Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Romeo, Romeo

Robin Kaye

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2011-10-13
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7551-210-6
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Romeo i Lee
Kim byłby Romeo, gdyby żył w dzisiejszych czasach - lekarzem, adwokatem, a może biznesmenem, zarządzającym siecią salonów samochodowych? Cóż, tego nie możemy być pewni, wiemy natomiast, że niejaki Nick Romeo, powalający swym uśmiechem mechanik, robi karierę właśnie w tej ostatniej branży. Urok osobisty i sex appeal, które z niego biją, sprawiają, że jest on najbardziej pożądanym kawalerem w okolicy. Jest tylko jedno „ale” - Nick nie lubi stałych związków i angażowania się, przynajmniej do chwili, kiedy poznaje Rosalie Ronaldi, ognistą audytorkę.

Ich związek, przypominający raczej „Poskromienie złośnicy” Szekspira  niż „Romeo i Julię”, stał się kanwą lekkiej powiastki obyczajowej, która bawi do łez. „Romeo, Romeo” Robin Kaye określana jest mianem współczesnej komedii romantyczniej i w pełni na ten tytuł zasługuje. Pozostaje tylko czekać, aż hollywoodzki reżyser rozprawi się z tą historią, obsadzając Colina Farrella w roli Romea. I choć opowieść ta nie niesie innego przesłania, prócz tego, że kochać warto, przyjemna formuła i pełne ciętych ripost dialogi sprawiają, że lektura ta powinna być przepisywana jako antidotum na wszelkie bolączki serca i duszy.

Rosalie poznajemy w dość kłopotliwej dla niej sytuacji - na drodze jej ukochany garbusek złapał gumę, zatem przejeżdżający obok samochód pomocy drogowej z serwisu Romeo wydaje się prawdziwym zrządzeniem losu. Kiedy na dodatek z szoferki wysiada zabójczo przystojny mężczyzna, nie dość że udziela pomocy, ale jeszcze zaprasza na randkę, Rosalie jest w siódmym niebie. Co prawda, już w dzieciństwie podjęła decyzję, że nigdy nie wyjdzie za mąż (i jak dotąd nie zdarzyło się nic, co choć na chwilę zachwiałoby jej postanowieniem), ale zgrzeszyłaby, gdyby powiedziała, że nie lubi męskiego towarzystwa. Pod warunkiem, oczywiście, że nie zachowuje się jak jej obecny chłopak, James, który właśnie się jej oświadczył. Rosalie musiała zatem dość gwałtownie wybić chłopakowi małżeństwo z głowy i dlatego, jako wolna kobieta, może śmiało poflirtować z Nickiem.

Również Romeo należy do mężczyzn, którzy nie zagrzali miejsca u boku kobiety- szybko się żenili i jeszcze szybciej znikali z pola widzenia. Taka też miała być przygoda z ponętną panną  Ronaldi. Tyle tylko, że przy tej ognistej brunetce o ponętnych kształtach nawet święty zacząłby grzeszyć. Niepostrzeżenie przelotna znajomość przeradza się w poważniejszy związek - szczególnie od chwili, gdy Lee dopada choroba, a Nick mianuje się jej osobistym opiekunem i narzeczonym. To ostatnie jest, oczywiście, małym kłamstewkiem na potrzeby wizyty szpitalnej, faktem jest jednak, że Nick ma coraz mniejsze opory przed nazwaniem swojego uczucia miłością. I pomyśleć, że Rosalie nawet nie zna jego nazwiska…

Poza tym, dziewczyna właśnie została zaangażowana do postawienia na nogi upadającego przedsiębiorstwa Premier Motorcars. Przedsiębiorstwa, o przejęcie którego Nick starał się niemal całe życie. Właściciel nie chciał sprzedawać firmy, odmówił fuzji, a teraz - gdy upadek przedsiębiorstwa miał stać się osobistym sukcesem Romeo, w grę wkroczyła Lee.

Czy związek oparty na przemilczeniu i sprzecznych interesach ma przed sobą jakąkolwiek przyszłość? Czy Nickowi i Rosalie uda się zapomnieć o awersji wobec stałego związku i zaufać drugiej osobie, przyrzekając, że to na zawsze? Jak przystało na komedię romantyczną, książka nie może skończyć się inaczej, jak tylko happy endem, jednak rozwój akcji jest na tyle pasjonujący, że przewidywalny finisz wcale nie rozczarowuje. Tym samym „Romeo, Romeo” doskonale spełnia swoje zadanie - zapewnia doskonałą zabawę, a w prezencie dostajemy ekstra bonus, czyli wiedzę, że miłość można spotkać nawet na prostej drodze.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mirabel933 plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Wciągająca opowieść o miłości.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów