Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie

praca zbiorowa

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-454-1
Liczba stron: 244
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Baśń jest formą przekazu, charakteryzującą się głęboko ukrytą mądrością. Stanowiąc najlepszy sposób wspierania rozwoju dziecięcej osobowości, pozwala odnaleźć sens życia oraz pokonać obawy przed samodzielnością i dorastaniem. Przekazując najważniejsze prawdy, uwrażliwia na piękno otaczającego świata, uczy odpowiedzialnego korzystania z nieubłaganie mijającego czasu oraz wskazuje istotne elementy ludzkiego istnienia. Wspaniały zbiór Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie, jest propozycją Wydawnictwa Jedność, po którą bez wątpienia warto sięgnąć.


Autorzy pokazują, że cechą charakterystyczną baśni jest związek z wydarzeniami magicznymi. W fantastycznym świecie nie brakuje wróżek, krasnoludków, dobrych i złych duszków, a także skrzatów, czarownic, rycerzy, zwierząt przemawiających ludzkim głosem, no i - oczywiście - królewny. Wyobraźnia zostaje wzbogacona o nowe doznania, bowiem dzięki zaprezentowanym baśniom dziecko ma okazję poznać Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Piotrusia Pana, Guliwera z Londynu, Androklesa i Bambiego. Dane jest mu przyjrzeć się cudownej lampie Aladyna, towarzyszyć Ali Babie i czterdziestu rozbójnikom, cieszyć się szczęściem księcia oraz uprawiać kukurydzę w Ameryce Południowej. Poznaje ono również tajemnicę coraz bardziej popularnej na świecie yerba mate, uczestniczy w niecodziennym zebraniu raków zgromadzonych na dnie morza, a także podziwia wierność małej syrenki.


Nie wszystkie baśnie kończą się szczęśliwie, w każdej jednak ukryte jest życiowe przesłanie. Dzięki pouczającym sentencjom, zamieszczonym na końcu każdej baśni, czytelnik utwierdzi się w przekonaniu, że najważniejsza jest miłość, a ten, kto ma dobre serce, zawsze znajdzie prawdziwych przyjaciół. Dziecko nauczy się cierpliwości oraz wytrwałości w pokonywaniu przeszkód dnia codziennego. Przykład bogacza z loczkiem pokazuje, gdzie szukać szczęścia, natomiast chęć niesienia pomocy potrzebującym wyda stokrotne owoce.


Opublikowany nakładem Wydawnictwa Jedność zbiór Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie ucieszy nie tylko dzieci, ale również rodziców oraz nauczycieli. Duże, wyraźne i kolorowe ilustracje autorstwa Marii Pascual dodatkowo przemawiają do wyobraźni i serca. Twarda okładka pozwala na korzystanie z lektury bez ograniczeń. Na końcu każdego z sześciu działów znalazły się utrwalające ćwiczenia oraz słowniczek trudnych wyrazów. Dołączone dwie płyty CD zawierają pełną dynamizmu interpretację przedstawionych w książce pięknych opowieści. Wszystko to sprawia, że zawarte w lekturze prawdy z pewnością pozostaną w umysłach dzieci przez długi czas.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Literatura dziecięca/młodzieżowa,
Przepięknie ilustrowana książka, w której zawarte zostały najpiękniejsze baśnie z całego świata i nie tylko - możemy znaleźć w niej również przystosowane dla dzieci opowieści o Jezusie Chrystusie, jego wielkiej miłości i bezcennej dobroci dla ludzi.
Każdy rozdział kończy się ćwiczeniami, które w znacznym stopniu ułatwiają zrozumienie tekstów.
Należy też wspomnieć o dwóch płytach cd, które pozwalają na przeniesienie się w ten bajkowy świat i "dotykanie" go nie tylko wzrokiem (w wypadku książki) ale także słuchem.
anikirax plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Baśnie podstawą dla młodego wychowania, no i z morałem oczywiście;)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie Równowaga kwasowo-zasadowa
Eva-Maria Kraske
Okładka - Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie Bajki na cały rok
praca zbiorowa
Okładka - Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie Kreatywne zabawy świąteczne. Szopka na Boże Narodzenie
Piotr Żak, Ola Makowska, Joanna Góźdź
Okładka - Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie 365 stron życia 2017
Hubert Wołącewicz
Okładka - Tak właśnie! Bardzo mądre są baśnie Naklejki Iskierki. Kotki
Dorota Skwark
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów