Terapeuta strachu

Każdy z nas się czegoś boi, ma lęki, których nie potrafi opanować, dla jednych są to pająki, a dla innych małe, zamknięte pomieszczenia, ale najgorszy jest strach, kiedy ktoś zaczyna nas prześladować.
Sky Woodrow jest projektantką ogrodów, właśnie jest w najlepszym okresie swojej kariery, dostaje dwa bardzo ciekawe i dobrze płatne zlecenia, do tego ma przy sobie cudownych przyjaciół i nawet pojawia się przy jej boku mężczyzna. Niestety kobieta zaczyna dostawać dziwne anonimy pisane w języku francuskim i umazane dziwną substancją, na początku to bagatelizuje, ale z czasem zaczyna się robić naprawdę poważnie.
Ta historia wciągnęła mnie już od pierwszej strony, Sky to wspaniała kobieta, samodzielna, ambitna, z poczuciem humoru i planami na przyszłość, nie sposób jej nie polubić. Od samego początku czekałam jednak na tę nutkę strachu, którą obiecywał opis i kiedy tylko pojawiły się pierwsze anonimy, już miałam swoje typy osób, które mogłyby być prześladowcą, niestety pomyliłam się i tej właściwej osoby nawet nie podejrzewałam.
Jedyny minus dla mnie to sytuacja, kiedy Sky dowiedziała się, kto jest jej prześladowcą, nie chce wam za dużo zdradzać, ale równocześnie chce wam wytłumaczyć, dlaczego to mi się nie spodobało. Kobieta była wtedy w większym gronie osób i kiedy trafiło to do niej, kto robił jej te wszystkie złe rzeczy, wyszła ochłonąć do miejsca, które wiedziała, że jest nieuczęszczane. Ja wiem, że jakoś sytuacja grozy musiała się rozegrać, ale jednak to było dość dziwne, że zamiast dzwonić po pomoc na policję, ona wyszła do miejsca, w którym wiedziała, że nikogo nie będzie, jak się pewnie spodziewacie, oprawca poszedł za nią.
Książkę mogę spokojnie polecić, wciąga, jest ciekawa, ma też fajną zagadkę do rozwiązania, końcówka zostawia czytelnika w takim delikatnym stanie szoku, ponieważ na końcu wychodzi na jaw kilka informacji i one zostawiają otwartą furtkę na kolejną część.

Informacje dodatkowe o Terapeuta strachu:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-02-16
ISBN: 9788382196030
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Terapeuta strachu

Kup książkę Terapeuta strachu