Koszmary zasną ostatnie

Tom 3 cyklu Marek Bener.

Po wydarzeniach z ostatniego tomu mija kilkanaście miesięcy. W tym czasie Marek Bener doskonale prowadził swój tygodnik ,,Echo Torunia", dzięki niemu był bardzo dobrze rozchodzącą się gazetką. Mimo to w ostatnim czasie trochę zaniedbał swoje obowiązki naczelnego. Po części odpowiedzialna za ten stan rzeczy, jest jego druga praca. Bener otworzył bowiem niezarejestrowaną agencję detektywistyczną, która tak naprawdę stała się przykrywką do jego ciągłych poszukiwań Agaty.

Pewnego dnia dostaje zlecenie od kobiety, która twierdzi, że jej mąż zniknął. W toku śledztwa wychodzą na jaw okoliczności, które sprawiają, że Bener wątpi we wszystko, a najbardziej w przyjaźń. Najgorsze, że wszystkie informacje i dowody kierują Benera w stronę zaginionej przed laty Agaty.

Czy Benerowi uda się znaleźć zaginionego mężczyznę? Czy dowie się w końcu co się stało z Agatą? W jaki sposób oba te porwania łączą ze sobą?

Trzecia część trylogii okazała się być też całkiem niezłą lekturą. Styl pisania autora nie zmienił się, jedynie co w tej części jest inaczej, to fakt, że nie ma tu rozdziałów. Są tylko widocznie odznaczone wątki. Fabuła wg mnie trochę pogmatwana była i trzeba się wczytać, żeby się nie pogubić.
Jak we wszystkich częściach i tu też przez całą książkę przewija się wątek Agaty. Czytając strasznie byłam ciekawa jak Małecki go zakończy. Domyślałam się, że ostatecznie skończy się to właśnie tak, choć okoliczności tych zdarzeń zostały odkryte dopiero w trakcie czytania.

Ostatecznie uważam, że cała trylogia jest w porządku, ale jak dla mnie bez wielkiego wow. Można poczytać, a nawet trzeba, ale nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Wiem, że Robert Małecki napisał jeszcze kilka książek i po nie też muszę sięgnąć, żeby zobaczyć jak autor się rozwinął. Bo przecież ta trylogia to jego debiut literacki. A czytałam, że późniejsze jego powieści mają bardzo dobre recenzje. Zatem nie pozostaje mi nic innego jak poczytać kolejne tytuły autora.

Informacje dodatkowe o Koszmary zasną ostatnie:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-04-18
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Koszmary zasną ostatnie

Kup książkę Koszmary zasną ostatnie

Najsłabsze ogniwo
Robert Małecki 0
Okładka ksiązki - Najsłabsze ogniwo

Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku.  Znany pisarz powieści obyczajowych...

Wiatrołomy
Robert Małecki0
Okładka ksiązki - Wiatrołomy

Nic tak nie łamie życia jak dążenie do prawdy. Pierwszy tom nowej serii kryminalnej Roberta Małeckiego.   Zbrodnia doskonała nie istnieje. Przestępcę...