Recenzja książki: Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

Recenzuje: Anna Globisz

Potęga kiedy. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem Michaela Breusa to książka chronobiologa i psychologa klinicznego, mająca na celu poprawienie jakości życia poprzez synchronizację rytmu naszej pracy z wewnętrznym zegarem biologicznym.

Właściwą część publikacji otwiera test pozwalający upewnić się, którym typem jesteśmy: delfinami, lwami, niedźwiedziami czy wilkami. Dopiero poznanie swojej właściwej natury jest szansą na dalsze działanie. Odkrycie praw rządzących naszym naturalnym zegarem biologicznym sprawi, że o wiele łatwiej będzie nam podejmować konstruktywne decyzje, chudnąć, osiągać lepsze rezultaty w pracy, podejmować nowe zobowiązania i sprawnie wywiązywać się z tych starszych.

Breus dotyka właściwie każdej sfery życia. Pokazuje, jak wielką siłę ma tytułowe „kiedy”, proponując różne pory wykonywania zadań dla każdego z chronotypów. Odpowiada więc na pytania między innymi o to, kiedy najlepiej jeść, kiedy dzwonić z ofertami, kiedy uprawiać seks, kiedy zapamiętywać, kiedy opowiadać żarty, kiedy pisać maile, kiedy dojeżdżać do pracy, kiedy czytać dla przyjemności i wiele, wiele innych. Autor wspomina zarówno o najlepszych porach na różne formy aktywności, jak i o najgorszych - to ich unikanie znacząco poprawić ma jakość naszego życia.

Istotne podczas lektury publikacji jest to, że wcale nie trzeba czytać jej całościowo. Tak naprawdę możemy sięgać po nią wedle potrzeb, „skakać” po kolejnych stronach, doczytując jedynie te fragmenty, które odpowiadają naszemu chronotypowi, jak również sięgać po wiedzę dotyczącą chronotypów osób, z którymi mieszkamy – dzięki temu nie tylko sami będziemy efektywni, bardziej wypoczęci i z większą łatwością odnoszący sukcesy, ale także zrozumiemy, w jakim rytmie pracuje zegar biologiczny naszych bliskich, a to już klucz do poprawienia relacji i szukania kompromisu w codziennym życiu.

Jeśli zatem jesteście w stanie wprowadzić drobne zmiany dotyczące rytmu dobowego - po to, by osiągnąć rewelacyjne efekty i uczynić swoje życie szczęśliwszym – ta książka będzie dla Was więcej niż satysfakcjonująca.

Kup książkę Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

Zobacz opinie o książce Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem