Recenzja redakcji granice.pl

ISBN: 978-83-7971-490-2
Ilustracje: Astrid Henn
Doda/a ksi捫k:
Doda/a recenzj: Anna Szczurek

S這nie w naszym domu Astrid Henn i Stephanie Schneider to niezwykle wdzi璚zna i czaruj帷a propozycja dla m這dego czytelnika, dzi瘯i której doros造 (dziecko wszak to wszystko doskonale wie!) przekona si, jak wielkim k這potem i zb璠nym balastem s uprzedzenia.

Oto na czwarte pi皻ro wprowadzili si nowi s御iedzi. Doro郵i nie s zadowoleni – „nowi" robi mnóstwo ha豉su. Tupi, skacz, skrzypi, nawet przez chwil nie ustoj w miejscu. Zamiast jednak si z nimi spotka i wyja郾i, jakie zasady panuj w bloku, jak nale篡 si zachowywa, wol snu domys造 i s御iadów obgadywa, snuj帷 kolejne teorie na temat tego, kim mog by. „Nowi" budz w dawnych mieszka鎍ach nieuzasadnion niech耩 - „nowi", ich zdaniem, oznaczaj jednoznaczne k這poty.

Wiedziona dzieci璚 ciekawo軼i Fisia kieruje swoje kroki prosto pod ich drzwi, chc帷 dowiedzie si czy nie zosta豉 obdarowana przez los towarzystwem nowych dzieci, z którymi mog豉by sp璠za ca貫 popo逝dnia.

Kogo zastanie po drugiej stronie drzwi? Kim s „nowi"?

S這nie w naszym domu to ksi捫ka podejmuj帷a temat tolerancji oraz nies逝sznej niech璚i do nowych, a tym samym – obcych. Obcych, których nie chcemy oswoi, bo musia這by to oznacza wyj軼ie poza w豉sn stref komfortu. To tak瞠 ksi捫ka o obmowie, 豉two軼i w ferowaniu s康ów nawet bez jakiejkolwiek wiedzy na dany temat.

Jasna kolorystyka, barwne ilustracje oraz du瞠 litery czyni ksi捫k przyjazn i atrakcyjn dla m這dego czytelnika. Autorzy za spraw alegorii i obrazu snuj opowie嗆 o jednych z najpowa積iejszych wad wspó販zesnych ludzi, sk豉niaj帷 do refleksji z nies造chanym wdzi瘯iem i humorem.

ania19880 Linia koment
andr Linia koment
WYDAWCY POLECAJ
Ksi捫ka, dzi瘯i kt鏎ej pokochasz ksi捫ki. Nawet, je郵i nie lubisz czyta
Pax
Nieja i ja