Ostatnie życie

Lubię sposób pisania tego rodzaju kryminałów. Skandynawowie mają swój własny styl i to sobie cenię. Tym samym kiedy zobaczyłam nowy duet nie pozostało mi nic innego jak przeczytać.

John Adderley jest agentem FBI. Po ostatniej swojej akcji trafia do szpitala i zostaje objęty programem ochrony świadków. Stawia warunek aby jego obecnym miejscem zamieszkania był Karlstad. Tam żyje jego matka i przyrodni brat, John wiele lat nie miał z nimi kontaktu. Jednak list od matki i obecne wydarzenia dosłownie każą mu tam pojechać.

Przeczytałam tę książkę z wielką przyjemnością. To cudowne, że ten duet wrócił do pomysłu z dzieciństwa ( w wieku 10 lat napisali pierwszą wspólną powieść kryminalną) i zdecydował się na kryminalny debiut.

Mamy świetny styl, zaskakującą intrygę, bardzo realnych bohaterów. Całość napisana w sposób błyskotliwy i niezwykle wciągający. Podano nam na tacy zagadkę sprzed 10 lat a jednocześnie pełne napięcia i niepokoju obecne wydarzenia. Myślę, że mogę napisać o prawdziwej uczcie dla miłośników kryminałów.

Najbardziej cieszy mnie to, że dostałam pierwszy tom serii. Więc ponownie spotkam się z bohaterem i zobaczę co jeszcze się wydarzy.

Informacje dodatkowe o Ostatnie życie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-05-05
Tytuł oryginału: Det sista livet
Dodał/a opinię: Ogrod-ksiazek

Zobacz opinie o książce Ostatnie życie

Kup książkę Ostatnie życie

John Adderley (tom 3). Cichy ptak
Peter Nyström0
Okładka ksiązki - John Adderley (tom 3). Cichy ptak

W ptasim gnieździe zostaje znaleziona część ludzkiego szkieletu, co wywołuje niemałe zamieszanie. Trzydzieści lat wcześniej bliźniacy Brodin w tajemniczy...

Druga siostra
Peter Mohlin0
Okładka ksiązki - Druga siostra

Alicia Bjelke to młoda kobieta, której zdeformowana twarz sprawia, że ludzie odwracają się na jej widok. Oddała się więc pracy jako programistka i wraz...