Recenzja książki: Różowy prosiaczek

Recenzuje: Martha

Bajka Różowy Prosiaczek autorstwa Marcina Brykczyńskiego to rozwiązanie dla dzieci, które, znudzone ciągłym słuchaniem tych samych opowieści o Kocie w butach czy Czerwonym Kapturku, szukają czegoś równie mądrego, ale przede wszystkim interesującego, no i – co dla dzieci najważniejsze – kolorowego.

Książka mówi o tzw. kompleksie różowego prosiaczka, który pewnego dnia stwierdził, że źle czuje się w tym jakże słodkim kolorze. Prosiaczek wyrusza na spacer i zapuszcza się w nowe, nieznane mu tereny. Na swej drodze spotyka wielu przyjaciół, dzięki którym ostatecznie udaje mu się zrozumieć, że w każdym z nas kryje się coś wyjątkowego – coś, co nas od siebie odróżnia. Dzięki temu uświadamia sobie, że należy zaakceptować siebie takiego, jakim się jest – po prostu być sobą.

Dzieci nie będą mogły oderwać wzroku od plątaniny nietypowych, a zarazem wdzięcznych rysunków w pastelowych odcieniach, umieszczonych na kartach książki o dość niespotykanych wymiarach.

Dorosłych zaś może zaciekawić treść oraz ponadczasowe pointy, które znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu starszych jak i młodszych. Jeśli zaś chodzi o bardziej spostrzegawczych – znajdą się dla nich wyjątkowe morały i złote myśli, takie jak np. ta, że mężczyźni zwykli mało mówić.

Jedynym mankamentem książki, którą bardzo serdecznie polecam, jest mało czytelna (ze względu na swój bladoróżowy odcień) czcionka.

Kup książkę Różowy prosiaczek

Zobacz opinie o książce Różowy prosiaczek
Różowy prosiaczek
Marcin Brykczyński
Opowiem ci, mamo, co robią samoloty
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Opowiem ci, mamo, co robią samoloty

Wspaniała książka dla najmłodszych fanów samolotów! Najnowsza pozycja w popularnej serii ,,Opowiem ci mamo", narysowanej z humorem przez...

Kot ty jesteś?
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Kot ty jesteś?

,,Oto galeria przemiłych kotków, lecz każdy bestię dziką ma w środku" - tymi słowami zaczyna się ten wyjątkowy zbiór wierszy. Ich wizerunki wyszyła Elżbieta...