Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci

Carey Casey

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2012-10-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-60124-82-6
Liczba stron: 216
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: nataliaswit

Aby być rodzicem, nie trzeba gruntownie przestudiować nauk o życiu i zaliczać sesji. Bycie dobrym ojcem jest sztuką, której zwykle nikt nas nie uczy, a która bardzo się w życiu przydaje. O ile, oczywiście, chcemy nawiązać z dziećmi dobre relacje i być dla nich autorytetem.

 

Niestety, współcześnie ojcowie coraz rzadziej aktywnie uczestniczą w kształtowaniu charakterów własnych pociech. Liczne inne priorytety i koncentracja na nich sprawiają, że czas mija niepostrzeżenie, dziecko zaś dorasta bez wsparcia ojca. Przyczyny są różne. Na szczęście nie brak książek, które pozwalają zmienić spojrzenie i nauczyć się tego, czego nam zabrakło w domu.

 

Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci to dzieło napisane przez kilkunastu ojców i jedną matkę. To lektura, w której znajdziemy wiele ciekawych pomysłów na to, jak odpowiedzieć na potrzeby dorastających dzieci, przy okazji budując z nimi więź. Relację, która ma szansę przetrwać burze okresu dorastania.

 

Nie jest to jednak zwykły poradnik. Autorzy opierają się w nim o liczne cytaty z Biblii. Pismo Święte zawiera wiele życiowej mądrości. Niestety, rzadko do niej sięgamy, choć bardzo wiele odpowiedzi i wskazówek można znaleźć właśnie wczytując się uważnie w jej słowa. Dowodem są teksty kolejnych autorów, w większości posiadających doświadczenie kaznodziejskie.

 

Warto sięgać po książki wyrastające z duchowości protestanckiej, ponieważ bardzo często znaleźć w nich można bardzo głębokie przemyślenia na temat Biblii oraz ukazanie, jak wdrażać jej mądrość w życie w bardzo wielu sferach. Ta udana jest szczególnie, ponieważ nie ma w niej fundamentalizmu, o który posądza się często osoby wierzące. Jest za to duma z wyznawanej wiary, z własnych zasad, oraz wiele zdrowego rozsądku, przejawiającego się chociażby w momentach, gdy autorzy zachęcają ojców do budowania więzi z dzieckiem.

 

„Relacje” to bardzo istotne słowo dla tej lektury - słowo-klucz w zrozumieniu tekstów w niej zawartych. Podtytuł brzmi: „jak budować trwale relacje z dziećmi”. Trwałe - czyli takie, w których jest wzajemny szacunek, czas na rozmowę i poznanie siebie nawzajem, zrozumienie, ale i stanowczość ze strony rodzica – przewodnika stada.

 

Ta książka zaskakuje bardzo interesującym podejściem do ojcostwa. Autorzy wskazują w niej, że należy zacząć od zmiany siebie. Potem należy naprawiać, zmieniać relacje z dzieckiem i wychowywać je. Rzadko zdarzają się książki, które w tak zwięzły i konkretny sposób pokazują, co i jak zmienić oraz jakie mogą być konsekwencje zmiany - bądź jej braku. Historie z życia autorów są świetną ilustracją kolejnych propozycji zmian.

 

Czy warto sięgnąć po tę lekturę? Skorzysta na niej na pewno każdy ojciec, który szuka sposobów na poprawę kontaktu z dziećmi. Również świeżo upieczony tata znajdzie w niej liczne inspiracje. Ale nie tylko. Kobiety również mogą wiele skorzystać dzięki możliwości wejrzenia w męski świat konkretów. Nastolatek może zobaczyć, jak piękne mogą być relacje z rodzicami i jak nie powtórzyć ich błędów, jeśli sam był zaniedbywany. Warto zaopatrzyć się w tę pozycję, jeśli relacje taty z pociechami w jakiś sposób kuleją. Dzięki tej książce można zmienić perspektywę. I stać się lepszym rodzicem.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka, która dość radykalnie zmieni Twoje życie! Tak, tak... Nie koniecznie musisz być Ojcem, wystarczy, że jesteś Rodzicem, bądź będziesz nim wkrótce... Wskazówki co do realcji z dziećmi są wspaniałe i odmieniają stosunki pomiędzy rodzicami i dziećmi. Książka jest bardzo wartościowa i co ważne- NIE TYLKO DLA OJCÓW- co mógłby sugerowac tytuł... Polecam z czystym sercem, każdy znajdzie cos dla siebie, coś do ulepszenia, coś do zmiany, cos do poprawy... ja już korzystam....
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
oldzix Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
magdalena24733 Linia koment
Przeczytane:2014-03-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,Mam,
Rzepusia Linia koment
Na półkach: Czytam,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów