Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-05-30
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-502-9
Liczba stron: 266
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Ortografia, będąca zbiorem konkretnych zasad, regulujących sposób zapisu słów za pomocą liter alfabetu lub innych symboli, tylko na pozór jest trudna do opanowania. To, co podczas nauki szkolnej wydaje się niezwykle trudne i nudne, z książką Joanny Krzyżanek bez wątpienia okaże się łatwe i przyjemne. Powód jest prosty: Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek daje czytelnikowi nie tylko mnóstwo radości, ale przede wszystkim - wskazówek praktycznych.


Autorka w sposób interesujący zwraca się do tych, którzy chcą (lub muszą) jak najszybciej opanować złożone zasady polskiej pisowni. Każdej literze alfabetu zostało przyporządkowane ciekawe opowiadanie, zawierające mnóstwo wyrazów sprawiających gramatyczne trudności oraz ułożone w porządku alfabetycznym słowa, których zapamiętanie stanowi nie lada problem. W zestawieniu wyrazów znalazły się rzeczowniki (przy niektórych podano końcówki liczby mnogiej), czasowniki odmieniane w różnych kategoriach gramatycznych, natomiast w nawiasach podano zaimek zwrotny „się”. Dzięki pomysłowej Cecylce Knedelek pisownia słów skomplikowanych przestaje być straszna.


Oddany do rąk czytelnika Słowniczek ortograficzny z pewnością spotka się z aprobatą młodego czytelnika. Ponieważ – jak wynika z treści – okazał się on niezwykle pomocny dla mieszkańców Starego Knedelkowa: pani Ludmiły, pana Alojzego, Joasi, bliźniaczek Lusi i Luci oraz Antka, bez wątpienia przyda się również każdemu z nas. Doskonałym elementem uzupełniającym jest Dodatek dla Gąski Walerki, zawierający wykaz najczęściej używanych skrótów, a także ułatwiający zrozumienie nazw geograficznych, barw, kolejno następujących po sobie liczb, zbiorów, dni tygodnia, miesięcy, pór dnia i roku oraz godzin i świąt.


Kolejna z serii przepiękna książka o sympatycznej Cecylce Knedelek została opublikowana nakładem wydawnictwa Jedność. Pozycja ta nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Napisana w sposób ciekawy i bardzo zabawny, stanowi lekturę niezwykle pociągającą. Dowcipne, kolorowe ilustracje, których autorem jest Zenon Wiewiurka, są adekwatne do ogromu zamieszczonych treści. Przyciągając wzrok czytelnika, ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie. Gruba okładka umożliwia wielokrotne sięganie po lekturę. Wszystko to sprawia, że Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek szybko stanie się elementem niezwykle pomocnym w przyswajaniu skomplikowanych zasad pisowni. Posłuży nie tylko dzieciom, stanowi bowiem nieodzowną pomoc dydaktyczną dla rodziców, ale i dla nauczycieli języka polskiego. Pozostaje już tylko życzyć owocnej nauki.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów