Okładka książki - Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: justa21

Jesień i zima na wesoło

Miesiące, gdy temperatura spada poniżej zera, zaś pogoda nie sprzyja spacerom, warto spędzić w zaciszu domowego ogniska. Nie znaczy to, że w czasie deszczu czy opadów śniegu dzieci mają się nudzić – w takie dni warto sięgnąć po dobrą książkę i samodzielnie lub przy pomocy opiekunów zagłębić się w świat wykreowany przez autorów. Jedną z propozycji, które pozwolą przetrwać nieprzychylną aurę, które rozgrzeją nawet najbardziej zziębnięte serca, jest książka dla najmłodszych Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę.

Dorota Chioma w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls książce zawarła dwanaście uroczych tekstów, które zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Zabawne rymowanki w uroczy sposób opisują znaną najmłodszym rzeczywistość, dzięki czemu utrzymane jest pełne zaangażowanie dziecka w lekturę. Ten wspaniały zbiór polecić warto również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – wiersze stanowić będą wspaniałe uzupełnienie akademii czy występów, a także staną się częścią konspektów lekcji.

Wykorzystując rymowane wierszyki, łatwo można objaśnić dziecku, jak będzie wyglądał jego szkolny rozkład zajęć i jak należy się przywitać z nauczycielem (wierszyk „Dzień dobry”), z łatwością zachęcimy też malucha do porządków („Zabawki”). Dbanie o codzienną higienę stanie się prawdziwą przyjemnością dzięki lekturze rymowanek: „Gdy rano wstaję” i „Czyścioszek”, a z tekstem „Części ciała” maluch pozna schemat swojego ciała i sprawnie odnajdzie się w przestrzeni. Z wierszyka „W szafie” zachowań mógłby się uczyć niejeden rodzic, zaś pory roku i koloryt jesieni przybliża dziecku rymowanka „Jesień”.

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, ale energii do szaleństwa na dworze dodać może również odpowiednia dieta. O tym, jak właściwie dbać o kondycję, traktuje wierszyk „By być zdrowym”, a mając w sobie „ducha atlety” śmiało możemy poznawać różne warzywa, które powinny gościć na naszym talerzu („Na stole jak na łące”). Autorka wyjaśnia również dzieciom, z czym związane jest święto Halloween, pozwala też doświadczyć prawdziwej magii świąt („Magia świąt”). Zaś na tych, którzy zmęczeni lekturą przyłożą głowę do poduszki czeka wiersz „Bajkowy sen”…

Wierszopełki to jedna z tych książek dla najmłodszych, które bawią i uczą – ukazując właściwe zachowania, kształtują postawy dzieci. Lekkość, z jaką czyta się te rymowanki, użycie słów zrozumiałych dla milusińskich oraz treści, które ze sobą niosą, czynią tę pozycję idealną nie tylko na jesienne czy zimowe wieczory, ale i na pozostałe miesiące. Jednak wprowadzenie podziału na pory roku pozwala mieć nadzieję, że już niedługo będziemy mogli sięgnąć po Wierszopełki na wiosnę oraz lato i wspólnie z dziećmi zaśmiewać się z sytuacji w nich opisanych.

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-11-13, Przeczytałem,

Link do recenzji
Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
Polecam! świetna bajeczka z bardzo ładnymi i trafnymi dla dzieci ilustracjami. Dzieci są zachwycone.
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-02-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Zbiorek ten przeznaczony jest dla dzieci od czwartego roku życia i zawiera zabawne wierszyki o dniu codziennym małego przedszkolaka w okresie jesieni i zimy. Towarzyszymy maluszkowi kiedy rano wstaje, myje się, przebywa w przedszkolu, bawi się, spaceruje, poznaje otaczający go świat. Dzieci słuchając tych wierszyków uczą się dlaczego należy szanować swoje zabawki, dbać o porządek, codzienną higienę, zdrowe odżywianie. Poznają części ciała i uczą się jak o nie dbać. Książeczka jest starannie wydana, a kolorowe ilustracje adekwatne tematycznie do każdego wierszyka wykonała Beata Mostowska.
Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-11-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jesień i zima na wesoło

Miesiące, w których temperatura spada poniżej zera, zaś pogoda nie sprzyja spacerom, warto spędzić w zaciszu domowego ogniska. Nie znaczy to, że w czasie deszczu czy opadów śniegu dzieci mają się nudzić – w takie dni warto sięgnąć po dobrą książkę i samodzielnie lub przy pomocy opiekunów – zagłębić się w świat wykreowany przez autorów. Jedną z takich propozycji, które pozwolą przetrwać nieprzychylną aurę, które rozgrzeją nawet najbardziej zziębnięte serca, jest książka dla najmłodszych „Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę”.

Dorota Chioma, w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS, zawarła dwanaście uroczych tekstów, które zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Zabawne rymowanki w uroczy sposób opisują znaną najmłodszym rzeczywistość, dzięki temu utrzymane jest pełne zaangażowanie dziecka w lekturę. Ten wspaniały zbiór polecić warto również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – jestem przekonana, że wiersze stanowić będą wspaniałe uzupełnienie akademii czy występów, a także staną się częścią konspektów lekcji.

Wykorzystując rymowane wierszyki łatwo można objaśnić dziecku, jak będzie wyglądał jego szkolny rozkład zajęć i jak należy się przywitać z nauczycielem (wierszyk „Dzień dobry”), z łatwością zachęcimy też malucha do porządków („Zabawki”). Dbanie o codzienną higienę stanie się prawdziwą przyjemnością dzięki lekturze rymowanek: „Gdy rano wstaję” i „Czyścioszek”, a z tekstem „Części ciała” maluch pozna schemat swojego ciała i sprawnie odnajdzie się w przestrzeni. Z wierszyka „W szafie” zachowań mógłby się uczyć niejeden rodzic, zaś pory roku i koloryt jesieni przybliża dziecku rymowanka „Jesień”.

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, ale energii do szaleństwa na dworze dodać może również odpowiednia dieta. O tym, jak właściwie dbać o kondycję, traktuje wierszyk „By być zdrowym”, a mając w sobie „ducha atlety” śmiało możemy poznawać różne warzywa, które powinny gościć na naszym talerzu („Na stole jak na łące”). Autorka wyjaśnia również dzieciom, z czym związane jest święto Halloween, pozwala też doświadczyć prawdziwej magii świąt („Magia świąt”). Zaś na tych, którzy zmęczeni lekturą przyłożą głowę do poduszki, czeka wiersz „Bajkowy sen”…

„Wierszopełki” to jedna z tych książek dla najmłodszych, które bawią i uczą – pokazując właściwe zachowania kształtują postawy dzieci. Lekkość, z jaką czyta się te rymowanki, użycie słów zrozumiałych dla milusińskich oraz treści, które ze sobą niosą, czynią tę pozycję idealną nie tylko na jesienne czy zimowe wieczory, ale i na pozostałe miesiące. Jednak wprowadzenie podziału na pory roku pozwala mieć nadzieję, że już niedługo będziemy mogli sięgnąć po „Wierszopełki” na wiosnę oraz lato i wspólnie z dziećmi zaśmiewać się z sytuacji w nich opisanych.

Top 5 książek
Złodziejka książek