Uważaj, czego pragniesz

Lexi i Jake Greenwoodowie to małżeństwo z prawie dwudziestoletnim stażem.
Od piętnastu lat przyjaźnią się z Heathcote'ami i Pearsonami. Ich dzieci chodzą razem do szkoły i utrzymują kontakty poza nią.
Tradycją tych trzech rodzin jest cotygodniowe wysyłanie kuponu lotto, zawsze z tymi samymi liczbami.
Wszystko zmienia się, kiedy dwie rodziny zrywają pakt, a Lexi mimo to wysyła kupon i wygrywa ponad siedemnaście milionów funtów.
Sprawy zaczynają się komplikować ponieważ po pieniądze sięgają ci, którzy nie mają do nich prawa. W sprawę angażuje się prasa i prawnicy.
Nagle piętnaście lat przyjaźni pęka jak bańka mydlana.
Co w stanie są zrobić, aby położyć ręce na wygranej?
Jakie tajemnice wychodzą na jaw?
Autorka napisała powieść ukazującą co tak naprawdę pieniądze potrafią zrobić z ludźmi. Jak zmienić ich zachowanie, myślenie, do czego są w stanie się posunąć, jak bardzo stają się pazerni i chciwi. Jak marzenia zamieniają się w okrutną rzeczywistość.
Bohaterowie bardzo realni, pełni kłamstw, obłudy. W sumie z żadnym jakoś specjalnie się nie polubiłam. Akcja przyspieszyła pod koniec książki i wtedy poczułam jakieś większe emocje związane z tym aby odkryć prawdę. A prawda okazuje się wręcz niewiarygodna.
Rodzi się pytanie kim trzeba być, aby tak postąpić.
Książkę polecam, odkryjcie sami jak pieniądz potrafi zmienić człowieka i do jakich czynów go popchnąć.

Informacje dodatkowe o Uważaj, czego pragniesz:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-05-18
Tytuł oryginału: Just My Luck
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Uważaj, czego pragniesz

Kup książkę Uważaj, czego pragniesz

Romantyczne kłamstwa
Adele Parks0
Okładka ksiązki - Romantyczne kłamstwa

Która z nas nie marzyła, by poznać osobiście swojego idola? Dobiegająca trzydziestki Fern spostrzega, że jej życie, zwłaszcza osobiste, zmierza donikąd...

Skok w bok
Adele Parks0
Okładka ksiązki - Skok w bok

- Jestem mężatką - mówię.- Jestem dziwką. - John się uśmiecha.Oskarżenie i wyzwanie w jednym.- No to wstęp mamy z głowy. Napijesz się? - pyta, napełniając...