Włochy to sen, który powraca do końca życia

• Ostatnio mam szczęście do dobrych książek. Idealnie wpasowują się w mój gust. ?? naprawdę, mam ostatnio szczęście ??Są takie książki, w których zakochujemy się od pierwszej chwili. Ja dokładnie tak miałam z tą pozycją.??? Od momentu zobaczenia tytułu i okładki byłam zdecydowana, że muszę ją mieć.?? A treść tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu.?? Pozycja jest obłędna a ja bezsprzecznie się w niej zakochałam. Trafiła na moją listę ulubionych pozycji ????

Ale po kolei. Najpierw przybliżę Wam opis a potem podam moje dalsze zachwyty dla tej lektury. A jest ich naprawdę sporo ??

Poznajemy tutaj młodą kobietę Annę Witkowską, która na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest poważnie chora. Żeby poprawić swoje wyniki i samopoczucie, postanawia w końcu zacząć żyć pełnią życia i spełniać swoje marzenia. Postanawia pojechać w swoje ulubione miejsce. Tygodniowy pobyt we Włoszech ma naładować jej akumulatory, spojrzeć na wszystko z innej perspektywy oraz pomóc podjąć jej życiowe decyzje. Po wakacjach Anna wraca do domu zupełnie z innym nastawieniem ;) postanawia zacząć realizować swoje plany. Najpoważniejszą decyzją jaką podjęła, jest wyprowadzka do Neapolu. I tak naprawdę tutaj zaczynają się jej przygody i prawdziwe życie. Czy Anna odnajdzie swoje szczęście? Czy będzie szczęśliwa? Czy marzenia się urzeczywistnią? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po tę lekturę!! ?? jest naprawdę niesamowita. ??

Ja jako wielka fanka Włoch tę książkę po prostu połknęłam i przepłynęłam. Czytało się rewelacyjnie, szybko i z olbrzymią ciekawością. Choć nigdy nie byłam w Neapolu "na żywo", go dzięki tej pozycji mogłam się tam znaleźć ? Zwiedziłam Neapol, okoliczne miasteczka, restauracje i przede wszystkim morze. ? widziałam tę wszystkie opisane widoki. Czułam się jak w raju, móc to wszystko oglądać. Dzięki dokładnym opisom, wszystko widziałam i czułam się tak jakbym razem z bohaterką przemierzała tę wszystkie trasy. Dowiedziałam się tylu ciekawostek o Włoszech, zabytkach, kuchni a także o handlu i sprzedaży wysokiej jakości skórzanego obuwia ;) ponadto, czytając książkę nasunęła mi się myśl, że autorka tak samo jak autorka Anna Niemczynow, ukazuje nam jak ważna jest wdzięczność za wszystko, co otrzymujemy. Że należy się cieszyć z każdej, nawet najmniejszej rzeczy. Że każde spotkanie czy niepowodzenie jest dla nas lekcją, z której mamy wynieść coś dla siebie. Ta książka potrafi sprawić, że zajrzymy w głąb siebie i być może odkryjemy tę elementy, które wcześniej nie były nam znane. Dodatkowo poznajemy tutaj kulturę Włoch a przede wszystkim urokliwy Neapol i okolice. Polecam ją wszystkim, którzy uwielbiają Włochy, chcą dowiedzieć się o tym kraju czegoś nowego i przede wszystkim, spędzić wspaniały czas z dobrą książką. Jest to idealna lektura na lato?? i doskonała okazja by choć przenośnie przenieść się do jednego z najpiękniejszych krajów na świecie. ?? dziękuję bardzo Wydawnictwo Oficynka za możliwość recenzji tej jakże wspaniałej pozycji!! ?? autorce zaś serdecznie gratuluję tak wspaniałej książki i z niecierpliwością czekam na drugi tom!! ?? Polecam Wam z całego serduszka i przyznaję w pełni zasłużone ??????????/10 punktów!!! ???

Informacje dodatkowe o Włochy to sen, który powraca do końca życia:

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2020-02-05
Dodał/a opinię: Natalia Strągowska

Zobacz opinie o książce Włochy to sen, który powraca do końca życia

Kup książkę Włochy to sen, który powraca do końca życia