Okładka książki - W pustyni i w puszczy. Audiobook

W pustyni i w puszczy. Audiobook

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2016-04-06
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8082-019-7
Czas trwania:14 godz. 20 min
Czyta: Stanisław Biczysko
Dodał/a recenzje: Monika Witczak

Ocena: 0 (0 głosów)

W pustyni i w puszczy to jedna z najpopularniejszych powieści Henryka Sienkiewicza. Opowiada o przygodach Stasia i Nel - dzieci inżynierów budujących Kanał Sueski. Polak i Angielka zostają uprowadzeni i wiezieni jako jeńcy przez afrykańską pustynię. Po wielu perypetiach i ciężkich chwilach udaje im się uciec z niewoli i trafić do równie niebezpiecznej puszczy. Na Czarnym Lądzie dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw: ataki dzikich zwierząt, choroby i spotkanie z nieprzyjaznymi tubylcami. Jednak dzięki odwadze Stasia, dobroci Nel i pomocy wyzwolonych niewolników oraz oswojonych zwierząt, udaje im się odbyć niezwykłą podróż i ujść cało z najgorszych opresji.

 

Książka Sienkiewicza doczekała się wielu różnych wydań, adaptacji, a nawet kontynuacji. Obok wersji filmowej i komiksowej, audiobook to najciekawsza dla młodych (i nie tylko) czytelników forma “czytania” W pustyni i w puszczy. Biblioteka Akustyczna przygotowała aż 14 godzin nagrania, podczas których lektor przenosi słuchaczy do świata Stasia i Nel. To świetna zabawa zwłaszcza dla uczniów szkół podstawowych, dla których często lektura powieści bywa nużąca.

 

W pustyni i w puszczy czyta aktor Stanisław Biczysko, mężczyzna o głębokim i aktrakcyjnym głosie, który umiejętnie moduluje, nadając powieści właściwy rytm i interpretując ją. Czyta spokojnie i powoli, pozwalając słuchaczom nacieszyć uszy barwą głosu. W odpowiednich momentach potrafi nadać akcji właściwą dynamikę. Lektor jest dobrany bardzo dobrze, co sprawia, że powieść słucha się naprawdę przyjemnie.

 

Na uwagę zasługuje oprawa audiobooka. Kartonowe opakowanie jest sztywne i solidne. Okładka jest bardzo estetycznie zaprojektowana przez Monikę Pollak. Z tyłu opakowania znajdziemy krótki opis fabuły, a na wewnętrznej stronie okładki - życiorys i portret Henryka Sienkiewicza. Po wyjęciu płyty z pudełka możemy odkryć mapę Afryki, na której zaznaczono wszystkie etapy podróży Stasia i Nel. Dzięki temu można sobie łatwo uzmysłowić, jak ogromną drogę przebyli bohaterowie powieści i jak wiele spotkało ich przygód.

 

Po audiobook W pustyni i w puszczy powinni sięgnąć nie tylko uczniowie, dla których to lektura obowiązkowa. To też świetna podróż sentymentalna dla rodziców i wszystkich tych, którzy w dzieciństwie przeżywali przygody Stasia i Nel. Warto.

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Piwne Mazowsze
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Piwne Mazowsze

Książka poświęcona mazowieckiemu piwowarstwu, browarom i gatunkom warzonego tu piwa - począwszy od czasów pradawnych po współczesność. Praca ma charakter...

Trylogia. Książka audio. Pakiet 6CD MP3
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Trylogia. Książka audio. Pakiet 6CD MP3

Ogniem i Mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski. Razi nas patos, którym kipią powieści, ale jesteśmy pod wrażeniem rozmachu, z jakim Sienkiewicz opisuje fragmenty...

Reklamy