Okładka książki - Rycerzem być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Rycerzem być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-05-02
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Katarzyna Krzan

Rycerzem można być w różnych czasach, okolicznościach i sytuacjach. Zawsze warunkiem jest jednak to, by potrafić odpowiednio się zachować. Zofia Stanecka na przykładzie Marcela pokazuje, jakie zachowanie jest właściwe w najróżniejszych sytuacjach.

Marcel wychodzi do szkoły, musi zatem wiedzieć w co wypada się ubrać i jak poradzić sobie z poniedziałkowym wstawaniem: ranne wstawanie wymaga wielkiej rycerskiej odwagi, przełamania siebie i wierności podjętym obowiązkom. Niemalże jak w kodeksie rycerskim. Na mecz także należy się odpowiednio przygotować, zachowując przy tym rycerskie zasady zachowania, bez faulowania i nieodpowiednich zagrywek. Wyprawa rowerowa również może być niezłym wyzwaniem dla rycerza. Czasem trzeba zrezygnować z rywalizacji i wyciągnąć do kogoś pomocną dłoń. To także rycerska postawa. O tym, że można być rycerzem w każdej sytuacji, bohater książki, Marcel przekonuje się niemal na każdym kroku. Nawet na basenie, w kinie, restauracji. A także podczas dużych imprez - podczas ślubu i wesela. Można być rycerzem, nocując u dziadków i witając się z właśnie narodzoną siostrą. Zawsze trzeba wiedzieć, jak powinno się zachować, w do ubrać i jaką przyjąć postawę. Nie jest to łatwe dla chłopca. Ale od czego mamy kodeks rycerski? I tak każda nowa sytuacja może stać się początkiem fascynującej przygody.

Książka Zofii Staneckiej pomaga młodym rycerzom odnaleźć się w nowych dla nich sytuacjach, może stać się dla nich poradnikiem i przewodnikiem. Uczy dobrego wychowania, kultury osobistej, a przy tym jest zabawna i nie odbiega od życiowych realiów. Młody czytelnik, kandydat na rycerza, znajdzie tu klarowne wyjaśnienie, czego może się spodziewać w nowych dla siebie sytuacjach. Porady na pewno się przydadzą. Duża czcionka ułatwia samodzielne czytanie, a ilustracje dodatkowo zachęcają do sięgnięcia po książkę. W efekcie Rycerzem być to świetna lektura - nie tylko dla chłopaków.

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-09-05, Przeczytałem,

Link do recenzji
Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2016-07-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Synek czyta,
W książce poznajemy sympatycznego pierwszoklasistę Marcela, który marzy by zostać prawdziwym rycerzem. Tylko co to znaczy w dzisiejszym świecie? Czy współczesny rycerz musi mieć zbroję i miecz? W każdym z ośmiu rozdziałów Zofia Stanecka ukazuje nam, jak powinien zachowywać się współczesny rycerz. Najmłodsi dowiedzą się m.in. jak zachować się na meczu piłki nożnej ( zasady fair-play, kulturalne kibicowanie), podczas przejażdżki rowerowej, przy stole, na basenie ( odpowiedni strój, cierpliwe czekanie na swoją kolej przy zjeżdżalni), w kinie (nie rozmawianie podczas seansu, wyłączenie telefonu, sprzątanie po sobie), podczas ślubu i wesela (odpowiedni strój, kulturalna zabawa) czy podczas wizyty w szpitalu. Po każdym rozdziale mamy dwustronne podsumowanie zasad i porównanie rycerza średniowiecznego ze swoim współczesnym odpowiednikiem. Całość dopełniają humorystyczne i kolorowe ilustracje.
Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-09-05, Przeczytałem,

Rycerzem można być w różnych czasach, okolicznościach i sytuacjach. W każdym przypadku warunkiem jest jednak to, by umieć zachować się odpowiednio. Zofia Stanecka na przykładzie Marcela pokazuje jakie zachowanie jest właściwe w danej sytuacji. Marcel wychodzi do szkoły, musi zatem wiedzieć w co wypada się ubrać i jak poradzić sobie z poniedziałkowym wstawaniem: „ranne wstawanie wymaga wielkiej rycerskiej odwagi, przełamania siebie i wierności podjętym obowiązkom”. Niemalże jak w kodeksie rycerskim. Na mecz także należy się odpowiednio przygotować, zachowując przy tym rycerskie zasady zachowania, bez faulowania i nieodpowiednich zagrywek. Wyprawa rowerowa także może być niezłym wyzwaniem dla rycerza. Czasem trzeba zrezygnować z rywalizacji i wyciągnąć pomocną dłoń. To także jest rycerska postawa. O tym, że można być rycerzem w każdej sytuacji, bohater książki, Marcel przekonuje się niemal na każdym kroku. Nawet na basenie, w kinie, restauracji. A także podczas dużych imprez jak ślub i wesele. Można być rycerzem nocując u dziadków i witając się z właśnie narodzoną siostrą. Zawsze trzeba wiedzieć, jak powinno się zachować, w do ubrać i jaką przyjąć postawę. Nie jest to łatwe dla chłopca. Ale od czego jest kodeks rycerski? Każda nowa sytuacja może stać się początkiem fascynującej przygody.

Książka Zofii Staneckiej pomaga młodym rycerzom odnaleźć się w nowych dla nich sytuacjach, jest poradnikiem i przewodnikiem. Uczy dobrego wychowania, kultury osobistej, a przy tym jest zabawna i nie odbiega od życiowych realiów. Młody czytelnik, kandydat na rycerza, znajdzie tu klarowne wyjaśnienie tego, czego może się spodziewać w nowych dla niego sytuacjach, takich jak wesele, narodziny rodzeństwa, wyjście do kina, restauracji, szkoły, nocowanie u dziadków. Porady na pewno się przydadzą. Duża czcionka ułatwia samodzielne czytanie, a ilustracje dodatkowo zachęcają do sięgnięcia po książkę. Świetna lektura nie tylko dla chłopaków.

Top 5 książek
Złodziejka książek