Chico

Ostatnio na moich półkach królują trudne tematy i musiałam nieco odpocząć sięgając po coś lekkiego, odstresowującego, co pozwoliło mi na chwilę wyłączyć myślenie.
Tytuł wybrałam idealny, bo "Chico" to idealny odstresowywacz na jeden wieczór!
Naomi, to młoda kobieta, która ma dość rozbudowane życie towarzyskie. Po wypadku w wyścigach samochodowych wyjechała do Europy, ale problemy w fundacji, która jako jedyna została po śmierci jej matki zmusimy ja do powrotu do Miami. Tam też postanawia stanąć na czele fundacji i przywrócić jej dawną świetność, i to za wszelką cenę. Pozyskuje darczyńców, używając do tego również swego osobistego uroku i tego jak potrafi działać na facetów. Napotyka jednak również na swoją przeszłość w postaci mężczyzny, którego nigdy nie zapomniała i który ciągle powracał do niej w pamięci. Mowa właśnie o tytułowym Chico!
Życie seksualne kobiety jest bardzo bogate, a jej przygody miłosne zazwyczaj krótkotrwałe, bo facetów ma wyłącznie na jedną noc.
Książkę przeczytałam z wielkim zaciekawieniem. Była dokładnie taka, jakiej się spodziewałam, czyli lekka, niezobowiązująca i nie wymagająca od czytelnika zbyt wielkiego myślenia. Autorka jednak wiele aspektów życia głównej bohaterki opisała dość powierzchownie. Zdecydowanie niektóre wątki mogły zostać rozbudowane dużo bardziej. Sporo natomiast było o życiu seksualnym głównej bohaterki i wszystkie sceny erotyczne zawarte w książce opisane są chyba najbardziej szczegółowo. Czyli książka spodoba się fanom erotyków, bo napisana jest fajnie i bez zbędnej przesady.
Książkę czyta się bardzo szybko, nie wymaga ona od czytelnika wielkiego myślenia i choć zdarzało się, że główna bohaterka irytowała mnie swoimi decyzjami, z którymi nie zawsze się zgadzałam, to jednak darzyłam ja sympatią, podobnie również i głównego bohatera, który także przypadł mi do gustu.
Ja ze swojej strony książkę polecam, choć dla bardziej wymagających czytelników może okazać się ona niewystarczająca, to jako lekki przerywnik sprawdzi się idenie!

Informacje dodatkowe o Chico:

Wydawnictwo: WasPos