Recenzja książki: W świecie zwierząt

Recenzuje: Damian Kopeć

Na podwórku, w sadzie, na pastwisku, w lesie, dżungli, sawannie - zabawa dla małego badacza świata przyrody

Zwierzęta spotykamy wszędzie. Duże i małe. Te dla nas zwyczajne, i te, które budzą zaciekawienie swoim wyglądem. Te, które możemy oglądać na wolności, oraz te, które napotykamy tylko w Zoo, w książkach czy na filmach. Ta książeczka z naklejkami, zawierająca opowieści z życia zwierząt, prowadzi dzieci ciekawe świata (czyli wszystkie) na krótki spacer ich śladami.

Książka jest ładnie wydana, na błyszczącym, dobrej jakości papierze. Feeria kolorów ucieszy wszystkie dzieci. Każde dwie sąsiadujące ze sobą strony zawierają krótką, prostą historyjkę, która jest na nich zilustrowana. Na obrazku brakuje niektórych zwierząt, dziecko ma okazję, by w odpowiednim miejscu umieścić właściwą naklejkę. Naklejki mają możliwość wielokrotnego naklejania, więc małe porażki mogą metodą prób i błędów przerodzić się w małe sukcesy. Historyjki obrazkowe są skonstruowane w ten sposób, że wiążą występujące na nich zwierzęta ze sobą. Tak więc dziecko nie tylko poznaje zwierzątka, ale i środowisko, w którym żyją oraz wzajemne zależności pomiędzy zwierzętami.

To książeczka dla młodszych dzieci, przybliżająca świat zwierząt. Dzieci z miasta, nigdy nie wyjeżdżające na wieś, mogą tu spotkać mieszkańców podwórka: psa i kota, koguta i kurę z kurczątkami, gęsi i osiołka. Nie zabraknie również krowy i cielaczka. Kolejnym miejscem, które odwiedzamy, jest sad i małe stworzenia tu spotykane, owady, gąsienice, ślimaki. Poznajemy również zwierzęta charakterystyczne dla pastwiska czy żyjące nad wodą. Oprócz zwierząt oswojonych, możemy poznać wybranych mieszkańców lasu, dżungli, pustyni, sawanny oraz obszaru polarnego.

Wiedza jest podana w sposób najprostszy, zrozumiały dla najmłodszych. Książeczka jest zachętą dla rodziców, by samemu rozwinąć temat, snuć własne opowieści. Zwierzęta opisywane są w niej poprzez charakterystyczne bądź ciekawe cechy. To rodzaj pierwszej szkoły dla dzieci. Z własnego doświadczenia wiem, że dzieci uwielbiają takie książki, wzbogacone o naklejki. Z chęcią słuchają opowieści mamy czy kogoś dorosłego o tym, co przedstawiają obrazki. Małe dzieci są bowiem zawsze ciekawe świata, od nas zależy, czy tę cechę dla ich dobra umiejętnie wykorzystamy.

Kup książkę W świecie zwierząt

Zobacz opinie o książce W świecie zwierząt
W świecie zwierząt
Lekan Elżbieta
Pytania dla 5 latka cz 2
Lekan Elżbieta0
Okładka ksiązki - Pytania dla 5 latka cz 2

Książeczki edukacyjne z naklejkami...

Co tu nie pasuje
Lekan Elżbieta0
Okładka ksiązki - Co tu nie pasuje

Książeczki edukacyjne z naklejkami dla 4-5-latków...