Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Przygody Oszołomka i jego przyjaciół

Leszek Aleksander Moczulski

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2010-11-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: b.d.
Czas trwania: 38 min.
Czyta:
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Oszołomek i spółka
    
Znakomite teksty znanego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego tym razem zyskały nową oprawę. Słuchowisko „Przygody Oszołomka i jego przyjaciół” to znakomita zabawa dla dzieci i wyprawa w nieznany świat w doborowym towarzystwie.

Poznajemy zabawnego stworka, Oszołomka, oraz jego przyjaciela, niewidzialnego Dżela (który jednak potrafi dostrzec to, co dla innych jest niewidoczne), Nadymka i największego awanturnika – Rycerza Norfolk. Na osiedlu pełnym wysokich bloków, przed którym rozciąga się łąka z mnóstwem kwiatów oraz znajduje staw pełen czarnej wody, przyjaciele przeżywają liczne przygody i rozterki. Zastanawiają się na przykład, czy można nawrócić krople wody oraz czy są one zawieszone na sznurku.

Oszołomek to niepoprawny łasuch, którego najczęściej można spotkać w spiżarni. Jest przekonany o tym, że nie może być dobry, nawet mówi o sobie „okropny Oszołomek”. Mimo to jego towarzysze wiedzą, że zawsze można na niego liczyć.

Całe szczęście, że istnieje ktoś taki jak przyjaciel, kto odnajdzie twoje serce nawet wówczas, kiedy go zgubisz. A że grono przyjaciół warto nieustannie powiększać, przekonasz się odwiedzając Jasia Nic Nie Wiem, którego buzia jest smutna z powodu niewiedzy o swej niewiedzy. Oszołomek (który wszczyna bójki i kłótnie nawet przy zawieraniu przyjaźni) i Dżel (w którego trzeba dopiero uwierzyć) wypełnią pusty dotąd domek Jasia serdecznym śmiechem. Szlachetny rycerz odnajdzie zaś… no właśnie – o tym, co jeszcze wydarzy się w krainie Oszołomka przekonajcie się podczas słuchania tej wspaniałej, mądrej bajki, w której granica pomiędzy dobrem, a złem jest wyraźnie nakreślona, a mały człowiek poznaje świat pełen pozytywnych wzorców.

Dodatkowym prezentem dla milusińskich oprócz wspaniałych historii o przygodach Oszołomka jest multimedialny zestaw kolorowanek (które można wydrukować), puzzli (przyznaje, że i ja ułożyłam dwa zestawy) oraz gier. Zatem ramię w ramię z Oszołomkiem śpiewajmy „Awantur bez liku zna ten cały świat, Oszołomek jego najpiękniejszy kwiat” i słuchajmy wraz z dziećmi nagrania CD słuchowiska Moczulskiego zawsze wtedy, kiedy dopadnie nas smutek.

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Przygody Oszołomka i jego przyjaciół Pierwszy Murzyn RP. Brian Scott o Polsce, mediach i polityce
Brian Scott, Maria Mazurek
Okładka - Przygody Oszołomka i jego przyjaciół Przewodnik po kognitywistyce
Redakcja Józef Bremer SJ
Okładka - Przygody Oszołomka i jego przyjaciół Piękno zbawi świat?
Jan Paweł Strumiłowski OCist
Okładka - Przygody Oszołomka i jego przyjaciół Idol i dystans
Jean-Luc Marion
Okładka - Przygody Oszołomka i jego przyjaciół O herezjach
Teodoret z Cyru
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów