Recenzja książki: Pocałunek anioła

Recenzuje: Estijana

Miłość, której nie można uśmiercić, niebezpieczeństwo, którego nie można zlekceważyć

Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary Claire Helldorfer. Autorka para się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławą przyniosła jej zaś bestsellerowa romantyczna seria dla młodzieży, zapoczątkowana powieścią Pocałunek anioła.

Ivy to zwyczajna nastolatka. Po śmierci ojca żyła w małym miasteczku z matką i młodszym bratem, Philipem. Jednak jej życie zmieniło się, gdy matka wyszła za mąż za bogatego pana Andrewsa. Nasza bohaterka ma przyjaciół, urodę, talent i przystojnego chłopaka Tristana o ksywce "Murarz", którego życiową pasją jest pływanie. Ivy spodobała mu się, gdy pierwszy raz zobaczył ją w szkole, a jego zaloty do dziewczyny opisane są w sposób bardzo zabawny. Jednak Ivy i Tristan ulegają wypadkowi, w którym chłopak ginie. Rozpacz po stracie bliskiej osoby to nie jedyny problem, z jakim będzie sobie musiała poradzić załamana dziewczyna - jej życiu zagraża bowiem śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie jest jednak sama - nad jej losem czuwa anioł...

Styl Elizabeth Chandler jest bardzo lekki i przystępny, autorka perfekcyjnie przekuwa myśli w słowa. Książka objętościowo jest niewielka, czyta się ją zaś szybko i z przyjemnością. Autorka sprawnie wprowadza czytelników w odpowiedni nastrój, w świat przepełniony magią. Akcja toczy się bardzo szybko, napięcie wzrasta, a emocje sięgają zenitu. Szkoda tylko, że gdy następuje apogeum, następuje koniec. Autorka zbyt szybko kończy niektóre wątki, wydaje się, jakby pisała w pośpiechu. Niemniej jednak, mając do czynienia z Pocałunkiem anioła, czytelnicy wciąż mają apetyt na więcej.

Bohaterowie są świetnie zarysowani i doskonale pasują do całości. Ivy nie jest głupia, nie jest to też postać "przesłodzona". Dużo przeszła, tracąc ojca, a potem ukochanego. Panicznie boi się wody i wierzy w anioły, których figurki zbiera. Tristan to odważny i wysportowany chłopak, ulubieniec dziewcząt w szkole. Po śmierci staje się aniołem. Na cmentarzu spotyka anielicę, która zostaje jego mentorką. Udaje mu się cofnąć do wydarzeń sprzed wypadku i poznać jego przyczynę. W tym momencie powieść się kończy, a czytelnikom pozostaje jedynie czekanie na jej kontynuację.

Pocałunek anioła to powieść pełna emocji. Łatwo identyfikować się z bohaterami, łatwo ich zrozumieć i wspólnie z nimi przeżywać szczęśliwe i pełne smutku chwile. Ponadto to powieść sprawnie napisana i - co najważniejsze – oryginalna, uciekająca od utartych schematów. To również odprężająca lektura, idealna na kilka godzin oderwania się od rzeczywistości.

Kup książkę Pocałunek anioła

Zobacz opinie o książce Pocałunek anioła
Pocałunek anioła
Chandler Elizabeth
Wieczna tęsknota
Chandler Elizabeth0
Okładka ksiązki - Wieczna tęsknota

Czwarty tom cyklu POCAŁUNEK ANIOŁA. W rok po tragicznych wydarzeniach Ivy wraz z przyjaciółką Beth i Willem spędzają lato w malowniczym nadmorskim...