki, choć przedtem trochę nas pomęczy. 343 strony opowieści o „splataczach” to jednak zbyt wiele jak dla mnie, a „Po zmroku” zdecydowanie zyska w momencie, kiedy jakiś znudzony, złośliwy duch pozbawi książkę części tekstu. Paranormalną wersję powieści Krentz polecam zatem tylko wytrwałym pasjonatom gatunku, ja natomiast, zamiast odwiedzić Wymarłe Miasto, zdecydowanie pozostanę przy Amandzie Quick i czasach regencji.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justysiadp Linia koment
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
glaadys Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Po zmroku Ostatnie dziecko
Sebastian Fitzek
Okładka - Po zmroku Oczekiwanie
A. L. Jackson
Okładka - Po zmroku Śmigoksiężnik
Steve Barlow, Steve Kidmore
Okładka - Po zmroku (Bez)błędny Rycerz
Steve Barlow, Steve Kidmore
Okładka - Po zmroku Alfy. Każda z Nas Ma Talent
Lisi Harrison
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów