Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Przygody podróżnika Pipsa i jego przyjaciół: papugi Terefery i psa Klipsa

Stefan Friedmann

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2011-05-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7708-693-3
Liczba stron: 121
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Poszukiwacze skarbów


Podróżnik Pips to właśnie ja! / Przebiegłość lisa, odwaga lwa/ Mam siłę słonia, jak orzeł wzrok / Niestraszny mi straszliwy smok (…) - tak przedstawia się Pan Pips, wielki odkrywca i zdobywca zarówno znanych jak i nieznanych lądów, wzgórz i mórz. Wraz z Pipsem i jego wiernymi towarzyszami - psem Klipsem i papugą (a zarazem najlepszą gospodynią pod słońcem) Tereferą mamy szansę przeżyć wielką przygodę, a wszystko to za sprawą Stefana Fríedmanna.
"Przygody podróżnika Pipsa i jego przyjaciół: papugi Terefere i psa Klipsa" to zabawna i emocjonująca opowieść pełna śpiewów i… poszukiwania skarbów, a w uruchomieniu wyobraźni pomogą nam piękne, kolorowe rysunki. Pan Pips ma kolejny pomysł, szykuje się zatem tajemnicza wyprawa.
Pójdziemy tu, a może tam / Zrobimy bim, a może bam (…) nucą radośnie nasi przyjaciele, ustalając szczegóły podróży i nie zdając sobie nawet sprawy, że ktoś ich podsłuchuje. Ktoś, a właściwie kot Pazurro, książę dachów, "najsprytniejszy, najwspanialszy, najmądrzejszy i miauładniejszy" wśród futrzaków również ma nadzieje odnaleźć niezmierzone bogactwa (za które będzie mógł kupić całe mnóstwo czekoladowych myszy. W swój śmiały plan wciąga także dwa najgroźniejsze typy w całej okolicy, "niesympatycznych wyjątkowo" i "kombinujących wyjątkowo" - Fijoła i Borygo.
Jak jednak wyruszyć po skarb skoro nie wiadomo, gdzie jest ukryty? Koniecznie trzeba wykraść Panu Pipsowi mapę dojścia do skarbu, a kiedy się to nie udaje - wymusić przekazanie już odnalezionych kosztowności. Przerażająca w swej pomysłowości i bezwzględności trójka wpada na pomysł, by porwać przyjaciółkę podróżnika - Tereferę Akuku Arę z rodziny Anodorohyncus. Podpisując się jako "Dwaj Pancerni i kot", składają żądanie wykupu, nie zdają sobie jednak sprawy z tego, jak wiernym przyjacielem i dobrym śledczym jest Klips - kundel niepospolity z rasy hot dogów.
Jak zakończy się ta przygoda ze skarbami? Czy naszym podróżnikom uda się odbić papugę z rąk porywaczy? Czy będą mogli wreszcie wyruszyć na poszukiwanie bezcennych przedmiotów oraz, czy skarby oznaczają tylko pieniądze i kosztowności czy też... skarby natury? Na te wszystkie pytania odpowie nam Stefan Fríedmann, a jego historia zachwyci nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Młodzi czytelnicy przeżyją z podróżnikiem Pipsem i jego menażerią nie tylko wspaniałą przygodę, ale i poznają znaczenie lojalności, odwagi i siły przyjaźni. Poza tym, nauczą się robić pyszne placki ziemniaczane i śpiewać wesołe piosenki. Zatem dołączmy do Pipsa, Terefery i Klipsa nucąc Znajdziemy coś, nikt nie wie co / Wrócimy siak, Wrócimy - jak? Albo też pstro!.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów