Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Troje to już tłum

Sophie McKenzie

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2011
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-61635-75-5
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Chcesz wiedzieć, jaka jest najgorsza rzecz, kiedy się ma „super-ekstra dziewczynę”? Odpowiedź jest prosta: inni faceci, pożądliwie patrzący na wybrankę twojego serca. Czy jednak istnieje jakiś sposób, żeby ochronić ją przed mężczyznami i ich spojrzeniami? Twoja zazdrość nic tu nie wskóra, a wręcz przeciwnie - może zaszkodzić, bowiem wiąże się z brakiem zaufania. Takie tortury, obserwując podziw w oczach wszystkich samców, przeżywa Luke. Nareszcie udało mu się zdobyć Ewę i wydawałoby się, że powinien być szczęśliwy. Tymczasem chłopak najchętniej zamknąłby ją w złotej klatce i nie wypuszczał na zewnątrz. Mimo, że ich związek rozwija się, a oni stają się sobie coraz bardziej bliscy, Luke i tak nie może pozbyć się palącego uczucia zazdrości. Jak zatem przeżyje cały miesiąc w Hiszpanii, kiedy jego Ewa paradować będzie w kostiumie w otoczeniu dziesiątek wygłodniałych mężczyzn? O tym przekonamy się podczas lektury kolejnej książki Sophie McKenzie z serii „Wszystko o Ewie”.

 

„Troje to już tłum” to lekka powiastka dla młodzieży (nie tylko płci żeńskiej), poruszająca temat zazdrości, zdrady, dorastania oraz odpowiedzialności - zarówno za drugiego człowieka, jak i za siebie. Ewa, która po rozwodzie rodziców pozostała z mamą, bezgranicznie wielbi swojego ojca. Wciąż jest dla niego Myszką, małą córeczką, którą on traktuje nie jak szesnastolatkę, ale jak przedszkolaka. Tym razem zaprasza ją wraz z przyjaciółmi do swojego nowego hotelu „La Villa Bonita", położonego na wybrzeżu Cala del Toro, na południowo-wschodniej części wyspy. Zazdrość i zaborczość ojca, Johna Ripley'a, zwanego Jonno, dorównuje tym odczuwanym przez Luke'a, ale tym razem chłopak cierpi podwójnie. Hotelarz bowiem nie wyobraża sobie, że którykolwiek z chłopców przywiezionych przez Ewę (ani Luke, ani przyjaciel, Ryan), może wiązać z córką jakiekolwiek plany. Izoluje ją od mężczyzn, wyznacza zarówno jej, jak i chłopcom kolejne zadania, by jak najmniej przebywała w ich towarzystwie. Do katuszy, jakie przeżywa coraz bardziej zazdrosny Luke, dochodzą jeszcze te związane z przystojnym perkusistą. Johno zmusza bowiem Ewę do występów przed publicznością, co oznacza, że dziewczyna spotykać się będzie z przystojnym muzykiem, Alejandro...

 

„Troje to już tłum" to książka znakomita na letni odpoczynek na plaży, z gatunku tych „lekkich, łatwych i przyjemnych". Temat, jaki porusza Sophie McKenzie wart jednak jest głębszego zastanowienia bowiem zyskujemy pełen obraz tego, do czego może doprowadzić ślepa zazdrość, oraz jak żałosna jest rywalizacja ojca i chłopaka o względy dziewczyny, zamiast o uszczęśliwienie jej. Jak zakończy się ta historia? Czy Luke uwierzy, że Ewa nie jest zainteresowana szukaniem innych obiektów uczuć? Czy Johno zrozumie, że jego mała córeczka dorosła i ma prawo decydować o swoim życiu? Koniecznie sięgnijcie po książkę Sophie McKenzie, bowiem z racji tego, iż tajną bronią autorki jest nieprzewidywalność - nie wiadomo, jak potoczy się ta historia.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów