Ukryte działania

Porywająca opowieść o wyjątkowych kobietach, które zrobiły tak wiele, a o których wiemy mało lub nic. To historia trzech afroamerykanek: Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan i Mary Jackson, wybitnie utalentowanych matematyczek, które mimo panującej w ówczesnych czasach dyskryminacji na tle rasowym przyczyniły się do amerykańskiego przełomu technologicznego w dziedzinie aeronautyki. Bez pracy tych wybitnie utalentowanych kobiet amerykański sen o podboju kosmosu pozostałby w sferze marzeń. Świadome swej wartości, walczą o należne im miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w świecie, w którym nadal obowiązują haniebne prawa segregacji rasowej.
To świetnie opowiedziana historia, która powstała dzięki setkom rozmów, wywiadów i mrówczej pracy badawczej. Poznajemy intrygujący obraz pewnej epoki, z jej wszystkimi blaskami i cieniami.

"Geniusz nie zna rasy.
Siła nie zna płci.
Odwaga nie zna granic"

Na podstawie książki w 2016 roku powstał film w wytwórni 20th Century Fox. W obsadzie między innymi: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Kirsten Dunst i Kevin Costner. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Pharell Williams.
Filmu jeszcze nie widziałam, ale chętnie nadrobię. Wolę oglądać film po przeczytaniu książki, wtedy sama mogę sobie wyobrazić całą fabułę.
A jak jest u Was? Wolicie najpierw przeczytac książkę, czy obejrzeć film?

Informacje dodatkowe o Ukryte działania:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2017-02-22
Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Ukryte działania

Kup książkę Ukryte działania