Recenzja książki: Sekrety pięknych włosów

Recenzuje: Justyna Gul

Styl i szyk

Włosy są ozdobą każdej kobiety, ale ich układanie i pielęgnacja są prawdziwym wyzwaniem. Tniemy, farbujemy, prostujemy, męcząc je niemiłosiernie, a efekty wciąż nie są zadowalające. Dlatego nieoceniona jest pomoc fryzjerów i stylistów, ich rady oraz sugestie. Teraz, dzięki książce „Sekrety pięknych włosów” nie musimy nawet wychodzić z domu, by dowiedzieć się jak zadbać o włosy i uczynić je pięknymi. Autorki - znakomita hamburska stylistka włosów Marles Mőller, laureatka nagrody World Master Award przyznanej przez Art&Fashion Group oraz Sylvia Heiser, dziennikarka, redaktorka działów urody - stworzyły poradnik, który powinien trafić pod dachy wszystkich Polek. Heiser i Mőller wielokrotnie współpracowały ze sobą od lat przy rozmaitych projektach kosmetycznych i fryzjerskich i tę doskonałą kooperację widać także przy „Sekretach pięknych włosów”. Przy czym autorki występują nie tylko z pozycji profesjonalistek, ale i zwykłych kobiet, dzięki czemu w książce znajdziemy rozwiązania niemal wszystkich naszych problemów, jakie przysparzają nam fryzury. Mőller i Heiser przekonują nas, że na dobrą sprawę wystarczą tylko cztery czynniki, by raz na zawsze mieć kłopoty z włosami „z głowy”: dobry fryzjer, perfekcyjne cięcie, wysokiej jakości sprzęt do czesania i modelowania oraz właściwa pielęgnacja. Pielęgnacja włosów zaczyna się od wyboru szamponu, ale autorki zwracają również uwagę na umiejętne suszenie (to połowa sukcesu) i, co najlepsze, zdradzają rozmaite sztuczki pozwalające osiągnąć wspaniałe rezultaty. Autorki odpowiadają również na najczęściej zadawane pytania dotyczące szczotkowania włosów, produktów do pielęgnacji i stylizacji czy szkodliwych dla włosów czynników. Poznamy także produkty zwiększające objętość oraz triki i fryzury przeznaczone dla włosów cienkich, kręconych oraz trudnych. Niejako „w pakiecie” dostajemy również szczegółowo omówiony problem włosów przetłuszczających się (winnym są tu aktywne gruczoły łojowe), łupieżu czy wypadania włosów. Dla miłośniczek grzywek, które znów wracają do mody, Mőller i Heiser prezentują fryzurki, które każdej kobiecie dodadzą swobodnego szyku, a grzywki wyeksponują i podkreślą oczy. Kiedy już nasze włosy są wypielęgnowane i dobrze ostrzyżone, możemy pomyśleć nad koloryzacją. Poradnik podpowie najlepsze techniki farbowania, sposoby na odrosty oraz przepis na… zostanie blondynką. Po lekturze bez problemu rozprawimy się też z siwizną oraz pobawimy się z głową, czyli poeksperymentujemy z fryzurami. Do książki załączony jest też wywiad z Mőller, która opowie nie tylko o zawodzie jako pasji, ale i o zaufaniu. „Sekrety pięknych włosów” to znakomity pomysł na prezent dla siebie, mamy czy przyjaciółki i nie ma chyba kobiety, której nie zaciekawi kwestia pielęgnacji włosów czy fryzury pozwalające ukryć wszelkie mankamenty. Z porad skorzystać może zarówno nastolatka zmagająca się z przetłuszczającymi się skrętami, jak i przyszła panna młoda, która z pewnością wybierze którąś z proponowanych fryzur na wielki dzień. Jedyny minus poradnika to sposób jego wydania - zdecydowanie powinien on być w kolorze, który podkreśliłby techniki fryzjerskie i doskonałe cięcia prezentowane na zdjęciach. Pomijając to przeoczenie warto „Sekrety pięknych włosów” trzymać w domu by w każdej chwili móc po książkę sięgnąć. Nie wiem jak Wam, ale mnie podobają się szczególnie propozycje dla włosów krótkich i kto wie, czy nie zdecyduje się na nowy, letni image.

Kup książkę Sekrety pięknych włosów

Zobacz opinie o książce Sekrety pięknych włosów