Trening ciiiiszy dla dzieci

W obecnych czasach dźwięki są dosłownie wszędzie. Telewizory, smartfony, różnego rodzaju gry elektryczne, komputery – większości dzieci właśnie tak spędza czas wolny, a to wcale nie wspiera jego pracy w ciszy i skupieniu. Na pewno każdy rodzić nie jednokrotnie prosił o to by nasza pociecha, chociaż chwilę skupiła się na zadaniu w całkowitej ciszy. Ja przynajmniej dobrze to znam. „Trening ciiiiszy dla dzieci” to niezwykła książka, dzięki której poprzez niezbyt skomplikowane zadania dziecko uczy się skupienia.

W książce znajdziemy aż 120 stron, a na nich sporo różnych zadań. Każde jest inne, każde na swój sposób ciekawe. Dziecko będzie rysować, a także odpowiadać na różne pytania, co sprawi, że będzie ćwiczyło zdolność pisania swoich wypowiedzi, grać na magicznym pianinie i wiele więcej. Taka różnorodność sprawia, że nie znudzą się zbyt szybko.
Poziom trudności zadań jest dość mocno zróżnicowany. Znajdziemy w niej takie, z którymi moim zdaniem już trzy latek sobie poradzi, ale również takie dużo trudniejsze, dla dzieci w wieku szkolnym. Jest to zaleta, ponieważ książkę można zaoferować dość sporej grupie wiekowej.

Wizualnie książka jest ciekawa. Mamy w niej ładne rysunki m.in. przedstawiające bohaterów, a także kolorowe napisy z numerem ćwiczenia. To wszystko przyciąga wzrok i zachęca do sięgania po nią.

„Trening ciiiiszy dla dzieci” to świetna książka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wraz z nią będą doskonale się bawić, a jednocześnie uczyć. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.
Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Trening ciiiiszy dla dzieci:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Zobacz opinie o książce Trening ciiiiszy dla dzieci

Kup książkę Trening ciiiiszy dla dzieci