Recenzja redakcji granice.pl

Data wydania: 2011-02-15
ISBN: 978-83-241-3888-3
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Funkcjonariuszka i wampir

Zjawia się wyłącznie po zachodzie słońca. Potrafi kontrolować ludzkie umysły i zmieniać wspomnienia. Dysponuje nadludzką siłą i szybkością, a przy tym jego wygląd wzbudza zaufanie. Tak mógłby brzmieć profil porywacza i mordercy grasującego w mieście, ale również… wampira. A może to jedna i ta sama postać? Zagadkę będzie musiała rozwiązać funkcjonariuszka Boucher, bohaterka kolejnego tomu serii Kerrelyn Sparks, opisującego wzloty i upadki (oraz całkiem udane życie erotyczne) wampirów związanych z Romatech Industries i rodziną Draganesti.

„Sekretne życie wampira” po raz kolejny odsłoni przed nami kulisy egzystencji tych istot, niesamowity zmysł do interesów i słabości całkiem ludzkie jak ta do pięknych kobiet. Lara Boucher, jako była Miss Luizjany Nastolatek z pewnością zwraca na siebie uwagę, szczególnie, kiedy jej ponętne ciało opina mundur. Nic więc dziwnego, że kiedy Giacomo di Vanezia, przez wszystkich zwany Jackiem, zobaczył funkcjonariuszkę w drzwiach hotelowego pokoju, zakochał się od pierwszego wejrzenia. Również wezwana na interwencję do edwardiańskiego apartamentu w hotelu Plaza przy Piątej Alei, Lara zwraca uwagę na przystojnego mężczyznę, tyle tylko, że od razu wydaje on się jej podejrzany. Wątpliwości co do jego natury nie rozwiewa tym bardziej stan pokoju - tonący we krwi, z walającymi się na podłodze mieczami oraz zakrwawionymi urządzeniami zwanymi vampire artificial natritional needs na łóżku.

Owa skomplikowana nazwa w rzeczywistości oznacza naturalnej wielkości gumowe „kobiety”, zabawki erotyczne - w wersji dla wampirów - mające wbudowany wypełniony krwią układ krążenia na baterię. Samo wynaturzenie przystojniaka budzi w funkcjonariuszce Boucher odrazę, a to dopiero początek animozji, bowiem Jack bezwstydnie manipuluje jej umysłem. Ten dość niefortunny początek znajomości po prostu musiał mieć ciąg dalszy, biorąc pod uwagę niesłychaną „chemię”, jaka pojawia się pomiędzy wampirem i policjantką, a prowadzone przez nią śledztwo, jest znakomitym tłem. W mieście zaczynają znikać kobiety, a trop podjęty w sprawie zaginionej studentki College’u Vanessy Carlton prowadzi do niejakiego Apolla. Lara ma być przynętą i udawać studentkę Laurę Booker, uczennicę Uniwersytetu Syracuse. Jej młodzieńczy wgląd i odporność na kontrolę umysłów czynią z niej wymarzoną kandydatkę do takiej akcji, tyle tylko, że policja nie zdaje sobie sprawy z kim (lub z czym) przyjdzie jej się zmierzyć. Całe szczęście, że nad jej bezpieczeństwem czuwa Jack, tylko, czy ona rzeczywiście jest bezpieczna w jego ramionach?

Jako potomek słynnego uwodziciela Pan Giacomo ma wyjątkowy dar zaspokajania potrzeb kobiet. Jednak czy Lara jest w stanie pokochać go takim, jaki jest? Czy dowiadując się strasznej prawdy o pociągającym ochroniarzu, funkcjonariuszka Boucher odwróci się od niego i - jak jego dwie poprzednie ukochane - złamie mu serce? „Sekretne życie wampira” nie tylko odpowie nam na te pytania, ale też zabierze w podróż do krainy rozkoszy. W powieści bowiem nie brak jest uwodzenia i śmiałych scen erotycznych, powietrze aż iskrzy od pożądania, a my poddajemy się seksualnemu napięciu pomiędzy Larą a Jackiem. Erotyka, nierozerwalnie związana z książkami Kerrelyn Sparks kłóci się co prawda z adresatami (a właściwie adresatkami) wampirzych opowieści, czyli nastolatkami marzącymi o przystojnym zmiennokształtnym bądź posiadaniu kłów na miarę XXI wieku, co jednak nie przeszkodzi w zakupie książki. W końcu… wszystko jest dla ludzi i dla wampirów. Oni są wszak wśród nas, są wszędzie, są za tobą…

Malgorzata88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, Mam,52 książki 2013,Kerrelyn Sparks - Love at Stake,
Wieczór kawalerski wampira w hotelu... no niezła lokalizacja... oczywiście musiało to się wymknąć spod kontroli i teraz Jack musi się nieźle namęczyć, żeby wyjaśnić wszystko uroczej policjantce, która jest odporna na jego wampirze uroki.
A ratowanie jej przed ryzykownym zadaniem powierzonym przez FBI też nie jest dla niego łatwe, skoro Lara nie chce go znać... Ale jak to prawdziwy syn Casanovy, uwodzienie ma we krwi.
kinguszka Linia koment
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2013-08-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
glaadys Linia koment
monalizka Linia koment
Przeczytane:2013-03-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
Wszystko się spieprzyło, ale chyba będzie lepiej
Pan Smrodek
Pierwszy bilans po apokalipsie