Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Renegat

Magdalena Kozak

Ocena ( 5 osób )
5.0
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2007-01-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788379640812
Liczba stron: 398
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Tala_1986

Po drugiej stronie barykady

 

Magdalena Kozak z wykształcenia jest lekarzem i w tym właśnie zawodzie nadal pracuje. Jej wielką pasją, obok pisarstwa, są wszelkiego rodzaju militaria. Ich znajomość autorka doskonale odzwierciedla w swoich powieściach. „Renegat” to drugi tom trylogii zatytułowanej „Nocarz”. W tej części czytamy o przygodach głównego bohatera cyklu, Vespera, już nie jako nocarza, ale renegata. Nasz bohater nie może do końca pogodzić się z sytuacją, w jakiej się znalazł i cały czas ma niewielką nadzieję na powrót do swoich przyjaciół. Lord Renegat wyznacza Panu Arleckiemu zadanie wyszkolenia elitarnego oddziału, który miałby się zajmować unieszkodliwianiem tzw. „watykańskich”. Nikt się nie spodziewa, że są oni dużo większym zagrożeniem dla wampirów niż odwieczny konflikt.

 

Książka jest tak doskonale napisana jak jej poprzedniczka. Język jest prosty, a - co za tym idzie - przystępny, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko.

 

Akcja wciąga od początku. Gdy już zacznie się czytać, po prostu od lektury nie można się oderwać. Wszystkie szczegóły militarne i posunięcia taktyczne obu stron konfliktu zostały opracowane perfekcyjnie, a akcja pozostaje nieprzewidywalna do samego końca. W ten sposób autorka zapewniła sobie całkowitą uwagę ze strony czytelników.

 

Doskonałym posunięciem było również wprowadzenie nowego wroga, tzw. „watykańskich”. W żadnej innej książce o wampirach nie znalazłam wątku o ludziach, którzy z taką łatwością przeciwstawiają się wampirom i którzy za wszelką cenę starają się „zmieść” je z powierzchni Ziemi. Na pewno nowatorskie jest również wprowadzenie przez „watykańskich” broni, która zmienia wampiry w normalnych ludzi. Wszystkie te szczegóły sprawiają, że po zakończeniu lektury ma się już ochotę na sięgnięcie po kolejną część - także z uwagi na to, że autorka pozostawiła swoich czytelników w niepewności co do tego, co zdarzy się dalej. Zakończenie tego tomu to po prostu mistrzowskie posunięcie.

 

Powieść gorąco polecam każdemu, kto lubi literaturę paranormalną oraz militarną. W książce z pewnością jednak każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dorka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
W drugiej części ,,nocarskiej" trylogii Magdaleny Kozak główny bohater - kiedyś Jerzy Arlecki, były nabytek ABW, Który nie chciał wierzyć w wampiry, ani tym bardziej w ich doborową jednostkę, mającą chroniącą ludzi przed spragnionymi świeżej krwi renegatami -obecnie wampir Vesper, przekonuje się, jak to jest stać się kimś. Kiedy budzi się jako wampir i przysięga sobie i innym, że będzie zawsze stał po stronie prawa i w obronie ludzi nie spodziewa się, że to może być aż tak trudne. Czy dane mu będzie dotrzymać przysięgi? Kiedy trafia ranny w ręce Renegatów ci poją go prawdziwą krwią -staje się kimś przeciw komu jeszcze niedawno walczył. Życie z renegatami staje się nie lada wyzwaniem. Z jednej strony lojalność wobec byłych wampirzych współbraci z odziały Nocarzy z drugiej strony opinia wroga, zdrajcy i mordercy wśród Renegatów.
Zdecydowanie jest to warta przeczytania męska powieść o wampirach napisana przez kobietę do tego rewelacyjnym językiem. Wciąga od pierwszej kartki i nie pozwala opuścić głównego bohatera choćby na chwilkę.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sinister Linia koment
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Sheelka Linia koment
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
majeczka79 Linia koment
Przeczytane:2015-12-30, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane 2015 r.,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
brzoza_dg Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
blackithilien Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
purplewonder Linia koment
Przeczytane:2013-10-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
Okładka - Renegat Żar mrozu
Patricia Briggs
Okładka - Renegat Ołowiany świt
Michał Gołkowski
Okładka - Renegat Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz
Jacek Piekara
Okładka - Renegat Przebudzenie Lewiatana. Część 2
James S.A. Corey
Okładka - Renegat Księżniczka
Andrzej Pilipiuk
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów