Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Suarez. Nigdy nie będziesz sam

Jarosław Kaczmarek

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-04-26
Kategoria: Sport
ISBN: 9788328123113
Liczba stron: 184
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Damian Kopeć

Pistolet

Nie trzeba być wielkim fanem piłki nożnej, żeby docenić grę najwybitniejszych piłkarzy świata. Profesjonalizm i talent - praktycznie w każdej dziedzinie - bronią się bowiem same. Nie inaczej jest w sporcie. Nazwiska znanych piłkarzy elektryzują kibiców - nawet tych trochę przypadkowych, sprawiają, że z chęcią oglądamy mecz, nawet jeśli na co dzień niezbyt się interesujemy footballem. Do grona piłkarskich idoli, których popisy na boisku z chęcią oglądamy, można zaliczyć trzydziestoletniego Urugwajczyka, Luisa Suareza. O klasie tego zawodnika może świadczyć jego transfer do klubu FC Barcelona i świetna gra u boku takich sław jak Leo Messi czy Neymar.

Książka Suarez. Nigdy nie będziesz sam to opowieść o chłopaku, który miał marzenia i który te marzenia w dużej mierze spełnił. Opowieść o namiętności do piłki nożnej, talencie i ciężkiej pracy, które sprawiły, że jego udziałem stała się wielka, niezwykle udana kariera sportowa. Luis Suarez należy do grona tych sportowców, którzy byli szczególnie zmotywowani do szlifowania posiadanego talentu. Bieda - chęć wyrwania się z niej, miłość do drugiej osoby - późniejszej żony i niegasnąca fascynacja piłką nożną sprawiły, że - mimo przeszkód i chwilowych upadków - z uporem i cierpliwością realizował plany i marzenia. Ścieżkę, którą szedł, możemy poznać podczas lektury książki Suarez. Nigdy nie będziesz sam.

To opowieść skierowana przede wszystkim do dzieci - zwłaszcza do małych fanów piłki nożnej, którzy niekoniecznie na profesjonalnym boisku próbują swoich sił. Pokazuje w ciekawy sposób karierę chłopaka z dalekiego, niewielkiego Urugwaju. Pokazuje, że upór i ciężka praca mogą przynieść wspaniałe efekty. Śledzimy losy Luisa od okresu młodości do czasów współczesnych, do rozkwitu jego kariery. Odwiedzamy kolejne ważne kluby, w których grał, poznajemy szczegóły szczególnie ważnych meczy, jakie rozgrywał. Przy okazji możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego o krajach i miastach, z którymi związana była jego piłkarska droga. Wszystko to w bardzo przyjemnej, przykuwającej uwagę, niebanalnej formie - ciekawostki, układ graficzny, liczne fotografie i wyróżnienia istotnych fragmentów tekstu znakomicie uatrakcyjniają lekturę, czyniąc ją lekką i przyjemną.

Na pewno jest to książka napisana z pasją, jakże pasująca do biografii człowieka z pasją. To śledzenie kariery piłkarskiej Luisa Suareza, ale jednocześnie pokazanie, jak zmieniał się on nie tylko jako zawodnik, ale również jako człowiek. Poznajemy jego niektóre radości i smutki, złe nawyki, z którymi musiał się zmierzyć, motywację do pracy nad sobą. Wydaje się, że książka jest pod wieloma względami świetnym materiałem dla młodych adeptów piłki nożnej. Mówi bowiem o tym, co jest ważne w tej dziedzinie sportu, co jest niezbędne, by być nie tylko świetnym zawodnikiem, ale i lubianym kolegą w drużynie.

Książkę Suarez. Nigdy nie będziesz sam bierze się do ręki z przyjemnością i z przyjemnością zagłębia się w błyskawicznej lekturze. To bardzo interesująco napisana biografia prawdziwej gwiazdy sportu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Northman plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-06-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Biografia Suareza - dla dzieci i nie tylko.

Piłkarski geniusz tego chłopaka z Urugwaju nie podlega dyskusji. Ta książka to taka mała opowieść o tym, skąd jest, jak trafił na szczyt i jakie musiał pokonać przeszkody, aby móc się na nim znaleźć... Biografia przede wszystkim dla młodych fanów Pistoleta, lecz nie tylko. Każdy wielbiciel futbolu znajdzie tu coś dla siebie - zdjęcia, statystyki... fajna rzecz dla wszystkich zainteresowanych tematem.

Morał z książki jest taki, jakiego można by się spodziewać: na szczyt wiedzie ciężka praca, wyrzeczenia, skromność, wsparcie rodziny i głęboka wiara w samego siebie oraz w to, żeby się nie poddawać. Momentami można mieć wrażenie, że tego typu biografie mają zawsze takie samo przesłanie... No ale ta książka ma być zwłaszcza dla najmłodszych fanów, można więc zrzucić to na karb koniecznych poniekąd walorów edukacyjnych. To do przełknięcia - tym bardziej, że jest to jakby nie było prawda, również dotycząca Suareza. Troszkę brakowało mi jeszcze głębszego odniesienia się do związanych z nim jako piłkarzem kontrowersji i jego boiskowych wybryków - to, tak myślę, również efekt wspomnianych i koniecznych walorów edukacyjnych. W każdym razie książka jako całość jest ok.

Polecam wszystkim fanom futbolu :) /nie tylko tym najmłodszym/.

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
http://cosnapolce.blogspot.com/2017/06/suarez-nigdy-nie-bedziesz-sam-jarosaw.html
Zapraszam
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Przeczytane:2017-05-27, Na półkach: Przeczytałem,
moonioz Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów