Bellator

Bellator

Łapiąc się za tą książkę spodziewałam się fantastyki, nie myślałam jednak, że będzie ona taka dobra. Książka opowiada o chłopcu który wraz z kilkoma innymi młodzieńcami zostaje porwany z rodzinnego miasta Wellneice. Wcześniej ogłuszeni budzą się w tajemniczym lesie. Niewiedzą gdzie są, ani jak uciec, więc czekają. Szybko dowiadują się, że las ten zwany jest "Zakazanym Lasem" i równie szybko dociera do nich dlaczego. Niebezpieczne istoty jakie w nim żyją, nie dają im wyboru, muszą trzymać się porywaczy, albo zginąć. Chłopcy pierwszy raz widzą takie zjawy, upiory, wodnice, tęsknice i mase innych niebezpiecznych stworzeń, na domiar, złego nikt niechce im powiedzieć co tu robią, I dlaczego zostali porwani. O co chodzi porywaczom? I dokąd wędrują?

Książka jest wspaniała, pełna przygód i napięcia. Istoty które bohaterowie spotykają na drodze są tak ciekawe, że miło mi było jak sie jakaś pojawiała, oczywiście nie życzyłam tego bohaterom, ale te "potwory" miały swoje historie, były przedstawione w taki sposób, że osobiście nieraz zastanawiałam się czy dana istota jest rzeczywiście zła. Książka do tego daje pewnego rodzaju uczucie zagubienia... niechce za wiele zdradzać, ale czytając miałam takie myśli "czy aby napewno (dana postać) jest dobra?" Bardzo ciekawa książka.

Informacje dodatkowe o Bellator:

Wydawnictwo: Alternatywne