Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Widzę cię

Irene Cao

Ocena ( 9 osób )
4.3
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-01-14
Kategoria: Romans
ISBN: 9788379991587
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Katarzyna Krzan

Wydawca Pięćdziesięciu twarzy Greya poleca, a tym samym wpisuje pierwszą część bestsellerowej (a jakże!) trylogii w odpowiedni kontekst, by trafić do spragnionego kolejnych erotycznych wrażeń czytelnika. Sama zapowiedź wystarczy, by wiedzieć, czego można się spodziewać.

 

A tymczasem... Poznajemy Elenę, 29-letnią absolwentkę Szkoły Konserwacji Zabytków, która pracuje w weneckim pałacu nad restauracją fresku przedstawiającego porwanie Prozerpiny. Jeszcze nie wiemy, że malowidło to stanie się poniekąd symbolem sytuacji, w której znajdzie się sama bohaterka. Wraz z Eleną dobieramy odpowiednie kolory, trudzimy się nad oczyszczaniem fresku, zastanawiamy się nad pigmentami, które oddadzą soczystość granatu. Dziewczyna pracuje ciężko, nie lubi, gdy jej się przeszkadza, dlatego irytują ją telefony od przyjaciółki, która usilnie próbuje wyciągnąć ją na jakąś imprezę w mieście. Elena tak naprawdę woli spędzać czas w zaciszu domowym, najlepiej w towarzystwie przyjaciela z czasów jeszcze studenckich, Filippo. To z nim ogląda filmy, je pizzę i prowadzi długie rozmowy, nie dostrzegając rozwijającego się między nimi uczucia, które z przyjaźnią ma niewiele wspólnego.

 

Tymczasem do pałacu wprowadza się wynajęty przez milionera słynny szef kuchni, Leonardo. Będzie mieszkał tuż obok pracującej Eleny aż otworzy nową restaurację. Leo jest boski, przystojny, umięśniony, piękny niczym rzymski bóg, a do tego ma duszę artysty. Kulinarnego, co prawda, ale to nie mniej pociągające. Kobiety lgną do niego całymi rojami, a jemu to odpowiada, nie jest bowiem typem mężczyzny, który ma dziewczynę.

 

Oczywiście ulegnie mu także nasza bohaterka, rozdarta między uczuciem do kochającego ją Filippo i uwodzącego skutecznie Leonardo. Pierwszy daje jej czułość i poczucie bezpieczeństwa, drugi - niepewność, przygodę, erotyczne wyzwania.

 

Zaczyna się zatem właściwa akcja. Leonardo pokazuje swojej uczennicy tajniki wyuzdanego seksu - z wątkiem kulinarnym w tle, czyli smakowaniem egzotycznych potraw. Dochodzą skrajne uczucia, tajemnice, kłamstwa. A wszystko przesycone erotyką, która z każdą stroną coraz silniej wpływa na Elenę.

 

Co rzadkie w przypadku literatury erotycznej, powieść jest naprawdę dobrze napisana, oddaje cały wachlarz emocji, które targają główną bohaterką, nie umiejącą sobie poradzić z podjęciem decyzji. Z jednej strony staje się ona niewolnicą seksu, a z drugiej marzy, jak to kobieta, o prawdziwej miłości. Stoi zatem przed życiowym wyborem, który wcale nie jest taki prosty. Zaletą powieści jest także miejsce rozgrywania się akcji. Poznajemy Wenecję od strony mniej znanej, mniej "turystycznej", z jej jasnymi i mrocznymi stronami. Mieszkanie na otwartych kanałach, które co jakiś czas powodują zalania, tak naprawdę nie należy do przesadnie romantycznych, a jednak urok tego miejsca pozostaje nietknięty.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
silme89 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Przyjemna powieść ,którą czyta sie bardzo szybko.Mimo iż od przeczytania jej minelo sporo czasu zatkwiła mi w pamieci. Nie jest na szczycie moich osobistych bestsellerów ale z pewnością polecam wszytskim ,którzy się wahają. Ja natomiast jestem pewna ,że kiedyś wrócę ponownie do tej książki .
szpachela plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Całkiem znośne romansidło, które traci przy opisach erotycznych. Momentami książka jest irytująca (np. wtedy, gdy wegetarianko-abstynentka pod jednym spojrzeniem mężczyzny potrafi zjeść tatara, a każde danie popić alkoholem). Mimo że książka mnie nie porwała, to chciałabym wiedzieć, jak potoczą się dalsze losy Eleny. Podobało mi się umiejscowienie akcji w Wenecji.
Brylant plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2015- 52 książki,
Podoba mi się, nie jest wulgarna. Wciąga.
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wiolamp Linia koment
Przeczytane:2015-01-28, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
al-ks Linia koment
Przeczytane:2015-11-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
oldzix Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
antoniak24 Linia koment
Przeczytane:2015-05-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Heroine Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Bambiii Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
vaapu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
maleenstwoo Linia koment
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wygrane,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
rysia420 Linia koment
Przeczytane:2015-01-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów