Okładka książki - Teściową oddam od zaraz

Teściową oddam od zaraz

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-932841-1-5
Liczba stron: 216
Dodał/a recenzje: Sylwia Szymkiewicz - Borowska

Ocena: 5.25 (8 głosów)

Niełatwe jest życie synowej

 

Teściową oddam od zaraz jest trzecią powieścią Małgorzaty J. Kursy. Autorka deklaruje, że na życie patrzy z optymizmem i chyba chce, by również inni tak na nie spojrzeli. Pewnie dlatego tworzy humorystyczne czytadła. Czy jednak to książki dobre? Przekonajmy się.

 

Izabela Łęcka od roku jest szczęśliwą mężatką. Pawełek, jej ślubny, gdyby mógł, nieustannie nosiłby ją na rękach. Na szczęście jest on również zapalonym stolarzem, który na widok antycznych mebli dostaje drgawek i, nie mogąc się opanować, od rana do wieczora usilnie pracuje nad ich odrestaurowaniem. W tym czasie Iza może odpocząć od ogromu miłości, jaką małżonek na nią przelewa. Bo, bądźmy szczerzy: kobiety uwielbiają być rozpieszczane i wielbione, ale z umiarem. Pawłowi Łęckiemu odrobinę tego umiaru brakuje. Brakuje mu również asertywności i czasami zdrowego rozsądku. Z tego też powodu nie jest on w stanie odmówić niczyim prośbom – nieważne, czy prosi mama, kolega, czy też… poprzednia żona! Na szczęście Iza jest kobietą dość zorganizowaną i zdecydowaną, ma też świadomość tego, z jakim mężczyzną się związała. Nie przeszkadza jej więc wsparcie, jakie mąż okazuje otoczeniu. Przeszkadza jej jednak ociupinkę... teściowa. Czemu? Bo to czarownica, diabeł wcielony i zło całego świata w jednym. Czy na pewno? No tak, w końcu… od czego by tu zacząć? Skopała cały ogródek Izy, nie pytając wcześniej o to, czy może. W tej sposób Izabela została pozbawiona bardzo drogich cebulek. Co dalej? Ugotowała obiad, od którego Izę rozbolał brzuch. No i jeszcze posoliła już posolone ziemniaki. Ale szczyt szczytów osiągnęła, nazywając Izę – Belunią. No bo czy Izabela zasłużyła sobie na takie straszne przezwisko? Raczej nie. Można więc postawić tylko jedną diagnozę – Ada Łęcka to zły człowiek. Prawda? No nie, z tym zgodzić nie może się nawet sama bohaterka. Bo Adą kierują tylko i wyłącznie dobre pobudki. Jest życzliwa na wyrost - i tyle. Jednak nawet przeprowadzenie tak szczegółowego rozpoznania nie sprawia, że Iza zmienia zdanie o teściowej. Najchętniej sprzedałaby ją komuś. Choć nie, nikt by pewnie nie chciał jej kupić. To może… Tak, oddałaby ją z wielką chęcią. I jeszcze dopłaciła. Takie postanowienie składa sobie nasza bohaterka podczas wieczoru spędzonego z przyjaciółką. O tym, jak potoczą się losy Ady, czyli znienawidzonej teściowej, wspaniałomyślnego Pawełka, będącej na skraju rozpaczy Izabeli i jej serdecznej przyjaciółki, Amy, która alergicznie reaguje na mężczyzn, będziecie musieli przekonać się podczas lektury. Jedno jest pewne: nie pożałujecie, że po książkę Kursy sięgnęliście.

 

Akcja powieści osadzona jest we współczesności w jednym z podlubelskich miasteczek. Życie toczy się tam własnym rytmem, każdy zna swojego sąsiada i wie, co dzieje się w jego domu. Ludzie wtykają nos w nie swoje sprawy i przychodzi im to całkiem naturalnie. Nikogo nie dziwi obcy człowiek, radzący, którą wodę mineralną powinno się zakupić. Okazuje się jednak, że nawet w takiej mieścince dziać się mogą rzeczy, których nie powstydziłoby się żadne wielkie miasto. Szaber, przemyt, ukrywanie łupów, morderstwa i szalone ucieczki stają się codziennością, kiedy na jaw wychodzą "machlojki" jednej z bardziej znanych rodzin w miasteczku. Mamy więc w powieści Małgorzaty Kursy sporo poczucia humoru, ale i odpowiednią dawkę napięcia, dzięki czemu czyta się ją z wypiekami na twarzy.

 

Powieści Małgorzaty J. Kursy są wyjątkowo lekkie. Dzięki powieści Teściową oddam od zaraz mamy okazję, by zyskać kilka chwil wytchnienia i zupełnie nowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Książka ta to przezabawny kryminał. To dowcipna historia z morałem, którą śmiało można polecić każdemu miłośnikowi literatury lekkiej, łatwej i przyjemnej.

 

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Sabinka
Sabinka
Przeczytane:,
Miałam już ogromną przyjemność zapoznać się z twórczością Małgorzaty Kursy. Bardzo miło i z uśmiechem wspominam siostrzyczki z powieści Tajemnica sosnowego dworku. Autorkę cechują interesujący styl i ogromne poczucie humoru, które z pewnością przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Książka Teściową oddam od zaraz to jedna z ostatnio wydanych powieści Kursy. Już tytuł intryguje i skłania do tego, by sięgnąć po lekturę. A - co ważniejsze - po jej otwarciu praktycznie nie można oderwać się od powieści. Ponadto od pierwszych stron uśmiech nie będzie schodził z twarzy czytelników. Małgorzata Kursa z pewnością nie rozczarowuje swoich fanów!  Jak już tytuł wskazuje, książka opowiada o... teściowych. Mamy mężów potrafią być różne... Jedne są nadgorliwie uprzejme, ale jednocześnie męczące. Inne - złośliwe i uważające swoje synowe za kobiety, które zdecydowanie nie zasługują na ich wspaniałych, najukochańszych synków. (...) Państwo powinno ustanowić  specjalny kodeks karny, który chroniłby nieszczęsne synowe przed przesadną ekspansją teściowych (...). Zdarzają się teściowe, które wszystko wiedzą lepiej i potrafią wydzwaniać kilkanaście razy dziennie, by uświadamiać nierozgarniętym synowym sprawy najważniejsze. Pewnie gdzieś, w jakimś miejscu - choć podejrzewam, że baaaardzo rzadko - zdarza się mama, mamusia męża, która jest dobra, miła ...
(czytaj dalej)

Opinie

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-01-29, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Kolejna sympatyczna opowieść o mieszkańcach Kraśnika z wątkiem kryminalnym, rodzącym się uczuciem na pierwszym planie. Ciekawe postaci, kobiety jako grupa wsparcia prokuratury i policji. I sprawdzająca się od lat reguła: "przez żołądek do serca".
Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-06-27, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Lekka i przyjemna książeczka z dużą dawką humoru. Bardzo miło się czyta. .
Link do opinii
Avatar użytkownika - Jedrulek
Jedrulek
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2014,
To powieść dla osób poszukujących niewymagającej lektury, przy której można się najzwyczajniej pośmiać i "rozerwać". Jest humor, jest zagadka, są barwne postaci, wątek kryminalny i wątek miłosny. Język powieści jest prosty i niewyszukany, a sama historia troszkę przerysowana, aczkolwiek może być zabawna. Zabrakło mi tu więcej tytułowej teściowej, która pojawia się jedynie w kilku wątkach, wszak już sam tytuł sugeruje, iż wszystkie synowe w tej właśnie powieści odnajdą duchowe wsparcie :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - hania22
hania22
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Oceniłam książkę po okładce i zaczęłam ja czytać z przekonaniem, że będzie to kolejna historia młodej żony, która szuka "sposobu na teściową". Nic z tego. Sensacyjno- kryminalna opowieść nie traci nic ze swej lekkości, bawi aż do ostatniej strony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-03-15, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki, Mam,
TO JEST NAPRAWDĘ REWELACYJNA KSIĄŻKA!!! Na samą myśl o niej już mi się buzia śmieje!!! Dawno tak dobrze nie bawiłam się z żadną powieścią, mamy tu dawkę humoru niebezpieczną dla życia i zdrowia, brzuch boli strasznie, ale warto!!! Naprawdę warto!!! Szczególnie jeżeli za oknem chlapa, śnieg, zimno, mroźno, a miała być już wiosna!!! A tytuł??? Czy nie jest po prostu fenomenalny? Jest! Od samego początku wiedziałam, że będę zachwycona tą lekturą i nie zawiodłam się na niej, ba!, przeszła moje najśmielsze oczekiwania! Pomysł naszej bohaterki cudowny, po prostu trzeba napisać ogłoszenie i sprzedać, gdzie tam, nawet oddać za darmo, ewentualnie dopłacić i problem z głowy!  Małgorzata J. Kursa nie lubi poważnych, smutnych i zamartwiających się bezustannie osób, woli ludzi pogodnych, radosnych, ponieważ sama należy do optymistów i śmieszek. Polityka może obudzić w niej agresję, podobnie jak głupota. Posiada męża i córkę, jak też kotkę Kropkę. Pisuje "humorystyczne czytadła", które to określenie tak bardzo mi się spodobało, że postanowiłam żywcem spisać je z okładki książki. Teściowa naszej bohaterki jest osobą miłą, sympatyczną, próbującą wręcz zagłaskać na śmierć, przynajmniej zdaniem jej synowej. Iza postanawia więc w sposób niebywale oryginalny i ciekawy zwyczajnie się jej pozbyć. Planuje napisać ogłoszenie, a ten świetny pomysł popiera jej przyjaciółka, Ama. Dziewczyny doskonale się bawią przy napojach ...
(Pokaż całą opinie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-04-05, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Ekologiczna zemsta
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Ekologiczna zemsta

Gdzie policja nie może... tam Malwina i Eliza z pewnością dadzą sobie radę! Tym dwóm energicznym niewiastom niestraszni są złodzieje i wandale. Bo najważniejsze...

Tajemnica sosnowego dworku
Małgorzata J. Kursa0
Okładka ksiązki - Tajemnica sosnowego dworku

Katarzyna Rawska, wrażliwa, niepoprawna romantyczka, na skutek redukcji etatów zostaje zwolniona z pracy w banku. Dzięki przyjaciółce udaje jej się zdobyć...

Reklamy