Spisek Wenecki

Jon Trace to pseudonim pisarski Michaela Morley'a - byłego producenta i reżysera, a także (co mnie zaskoczyło) autor takich książek jak Dziedzictwo Stonehenge, czy Tajemnica Całunu Turyńskiego.

Pierwszy tom cyklu o Tomie Shamanie - poznajemy go jako świeżo upieczonego ex księdza, który postanowił porzucić swoje dotychczasowe życie i zostać zwykłym świeckim człowiekiem, co okazuje się równie trudne i ciężkie jak bycie księdzem z bagażem doświadczeń.

Książka rozpoczyna się "z przytupem", nasz główny bohater chce pomóc napadniętej nastolatce i w szarpaninie i walce zabija oprawców. To wydarzenie wywróciło jego życie do górny nogami i jak napisałam wcześniej podejmuje drastyczną decyzję - rzuca kapłaństwo i postanawia wyjechać. Trochę dziwne miejsce wybrał na ucieczkę od duchowieństwa- Włochy. A dokładniej Wenecję.
Od razu wpada w kłopoty - znajduje zmasakrowane zwłoki kobiety. Zostaje wciągnięty w policyjne śledztwo, które praktycznie od początku przybrało formę polowania na rytualnego mordercę. Tom pomaga policjantce Valentinie Morassi i wspólnie zagłębiają się w starożytną historię grecko-etruską, która z każdym kolejnym szczegółem wydaje się bardziej przerażająca.

Równocześnie z teraźniejszością autor przedstawia nam starożytną cywilizację - Północna Etruria, rok 666 przed Chrystusem. Poznajemy tutaj Teukrosa, który jest wróżbitą i jego żonę, która została zgwałcona. A także przenosimy się w czasie o 1111 lat, do roku 1777 do Wenecji. Jest to bardzo przystępnie napisana historia, która dostarcza wielu ciekawych faktów, czy smaczków, które mogą posłużyć jako ciekawostka odnośnie starożytnej kultury czy wierzeń.

Czy polecam książkę? Zdecydowanie z czystym sumieniem zachęcam do przeczytania, zwłaszcza osobom, które tak jak ja lubią powiązanie kryminału z historią (zwłaszcza tą przed narodzinami Chrystusa). Dodatkowo czyta się szybko, bez odliczania stron, lektura na pewno nie męczy i nie sprawia przykrości.
Z przyjemnością zabiorę się w najbliższym czasie za kolejną część przygód byłego księdza Shamana - Rzymską Przepowiednię.

Informacje dodatkowe o Spisek Wenecki:

Kup książkę Spisek Wenecki

Rzymska przepowiednia
Jon Trace0
Okładka ksiązki - Rzymska przepowiednia

Ekscytujący thriller rozgrywający się w samym sercu Rzymu. Kiedy w przedsionku rzymskiej bazyliki Santa Maria in Cosmedin przy Ustach Prawdy zostaje znaleziona...