Recenzja książki: Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Recenzuje: Kasiek

Sklepik z Niespodzianką to bajka, to słodka jak filiżanka gorącej czekolady opowieść nie tyle o miłości (chociaż, oczywiście, miłość, zauroczenie, "poszukiwanie księcia" także się w książce pojawiają), co o przyjaźni, szukaniu własnego miejsca, dojrzewaniu.

Bogusia wraca z zagranicy, gdzie pracowała, i przypadkiem trafia do Pogodnej, urokliwej miejscowości nad polskim morzem, która „przemawia do niej”. Każdy z nas ma chwile, gdy coś nas zauroczy: buty, sukienka, książka, miejsce, człowiek. Bogusię zaczarowała kamienica w rynku w Pogodnej. Dziewczyna postanawia tu zostać i otworzyć własny biznes. Nie wymarzoną kwiaciarnię – ten rynek jest już nasycony. Trzeba wymyślić coś nowego, by na dobre zapuścić korzenie w małej mieścinie, zamiast wracać do głośnego molocha – Warszawy.

Kolejna książka o ucieczce z wielkiego miasta, o szukaniu swego miejsca, księcia, miłości i równowagi? Może to prawda. Ale wystarczy sięgnąć po książkę, wystarczy oderwać się na chwilę od materializmu i codziennych obowiązków, wystarczy wciągnąć w nozdrza powietrze z jodem, posłuchać, jak szumią drzewa i wysokie trawy, jak szczeka Piegusek, jak popiskują kunięta i jak cała przyroda przemawia do człowieka, skłaniając do relaksu.

Jest jednak wysokie prawdopodobieństwo, że to wszystko sprawi, że człowiek podda się emocjom i... zwyczajnie rozpłacze. Oczywiście, nie jest idealnie. Bohaterka za często rumieni się, za często zachowuje się w sposób zbyt nieśmiały, nie zawsze zrozumiały. Ale Bogusia jest kobietą, w której każda czytelniczka może odnaleźć chociaż część siebie. Dlatego z takim zainteresowaniem śledzimy jej losy, dlatego wciąż jej kibicujemy, wraz z nią przeżywamy kolejne wzloty i upadki.

Dodatkowo książka zawiera przepisy na słodkości. I choć nie są one zaprezentowane w formie idealnej, nie sa do końca przejrzyste, to jednak warto po nie sięgnąć i skosztować opisywanych na kartach książki potraw.
Książkę czyta się błyskawicznie, autorka porusza ważne problemy, obecne w życiu każdej kobiety. Sklepik z Niespodzianką to właśnie powieść kobieca - pogodna, ciepła, krzepiąca, dająca naprawdę sporo nadziei.

Kup książkę Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Zobacz opinie o książce Sklepik z Niespodzianką. Bogusia
Mistrz
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Mistrz

Bestsellerowa polska pisarka, Katarzyna Michalak, znana z delikatnych powieści dla kobiet jak m.in. Poczekajka, Rok w Poziomce, Nadzieja, oraz Sklepik...

Zima w Przytulnej
Katarzyna Michalak0
Okładka ksiązki - Zima w Przytulnej

GDY WYDAJE SIĘ, ŻE JUŻ WSZYSTKO ZOSTAŁO WYJAŚNIONE, POJAWIAJĄ SIĘ ZUPEŁNIE NOWE TAJEMNICE. Co wydarzyło się w życiu Ariela, że stracił nadzieję i wiarę...

Właśnie po raz kolejny jesteś porzucana. Unieś głowę, przywołaj na twarzy parodię uśmiechu i pożegnaj tego mężczyznę z godnością, życząc mu szczęścia.