Obcy horyzont

„Obcy horyzont” to książka, która zaskakuje, a jej akcja nie zwalnia ani na moment. Autorzy tworzą świetny duet i wykorzystują swoje doświadczenie - w wywiadzie oraz podróżniczo-historyczne, aby stworzyć historię niezwykle realistyczną i prawdopodobną.

Całość napisana jest bardzo płynnie, w typowej dla gatunku formie - prosty styl, krótkie zdania, dużo dialogów i dawka ekscytacji. Przez to książkę czyta się niezwykle szybko i z zainteresowaniem. Narracja prowadzona jest na dwóch płaszczyznach czasowych, a akcja skacze z miejsca w miejsce. Jednak autorzy bardzo dobrze wszystko od siebie rozdzielili, więc przeskoki miejscowe oraz te pomiędzy bohaterami są dla czytelnika łatwe w odbiorze i nie sposób się w nich pogubić.

Pomimo, że w książce wiele się działo to autorzy bardzo trafnie oddali klimat lat 80. i 90. XX wieku, czyli lat niezwykle ciekawych dla wywiadu.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, a autorzy skupiają się bardziej na ich działaniach niż charakterach. Postać Stefana nie pojawia się tutaj przypadkowo i to właśnie ona wzbudziła we mnie największą ciekawość. Niejednokrotnie zdarzało mi się zastanawiać, czy jego obsesja jest uzasadniona i chciałam wiedzieć jak dalej potoczą się jego losy.

„(…) im dłużej człowiek żyje, tym więcej krzywd doświadcza.”

„Obcy horyzont” pomimo, że jest fikcją literacką to jestem pewna, ze wiele wydarzeń opisanych przez autorów mogło mieć naprawdę miejsce. Jest to bardzo dobra powieść szpiegowska, która zapewne znajdzie wielu fanów. Zdecydowanie polecam!

Informacje dodatkowe o Obcy horyzont:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-02-08
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Obcy horyzont

Kup książkę Obcy horyzont

Trujące akta
Rafał Barnaś0
Okładka ksiązki - Trujące akta

Dlaczego upadł polski system obrony przeciwrakietowej ,,Tarcza Polski"? W jakim celu odtajniane są akta IPN-u? Do czego służy elitom okultyzm? ...

W czerwonej sieci
Rafał Barnaś0
Okładka ksiązki - W czerwonej sieci

Moskwa, wrzesień, 1980 rok. Na tajnym spotkaniu w siedzibie KGB zapada decyzja o przeprowadzeniu zamachu na Jana Pawła II. Na wykonanie zlecenia oficerowie...