Bezbożnik. Przeciw władzy religii

Piotr Szumlewicz "Bezbożnik. Przeciw władzy religii"

Ile razy słyszy się o skandalach wokół Kościoła katolickiego? Pedofilia i zamiatanie pod dywan tej sprawy, lecz pedofilia w Kościele nadal się szerzy, a trudno ukarać osoby świeckie. Zachwiany wizerunek polskiego papieża, nadużywanie pozycji duchownych, sami zastanawiamy się, ile w tym prawdy.
Ksiądz to autorytet dla dziecka, głowa Kościoła katolickiego, co powie lub zrobi jest święte. Duchowni perfidnie wykorzystują ufność najmłodszych. Nie oszukujmy się, osoby prowadzące działalność Kościoła to zwykli ludzie, którzy są podatni na grzechy.
Autor wysuwa wszystkie źle tłumaczone nam przesłania z Pisma Świętego. Ta książka jest dla tych, którzy zastanawiają się nad istnieniem Boga i hierarchii rządzącej wiarą, by krytycznym okiem spojrzeć na Kościół.

"Czy faktycznie ofiary trzęsienia ziemi zasłużyły na swój okrutny los, a dzieci ze złośliwymi nowotworami na szybką śmierć? Jeżeli bóg karze zarówno okrutnych zbrodniarzy, jak i ludzi, którzy nie zrobili nic złego, to znaczy, że wcale nie jest dobry, albo że jego dobroć jest obca naszym podstawowym intuicjom dotyczącym moralności."

To kwestia indywidualna naszej wiary, czy wierzymy w istnienie Boga czy nie.

"Religia katolicka przywołuje koncepcję grzechu, aby wmówić ludziom, że są słabi i niesamodzielni, że wymagają opiekunów w postaci duchownych, że powinni przyjąć postawę owieczek bezmyślnie prowadzonych przez przewodników stada. Kościół wymyślił koncepcję grzechu po to, by łatwiej sprawować władzę nad wiernymi i by zdusić w zarodku ideę buntu."

Informacje dodatkowe o Bezbożnik. Przeciw władzy religii:

Kup książkę Bezbożnik. Przeciw władzy religii

Niezbędnik ateisty: Rozmowy Piotra Szumlewicza
Piotr Szumlewicz0
Okładka ksiązki - Niezbędnik ateisty: Rozmowy Piotra Szumlewicza

"O co chodzi ateiście w sferze publicznej? Sądzę, że chodzi o kilka spraw. Po pierwsze, o pewną wizję społeczeństwa i kultury. Wizja religijna oparta jest...

Ojciec nieświęty
Piotr Szumlewicz0
Okładka ksiązki - Ojciec nieświęty

Zbiór wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia publicznego na temat mrocznych stron pontyfikatu Jana Pawła II. Wśród rozmówców...