Recenzja książki: Robert Lewandowski. Fantastyczna dziewiątka

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Robert Lewandowski w ciągu kilku zaledwie lat stał się idolem. Kreowany jest na bożyszcze tłumów, otaczają nas zewsząd reklamy z jego udziałem. Jest pod każdym względem idealny. Autorzy książki - Maciej Słomiński i Mariusz Kordek – postanowili jeszcze bardziej przybliżyć jego postać poprzez kontakty z ludźmi, którzy towarzyszyli piłkarzowi na jego drodze do sukcesu. Tak powstała biografia człowieka, który wlał w polskich kibiców nową nadzieję. Dotarliśmy – piszą Autorzy we wstępie - do osób obecnych na każdym etapie kariery Lewego, do dobrych ludzi, którzy pomogli mu wejść na szczyt. Popatrzyliśmy na Roberta jego oczami. Słomiński i Kordek zaczynają oczywiście od początków, a więc od niezwykłych narodzin, połączonych z nadaniem synowi państwa Lewandowskich międzynarodowego imienia, które będzie łatwo wymówić w każdym języku. Od początku mały Robert miał być sportowcem - podobnie jak jego rodzice. Nie było innej drogi. Pokierowali więc syna tak, by osiągnął wszystko, co możliwe.

Jednak wcale nie było łatwo. Autorzy - niekoniecznie złośliwie - zwracają uwagę na błędy i porażki, które – jak się wydaje – także odegrały w życiu Lewego swoją rolę. Przyglądamy się pierwszym próbom na boisku. Widzimy szkolnego niepokornego rozrabiakę, któremu wcale nie jest łatwo. Szybko jednak zdobywa uznanie i przenosi się z kolejnych klubów do coraz lepszych. Potem wszystkie one będą się szczycić tym, że trenował u nich Lewy.

Książka ta z pewnością przeznaczona jest dla fanów piłki, którzy znajdą tu szereg informacji, potwierdzających i uzupełniających ich wiedzę o ulubionym piłkarzu. Publikacja jest kolejną cegiełką w budowie pomnika. Ale przyznać trzeba, że potrzeba nam takich idoli. Pół-bogów, spektakularne zdobywających bramki.

Choć obiektywnie kariera Lewandowskiego długa nie jest, to udało mu się osiągnąć niesamowity sukces. Autorzy porównują jego popularność w sieci z innymi znanymi osobami, co pokazuje, jak szybko stał się znany. Rosnąca w zawrotnym tempie liczba polubień jego profilu na Facebooku jest tego najlepszym dowodem.

Ostatni rozdział poświęcony został partnerce piłkarza – Annie Lewandowskiej, rywalizującej o miano najsłynniejszej internetowej dietetyczki i promotorki zdrowego trybu życia z Ewą Chodakowską. Lewandowscy stali się parą doskonałą - piękną, wysportowaną i zgraną. Tylko pozazdrościć. Książka z pewnością przyniesie radość fanom futbolu.

Kup książkę Robert Lewandowski. Fantastyczna dziewiątka

Zobacz opinie o książce Robert Lewandowski. Fantastyczna dziewiątka