Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Tom 1 cyklu Nikita

„(…) jego pytanie mogło mi powiedzieć więcej o nim niż jemu moja odpowiedź o mnie.”

Bohaterką książki jest Nikita (to jedno z kilku jej imion). To córka zabójczyni i szaleńca, która chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Tylko czy nie jest na to już za późno…
Wstąpiła do Zakonu Cieni, niegdyś rycerzy Watykanu, tajnego oddziału do walki z nadprzyrodzonym, a dziś grupy najemników, którzy dawno porzucili ideologię. Na jego czele stoi nie kto inny jak matka Berserki.
Historia dzieje się w alternatywnych miastach przedzielonych Wisłą. Wars, to miasto szalone i brutalne oraz Sawa – uzbrojone w kły i pazury. Czasem również w rzeczywistej Warszawie. Z Dzielnicy Cudów, części miasta Wars, która utknęła w latach 30. XX wieku, z klubu Pozytywka zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko prowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Ale czy na pewno? Kim on właściwie jest?

„Słabe istoty pozorują się na silniejsze. Tylko te silne mogą sobie pozwolić na udawanie słabości.”
Nikita jest bohaterką o wielu tajemnicach. Ci, którzy je poznają – giną. To bardzo silna osobowość choć zagubiona, bo nie może liczyć na wsparcie najbliższych. Jest ostrożna w nawiązywaniu znajomości i nieufna. Spodobała mi się od pierwszych stron książki.
„To, kim jesteś, nie jest wczoraj ani jutro. To te wszystkie drobiazgi pomiędzy.”
Robin również wzbudził moją ciekawość. Bohater mnie zaintrygował i chcę go poznawać dalej podobnie jak Nikitę.
Ta część, to wprowadzenie do serii, dlatego nie dziwi mnie ilość opisów. Autorka dobrze wykreowała bohaterów. Oni są różni, ale „jacyś”. Tak jak i stworzony przez nią świat. Nie brakuje w nim magicznych stworzeń i detali, które rozbudzają wyobraźnię, a zwrotów akcji nie sposób przewidzieć.

„Niektórych rzeczy nie da się przyspieszyć, więc po co o nich myśleć zawczasu?”
Tym razem można, dlatego sięgam po kolejny tom. Was również namawiam, bo mroczny klimat książki i tajemnice które ona skrywa warte są zarwania jesiennej nocy.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna z Dzielnicy Cudów:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2016-09-01
ISBN: 978-83-7924-620-5
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Zobacz opinie o książce Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Kup książkę Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Dyniowy Demon
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Dyniowy Demon

Koty emanują dziwną magią – nic nowego, ludzie już dawno zaakceptowali, że te stworzenia rządzą światem. Zresztą nie mieli innego wyjścia. Ale duchy...

Denat wieczorową porą
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Denat wieczorową porą

Niektórzy nawet zza grobu potrafią napsuć krwi! Anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic nie budzi w Marii Garstce entuzjazmu, za to w Anieli Grzebałko...