Recenzja redakcji granice.pl

Okładka - Labirynt cienia. Tom 9
Kup Teraz

Labirynt cienia. Tom 9

Pierdomenico Baccalario (Ulysses Moore)

Ocena ( 4 osoby )
4.8
Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2010-03-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7626-383-0
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Ulysses Moore powraca

Arkadia to kraj, który umiera, uważany przez podróżników w Wyobraźni za miejsce magiczne. Tyle tylko, że obecnie jedynym jej mieszkańcem jest Ostatnia, strażniczka tego wspaniałego miejsca, która dzięki zeszytowi pozostawionemu niegdyś przez Morice`a Moreau jest długowieczna. Teraz Arkadia jest w wielkim niebezpieczeństwie, grozi jej zagłada, gdyż nikt już nie przybywa by ją odnaleźć i w rezultacie… nikt już w nią nie wierzy.

Co? Wy też poddajecie w wątpliwość jej istnienie? Gdyby słyszał to Pierdomenico Baccalario, autor fenomenalnego cyklu powieści "Ulysses Moore", to z pewnością rozprawiłby się z niedowiarkami, wrzucając ich na przykład do Labiryntu. Taki też tytuł nosi dziewiąty już tom opowieści o przygodach dzieci i ich wędrówki po światach wyobraźni, a „Labirynt cienia” to prawdziwy przełom w odkryciu sekretu Wrót Czasu.

Kiedy rodzice Julii i Jasona kupowali dom w Kilmore Cove – miasteczku, którego nie ma na mapie, nie spodziewali się, jak straszliwa odpowiedzialność spoczywać będzie na rodzeństwie. Julia i Jason wkraczają w świat zagadek oraz intryg, gdzie poszukiwanie kluczy do Wrót Czasu to tylko jedno z pojawiających się przed nimi zadań.

Tropem tajemnic podążają także Anita i Rick (z misją ocalenia Ostatniej i uratowania Arkadii) oraz Tommaso Ranieri Strambi z Wenecji. Wskazówki można znaleźć w książkach napisanych przez Ulyssesa Moore`a, w których jest mowa o Klimore Cove, kluczach do Wrót Czasu oraz o samej Anicie i jej bracie.

Tym razem Anita i Jason (w którym dziewczyna jest wyraźnie zadurzona) decydują się na przekroczenie Wrót w Kraju, który umiera. Wraz z olbrzymem Zefirem, kierując się dwudziestoma regułami, wkraczają do Labiryntu kryjącego tajemnicę konstruktorów Wrót, ale i niebezpieczeństwo. W zmieniającym kształt Labiryncie w Sali Równowagi mieszka sporo ludzi, swoją siedzibę ma też ONZ – Organizacja Niemiejsc Zjednoczonych. Dzieci odkrywają przyczynę istnienia niedokończonych Wrót (konflikt pomiędzy konstruktorami, którzy wymyślili wyrafinowany system pozwalający mieszkańcom miejsc z wyobraźni swobodnie przemieszczać się z jednego kraju do drugiego, a tymi, którym nie było to na rękę).

Wędrownicy są „solą w oku” wielu organizacji i osobliwości, miedzy innymi braci Nożyców, którzy wstąpili do Klubu Podpalaczy z ciekawości i zamiłowania do podróży, a także ich szefa, groźnego Malariusza Wojnicza, zdominowanego przez siostrę „pielęgniarkę diabła”. Chociaż w tym przypadku zarówno dzieci jak i czytelników spotka wielka niespodzianka …

Seria "Ulysses Moore" to fascynująca wyprawa w krainę wyobraźni, przekonująca o potędze fantazji i marzeń. Niesłychana popularność książek o przygodach nastolatków i tajemnicy Wrót Czasu zbudowanych z drzewa wiatru ma swoje źródło w nieskończonym talencie autora do tworzenia innych światów i wymiarów.

Pierdomenico Baccalario zaskakuje swoimi nieograniczonymi możliwościami kreowania nowej rzeczywistości, co więcej - my w te krainy pełne magii i dzikiego piękna zaczynamy wierzyć. ”Labirynt cienia” jest kolejnym etapem w walce o przyszłość Arkadii oraz innych Miejsc w Wyobraźni. Puszczajmy zatem wodze fantazji i pozwólmy myślom płynąć w kierunku nieznanego, a może choć w ten sposób wspomożemy dzieci w ich pełnej poświęceń misji.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki kolejne w 2013,
Seria trzyma poziom, kolejne wydania są ciągle interesujące, przypominające bardziej kronikę, tajemniczy zeszyt z zapiskami, niż tradycyjną powieść.
Akcja nie zwalnia nawet na moment. Z każdym tomem pojawia się więcej zagadek niż rozwiązań. Ale o to chyba chodzi, w interesującej przygodówce, żeby historia wciągała i nie dała o sobie zapomnieć. Tradycyjnie polecam i zapraszam do lektury.

http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/08/ulysses-moore-pierwszy-klucz-zaginione.html
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
krasu Linia koment
Przeczytane:2013-09-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mindfreak Linia koment
Przeczytane:2012-08-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Martinezzz Linia koment
Przeczytane:2012-12-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Ivor123 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów