Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Tajemnice ziemi. Seria Dla Ciekawych Świata

Tony Wolf

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Data wydania: 2009-06-01
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-7250-415-9
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Co kryje Ziemia?


Czy wiesz, że… największe lodowce to te na biegunach północnym i południowym, a formy skalne zwisające z góry jaskiń to stalaktyty? Potrafisz określić, które zdarzenie może wywołać trzęsienie ziemi i odpowiedzieć na pytanie, jaka temperatura jest wymagana, by spadł śnieg? Nawet, jeśli nie znasz rozwiązania tych zagadek, nie musisz się tym przejmować. Wystarczy bowiem sięgnąć po jedną z książek z Serii dla ciekawych świata, by poznać wszystkie tajemnice Ziemi i rozbudzić w sobie rządzę wiedzy.


Tajemnice Ziemi to kompendium wiedzy na temat procesów zachodzących w świecie, a także liczne gry i quizy, które pozwolą w sposób łatwy i przyjemny utrwalić zdobytą wiedzę. Znakiem firmowym Agencji Wydawniczej Jerzy Mostowski jest doskonała jakość wydania i ta pozycja jest tego najlepszym dowodem, zaś niezwykłe ilustracje Tony`ego Wolfa rozbudzą wyobraźnię każdego ucznia, czyniąc go wybitnym znawcą tematu. W tym tomie dowiemy się wszystkiego o Ziemi i o wodzie, zaś zagadkowe puzzle z pytaniami, czyli quiz, ułatwią zapamiętanie interesujących faktów.


Udajmy się zatem w góry, by dowiedzieć się, jak powstają skały, poznamy tajemnicę lodowca i odkryjemy, gdzie ma on… czoło. Za pomocą pogłębiarki dostaniemy się do pokładów piasku i żwiru leżących na dnie rzeki, przeniesiemy je na ciężarówkę, a następnie wykorzystamy w przemyśle i budownictwie. Glina, którą znajdziemy w niektórych rejonach, posłuży nam do zabawy i do ulepienia ciekawych przedmiotów. Ania ulepiła już dla swojego braciszka samochodzik, Filip glinianego koguta, zaś Dawid lepi świnkę do towarzystwa dla myszki i krokodyla. A co ulepisz Ty?


Tajemnice Ziemi odsłonią przed czytelnikami również właściwości marmuru, żelaza, węgla i ropy naftowej, nauczymy się również identyfikować alabaster i odróżniać limonit od smitsonitu, podziwiać będziemy również diamenty. Przeżyjemy wstrząsające chwile czyli trzęsienie ziemi i zwiedzimy jaskinie, chowając się przed deszczem. Kiedy jednak ustanie burza, będziemy mogli obserwować chmury, dowiemy się też, jak one powstają oraz skąd tak naprawdę bierze się wiatr i czym jest śnieg?


Z gór spłyniemy rzeką aż do morza - pod warunkiem, że zobaczymy jej początek – cienką strużkę wypływającą spod ziemi. Jeśli będziemy mieli szczęście, napotkamy na śluzę, która ma za zadanie spowalniać bądź regulować bieg rzeki. Oby tylko nie znaleźć się w pobliżu wodospadu, gdzie nurt rzeki jest niezwykle prędki i silny, a kiedy napotka ona na próg skalny, to spada w dół wielką kaskadą. Znacznie spokojniej będzie w jeziorze. Choć niektórym z pewnością spodobają się oceany i ciepła oceaniczna woda, a wypoczynek na plaży będzie też okazją, by dowiedzieć się, dlaczego woda jest słona?


Na odważnych czeka również podwodny świat, który możemy zwiedzać z aparatem do nurkowania bądź z pokładu łodzi z oszklonym dnem, albo po prostu… podczas lektury Tajemnic Ziemi Książki, dzięki której wszyscy ciekawi świata przeżywać będą niezapominane chwile, zdobywając przy okazji wiedzę.

 

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów