Małgorzata Gołota ponownie zaprasza do refleksji i społecznej zmiany. "Jak być dobrym rodzicem" to reportaż o rodzicielstwie w warunkach współczesnej Polski, opresyjnych social media i generacyjnej, paradoksalnej samotności w świecie tak wielu możliwości kontaktu.

Książka ma format wywiadu/rozmowy z kilkoma specjalistami i osobami zajmującymi się na co dzień pracą z młodzieżą. Gołota zadaje bezkompromisowe, często trudne pytania, które z pewnością zadaje sobie tak wiele rodziców, czy ludzi przygotowujących się do tej roli. Szereg błędów, pułapek, na jakie można natrafić we współczesnym, przebodźcowanym i często trudnym środowisko może być przytłaczający, a z drugiej strony, dzięki mówieniu o nim i edukowaniu staje się punktem wyjścia do stworzenia nowej generacji świadomych rodziców. Świadomych zarówno potrzeb dzieci, jak i swoich własnych, uważnych, przywiązujących wagę do zdrowia psychicznego i stwarzających środowisko bezpieczne i komfortowe.

Zawarte w tej książce wskazówki są rewelacyjnym drogowskazem do dalszej edukacji w ów zakresie i podstawą refleksji nad przekazywanymi przez starsze pokolenia nawykami wychowawczymi, które poddane badaniom uznaje się za nieskuteczne (jak choćby system kar) i warto je zmieniać.

Jest to świetna propozycja nie tylko dla rodziców, ale i dla osób dopiero przygotowujących się do tej roli, jako forma profilaktyki i przestrogi, dzięki której, miejmy nadzieję, dramatyczne statystyki z innej książki pani Gołoty: "Żyletkę zawsze noszę przy sobie" mogą się zmienić na lepsze. Polecam lekturę!

Informacje dodatkowe o Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Patrycja Łukaszyk

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności

Kup książkę Jak być dobrym rodzicem? Książka o rodzicielstwie w czasach social mediów, opresyjnych szkół i samotności

Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży
Małgorzata Gołota0
Okładka ksiązki - Żyletkę zawsze noszę przy sobie. Depresja dzieci i młodzieży

,,Lektura obowiązkowa, ważniejsza od wszystkich lektur z podstawy programowej języka polskiego". Paweł Lęcki ,,Głęboko wierzę w to, że ludzie generalnie...

Spinalonga. Wyspa trędowatych
Małgorzata Gołota0
Okładka ksiązki - Spinalonga. Wyspa trędowatych

Napiętnowani na całe życie Kreta to ulubiony wakacyjny kierunek turystów z wielu stron świata. Jednym z najpiękniejszych jej zakątków jest...