Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

W pustyni i w puszczy. Audiobook

Henryk Sienkiewicz

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2016-04-06
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8082-019-7
Czas trwania: 14 godz. 20 min
Czyta: Stanisław Biczysko
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Monika Witczak

W pustyni i w puszczy to jedna z najpopularniejszych powieści Henryka Sienkiewicza. Opowiada o przygodach Stasia i Nel - dzieci inżynierów budujących Kanał Sueski. Polak i Angielka zostają uprowadzeni i wiezieni jako jeńcy przez afrykańską pustynię. Po wielu perypetiach i ciężkich chwilach udaje im się uciec z niewoli i trafić do równie niebezpiecznej puszczy. Na Czarnym Lądzie dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw: ataki dzikich zwierząt, choroby i spotkanie z nieprzyjaznymi tubylcami. Jednak dzięki odwadze Stasia, dobroci Nel i pomocy wyzwolonych niewolników oraz oswojonych zwierząt, udaje im się odbyć niezwykłą podróż i ujść cało z najgorszych opresji.

 

Książka Sienkiewicza doczekała się wielu różnych wydań, adaptacji, a nawet kontynuacji. Obok wersji filmowej i komiksowej, audiobook to najciekawsza dla młodych (i nie tylko) czytelników forma “czytania” W pustyni i w puszczy. Biblioteka Akustyczna przygotowała aż 14 godzin nagrania, podczas których lektor przenosi słuchaczy do świata Stasia i Nel. To świetna zabawa zwłaszcza dla uczniów szkół podstawowych, dla których często lektura powieści bywa nużąca.

 

W pustyni i w puszczy czyta aktor Stanisław Biczysko, mężczyzna o głębokim i aktrakcyjnym głosie, który umiejętnie moduluje, nadając powieści właściwy rytm i interpretując ją. Czyta spokojnie i powoli, pozwalając słuchaczom nacieszyć uszy barwą głosu. W odpowiednich momentach potrafi nadać akcji właściwą dynamikę. Lektor jest dobrany bardzo dobrze, co sprawia, że powieść słucha się naprawdę przyjemnie.

 

Na uwagę zasługuje oprawa audiobooka. Kartonowe opakowanie jest sztywne i solidne. Okładka jest bardzo estetycznie zaprojektowana przez Monikę Pollak. Z tyłu opakowania znajdziemy krótki opis fabuły, a na wewnętrznej stronie okładki - życiorys i portret Henryka Sienkiewicza. Po wyjęciu płyty z pudełka możemy odkryć mapę Afryki, na której zaznaczono wszystkie etapy podróży Stasia i Nel. Dzięki temu można sobie łatwo uzmysłowić, jak ogromną drogę przebyli bohaterowie powieści i jak wiele spotkało ich przygód.

 

Po audiobook W pustyni i w puszczy powinni sięgnąć nie tylko uczniowie, dla których to lektura obowiązkowa. To też świetna podróż sentymentalna dla rodziców i wszystkich tych, którzy w dzieciństwie przeżywali przygody Stasia i Nel. Warto.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów